اخذ پاسپورت اسپانیا

اخذ پاسپورت اسپانیا

یکی از سوالات بسیار مطرح در زمینه مهاجرت اسپانیا اخذ پاسپورت این کشور است .اگر شما هم به مهاجرت به اسپانیا و اخذ پاسپورت این کشور فکر میکنید با ما همراه شوید.

نکته اول این که برای گرفتن پاسپورت ابتدا باید شهروند این کشور بوده و اقامت داشته باشید، لازم به ذکر است که گرفتن اقامت اشکال مختلف دارد و شما با توجه به شرایط اقتصادی، تحصیلی یا کاری ، می بایست برای اخذ اقامت اقدام کنید.

نکته دوم این که با هرگونه اقامتی که داشته باشید ، روند اخذ پاسپورت حدود ۱۰ سال به طول خواهد انجامید، مگر این که شما با فردی که ملیت اسپانیایی دارد ازدواج کنید که در این صورت این روند بسیار کوتاه تر خواهد بود و تقریبا ۳ سال طول خواهد کشید.

پس از این که شما اقامت خود را در این کشور به مدت ۸ الی ۱۰ سال تمدید کردید می توانید برای اخذ پاسپورت اقدام کنید، مسلما برای این منظور باید مدارکی ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پاسپورت:

  • عکس جدید
  • مدارک شناسایی
  • پرداخت تکس
  • دیپلم DELE A2 مدرک زبان اسپانیایی
  • مدرک قبولی امتحان شهروندی

لازم به ذکر است تمام مدارک هویتی اعم از شناسنامه وغیره و همچنین عدم سو پیشینه باید ترجمه شده و توسط سفارت اسپانیا لگالایز شده باشند.

مزایای پاسپورت اسپانیا:

  • سفر به اقصی نقاط دنیا به عنوان فرد اروپایی
  • با پاسپورت اسپانیا میتوانید به ۱۵۶ کشور دنیا بدون گرفتن ویزا یا اخذ ویزا در فرودگاه سفر کنید.

امکان اخذ پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج با فرد اسپانیایی

افرادی که از طریق ازدواج با تبعه کشور اسپانیا میخواهند پاسپورت این کشور را درخواست نمایند باید قادر به اثبات واقعی بودن ازدواج بوده و اسناد و مدارکی را مبنی بر صوری نبودن ازدواج و واقعی بودن آن ارائه کنند.

در سال  های اخیر و به دلیل مشکلات ایجاد شده به دلیل پاندمی کرونا ، روند اخذ پاسپورت کند تر از قبل انجام گرفته است اما اخیرا مجددا دیده میشود که این روند درحال بهبود و تسریع می باشد، اما در صورت این که تقاضای شما از زمانی که مدارک را ارائه کردید بیش از یک سال به طول انجامیده است باید روند را با وکیل پیگیری کنید. موسسه اعتماد و اندیشه با وکلای مجرب اسپانیایی شما را در تحقق این امر یاری خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *