برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۳ روش های زیادی وجود دارد که در ادامه چند روش ساده برای این کار را توضیح خواهیم داد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در مورد بهترین روش های مهاجرت به کانادا هستید، به وکیل لند مراجعه کنید کنید.

مهاجرت به کانادا آسان نیست. مراحل زیادی وجود دارد که فرد باید برای موفقیت در درخواست و تایید مهاجرت به کانادا انجام دهد. همچنین، این فرآیند می تواند چند ماه و در برخی موارد چند سال طول بکشد. اما اگر می‌دانید چه گزینه‌هایی در دسترس هستند، می‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید و از تاخیر جلوگیری کنید. در اینجا می توانید روش های مهاجرت به کانادا از طریق اقامت دائم، کار، بازدید و حتی تحصیل در کانادا را بیاموزید.

روش های مهاجرت به کانادا: گزینه هایی برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۳

۱. برنامه اکسپرس اینتری

برنامه مهاجرت کانادا که به مهاجران اجازه می دهد تا به عنوان کارگران ماهر از طریق اکسپرس اینتری در کانادا زندگی و کار کنند. سیستم جدید به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا به طور فعال مهاجرانی را که ماهر هستند و یا دارای شرایط مربوطه تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال هستند، ارزیابی، استخدام و انتخاب کند:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

کلاس تجربه کانادایی (CEC)

برنامه اکسپرس انتری همچنین به استان ها و مناطق مجزا اجازه می دهد تا از این سیستم برای استخدام نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه های نامزد استانی استفاده کنند تا خواسته های بازار کار برآورده شود.

۳. ویزای کار LMIA

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادهای کاری کانادا را دریافت می کنند، برای ویزای کاری کانادا اقدام می کنند و سپس بر این اساس به کانادا مهاجرت می کنند. LMIA شامل تضمین یک پیشنهاد شغلی کانادایی است، از کارفرمای کانادایی درخواست LMIA از طریق Service Canada، و سپس متقاضی درخواست مجوز کار پس از تایید LMIA. این یک فرآیند بسیار پیچیده است که می توانید از وکیل لند مشاوره بگیرید این کار می تواند منجر به اقامت دائم کانادا شود.

۵. مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

این روش برای افرادی است که دارای ثروت بالایی هستند و کسب‌وکارهایی را در خارج از کشور دارند یا مدیریت می‌کنند. با اجازه دادن به تجار با تجربه برای سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا، آنها به رشد و شکوفایی کلی کانادا کمک می کنند. اساساً دو برنامه سرمایه گذار در کانادا وجود دارد: برنامه سرمایه گذار فدرال و برنامه کبک. هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و مستلزم آن است که متقاضیان دارای ارزش مالی بالایی باشند و سرمایه گذاری زیادی در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده برای یک دوره ۵ ساله انجام دهند. مهاجران سرمایه گذار می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان افراد تحت تکفل در درخواست خود بیاورند.

آیا گزینه های دیگری برای مهاجرت افراد به کانادا وجود دارد؟

راه های دیگری نیز برای دریافت مهاجرت به کانادا وجود دارد مانند دسته CEC، درخواست بشردوستانه و دلسوزانه، درخواست پناهندگی، و همچنین برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس.

کلاس تجربه کانادایی (CEC)

یکی از روش های مهاجرت به کانادا کلاس تجربه کانادا (CEC) یک برنامه مهاجرتی است که به افرادی که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند اجازه می دهد تا به طور دائم مهاجرت کنند.

برنامه بشردوستانه و دلسوزانه

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا درخواست های بشردوستانه و مشفقانه یا “H&C”، درخواست های اقامت دائم کانادا هستند که از داخل کانادا ثبت می شوند. آنها برای افرادی هستند که وضعیت قانونی در کانادا ندارند اما کانادا را خانه خود کرده اند.

چه کسی درخواست های ویزای کانادا را پردازش می کند؟

شهروندی، مهاجرت و پناهندگی کانادا ورود مهاجران را ترویج می کند، از پناهندگان محافظت می کند و برنامه هایی را برای کمک به تازه واردان برای اسکان در کانادا ارائه می دهد. IRCC همچنین به کانادایی ها تابعیت می دهد و اوراق سفر (مانند پاسپورت) را صادر می کند.

شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

هر برنامه مهاجرتی مجموعه ای از شرایط اولیه خود را دارد. مهم است که قبل از درخواست، واجد شرایط بودن خود را تأیید کنید.

هنگامی که درخواست می دهید، دولت کانادا چندین مقاله برای تأیید تجربه شغلی، تحصیلات، شناسایی و سابقه جنایی و پزشکی شما درخواست می کند. انواع مدارک لازم بسته به برنامه ای که برای آن درخواست می کنید متفاوت است.

برای تصمیم گیری در مورد مدارکی که نیاز دارید، ابتدا باید مشخص کنید که کدام برنامه مهاجرت برای شما مناسب است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *