کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و کار است. شهرهای مختلف کانادا همچنین از جمله برترین شهرهای جهان برای زندگی هستند. اما برای ایرانیان که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند، بهترین شهر کانادا برای ایرانیان کدام است؟.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

با توجه به نظرسنجی ها و آمارها، تورنتو به عنوان بهترین شهر کانادا برای ایرانیان معرفی شده است. در ادامه این مقاله از وکیل لند به بررسی دلایل این امر می پردازیم.

  1. فرهنگ ایرانی

تورنتو با جمعیت گسترده ای از ایرانیان، یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار برای ایرانیان است. با داشتن جامعه ایرانی بزرگ، تورنتو دارای رستوران های خوب، فروشگاه های خاص و جشنواره های فرهنگی است که به ایرانیان کمک می کند تا به راحتی با فرهنگ کانادا آشنا شوند.

  1. اقتصاد قوی

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا شناخته می شود. این شهر دارای بسیاری از شرکت های بزرگ و مراکز تجاری است. همچنین، تورنتو دارای بسیاری از مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های برتر است که این شهر را به یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار می کند.

  1. زندگی شهری پویا

تورنتو یک شهر پرجنب و جوش است که همیشه در حال تحول است. با داشتن بسیاری از مراکز خرید، رستوران های خوب و فضاهای سبز، تورنتو یک شهر پویا و جذاب برای زندگی است.

  1. سطح زندگی بالا

تورنتو به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی شناخته می شود. با سطح زندگی بالا، تورنتو دارای خدمات بهداشتی و پزشکی عالی، مراکز خرید بزرگ، مراکز تفریحی و فرهنگی است که به شما اجازه می دهد تا زندگی بهتری را تجربه کنید.

  1. آب و هوای معتدل

تورنتو دارای آب و هوای معتدل است که برای ایرانیان که به آب و هوای سرد عادت ندارند، مناسب است. در زمستان، تورنتو دارای برف و سرمای شدید است، اما در بهار و تابستان هوای خوبی دارد.

به طور کلی، تورنتو به عنوان بهترین شهر کانادا برای ایرانیان معرفی شده است. با فرهنگ ایرانی پویا، اقتصاد قوی، زندگی شهری پویا، سطح زندگی بالا و آب و هوای معتدل، تورنتو یک شهر جذاب و مناسب برای زندگی و کار است.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان می توان به شهرهای بزرگ تورنتو مونترال و ونکوور کانادا اشاره کرد. البته بیش از ۳۰ درصد کانادایی‌ها نیز در این شهرها ساکن هستند، ایرانیان از نظر مهاجرت به کانادا در رتبه چهارم قرار دارد

آمار نشان می‌دهد که استان آنتاریو پرطرفدارترین استان برای مهاجرین است

زندگی در شهر مونترال برای ایرانیان

در خصوص مونترال که ایرانیان زیادی نیز در آن ساکن هستند باید گفته شود که یک شهر تحصیلی است، مونترال از نظر هزینه های زندگی به نسبت به ونکوور ارزانتر می باشد مونترال برای افراد زیر ۳۰ سال که قصد ادامه تحصیل دارند بسیار مناسب است.

در مونترال بیشتر افراد به زبان فرانسه صحبت می کنند هر چند انگلیسی زبان ها نیز مشکلی ندارند. دانشگاه های خوبی همچون مک گیل در شهر مونترال قرار دارد، برای کار و زندگی در مونترال دانستن زبان فرانسه امر حیاتی است به خصوص اگر به پیشرفت شغلی فکر شود.

این شهر از سیستم حمل و نقل مدرن برخوردار است اگر درآمد افراد ساکنان زیر ۲۴ هزار دلار باشد هزینه بیمه درمان را دولت پرداخت می نماید، ایرانی ها بیشتر در منطقه غربی مونترال ساکن هستند، میانگین قیمت خانه در آنجا بالاتر از ۵۰۰ هزار دلار کانادا می باشد

مونترال همین طور یک شهر توریستی است که بیشتر فستیوال ها و جشنواره ها در آن برگزار می شود.

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

زندگی در شهر تورنتو برای ایرانیان

تورنتو یک شهر تجاری در کانادا محسوب می شود، در همه جای تورنتو انگلیسی و فارسی زبانان زیادی دیده می‌شود. تورنتو دارای اتوبان های بزرگ و مراکز صنعتی است اگر مسلط به زبان انگلیسی باشید می توانید بهترین کار را در تورنتو پیدا کنید، تورنتو نسبت به مونترال از کمک هزینه کمتری برای شهروندان برخوردار است، مالیات فروش در تورنتو ۱۳ درصد و مالیات بر درآمد هم دو درصد کمتر از مونترال است، اما میانگین قیمت خانه در تورنتو بالاتر از ۷۰۰ هزار دلار کانادا است.

ایرانی ها در اطراف خیابان های یانگ نورث، یورک و ریچموندهیل ساکن هستند، آب و هوای آن به سردی مونترال نیست معمولاً چند درجه گرمتر است اما از ونکوور سردتر میباشد.

زندگی در شهر ونکوور برای ایرانیان

ونکوور شهری مناسب برای سرمایه داران و افرادی مرفه می باشد، هزینه های زندگی در ونکوور بسیار بالاتر از سایر شهرهای کانادا است، ایرانیان بیشتر ساکن غرب ونکوور می باشند. تعدادی ایرانی هم در کوکیتلام مستقر شده‌اند. باید بدانید که غرب و شمال ونکوور گرانترین مناطق حومه ونکوور می باشد، زمستان های ونکوور خیلی سرد نیست اما اکثر مواقع آسمان ابری است و روزهای آفتابی کمی را در ونکوور خواهید داشت.

همچنین از مناظر ساحل زیبای کنار اقیانوس آرام برخوردار است، میانگین قیمت خانه بالاتر از یک میلیون دلار کانادا می باشد، ونکوور به آمریکا نزدیک است و مهاجرین آسیایی مانند چینی ها و هندی ها در آن ساکن هستند، تراکم خانه ها در ونکوور زیاد است و خانه ها نزدیک به هم قرار دارند.

شهر ونکوور دارای مکان های مجهز برای ورزش و دوچرخه سواری میباشد، پایین‌ترین میزان چاقی و افراد سیگاری در شهر ونکوور به ثبت رسیده است، طبق آمارهای منتشر شده همه ساله ونکوور رتبه بالایی را در بین دیگر شهرهای جهان به دلیل تمیزی و دور بودن از هرگونه اضطراب و هیاهوی به خود د اختصاص می دهد.

بندر ونکوور درآمد بالایی را برای ساکنین آن ایجاد کرده است، دانشگاه یو بی سی که دارای رتبه بالایی در سطح آموزش است در شهر ونکوور قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *