شرایط مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

آلمان جز کشور های پیشتاز در علم بوده و دانشگاه های برتر جهان در این کشور وجود دارد. برای بررسی دانشگاه های آلمان و مزایای تحصیل در آلمان با ما همراه باشید.

در آلمان، می‌توانید دوره‌های تحصیلی، برنامه‌های تحصیلی و برخی از دانشگاه‌های با رتبه برتر در جهان را بیابید. در حال حاضر تقریبا ۴۰۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در آلمان هستند و این کشور را به یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت به آلمان و ادامه تحصیل در آلمان هستند، ما در این مقاله اطلاعات کافی در مورد تحصیل در کشور آلمان، تهیه کرده ایم، بنابراین با ما همراه باشید.

تحصیل در آلمان چگونه است؟

دانشجویان در آلمان از انواع رویدادهای اجتماعی، هم در دانشگاه های خود و هم در شهرها لذت می برند.  آلمان همچنین به دلیل ارائه یک محیط چند فرهنگی هیجان انگیز شناخته شده است. شما در کلاس هایی با افرادی از سراسر جهان خواهید بود و متوجه خواهید شد که در شهری که در آن زندگی می کنید به چندین زبان صحبت می شود.

در کلاس های خود، از شما انتظار می رود که توجه خود را با سخنرانی ها، وقت شناسی و علاقه به شرکت نشان دهید. این ممکن است شدید به نظر برسد، اما در طول دوره تحصیلی خود در حال رشد و یادگیری خواهید بود.

چه کسانی می توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند؟

همه می توانند در آلمان بدون شهریه تحصیل کنند! درست است: آلمانی‌ها، اروپایی‌ها و همه غیراروپایی‌ها می‌توانند به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنند، بدون هزینه تحصیل. فرقی نمی کند اهل اتحادیه اروپا باشید یا منطقه اقتصادی اروپا.

این تقریباً برای تمام برنامه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی صدق می کند. یک نکته کوچک وجود دارد: اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید، قبل از ورود به کشور باید اجازه اقامت دریافت کنید. و باید تحصیلات خود را در آلمان به پایان برسانید.

تحصیل در آلمان

دانشگاه های آلمان

کشور آلمان دارای دانشگاه های برتر بود که دانشجویان را برای ورود به بازار کار و تحقیق و پژوهش در زمینه های مرتبط درسی، پرورش می دهد. تحصیل و کسب تجربه در آلمان از جمله مزایای تحصیل بوده و دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در حوزه های علمی با درآمد های عالی به اشتغال بپردازید. در نظر داشته باشید تحصیل در آلمان با مزایای دیگری نیز همراه بوده که می توانید از جاب آفر و سایر ویزا های اشتغال پس از تحصیل استفاده نمایید.

ویژگی های تحصیل در کشور آلمان

کشور آلمان دارای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بوده که اگر از شرایط ویژه دانشگاه ها استفاده کنید، امکان تحصیل به صورت رایگان برای شما فراهم می شود. برای این کار باید با اساتید دانشگاه مد نظر خود در ارتباط بوده و بتوانید شرایط ورود به دانشگاه های برتر جهان را به دست آورید. پس از کارشناسی امکان تحصیل در ارشد و دکترا فراهم بوده و اجازه اقامت به منظور یافتن کار به مدت ۱۸ ماه ماه برای دانشجویان فراهم می شود.

می توانید برای رشته های مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره به آلمان مهاجرت نمایید. در زمان تحصیل می توانید از کار پاره وقت برای گذراندن زندگی و مخارج خود استفاده نمایید. همچنین با داشتن ویزای تحصیلی آلمان امکان سفر به کشور های حوزه شنگن و اتحادیه اروپا وجود دارد.

کجا در آلمان تحصیل کنیم؟

آلمان خانه برخی از بزرگترین شهرهای جهان است و هر کدام داستان خاص خود را برای گفتن دارند. شهرهای سرتاسر آلمان برای دانش‌آموزان عالی هستند و می‌توانند یک زندگی فرهنگی عالی را برای لذت بردن از اوقات خارج از کلاس‌ها به شما ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های آلمان

مدارک خاصی وجود دارد که دانشجویان باید قبل از درخواست برای دانشگاه های مورد نظر خود داشته باشند. مدارک مورد نیاز را می توانید در وب سایت دانشگاه مورد نظر خود بیابید.

با این حال، برخی از رایج ترین مدارکی که دانشجویان بین المللی در هنگام پذیرش در دانشگاه های آلمان نیاز دارند، در زیر ذکر شده است :

  • شناسنامه عکس دار یا پاسپورت معتبر
  • فرم درخواست تکمیل شده
  • اسناد آموزشی
  • رونوشت (در صورت نیاز)
  • نمرات امتحانات ورودی (در صورت وجود)
  • نمرات آزمون مهارت زبان
  • SOPs و LORs

مدارک مورد نیاز بسته به رشته، دانشگاه و غیره ای که انتخاب می کنید می تواند متفاوت باشد. از این رو بسیار مهم است که همیشه همه مدارک را با دانشگاه مورد نظر خود چک کنید.

راهنمای صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به آلمان

مدت زمان تحصیل در آلمان

دوره کارشناسی شامل هشت ترم بوده که هر دو ترم یک سال تحصیلی محسوب می‌ شود. دوره کارشناسی ارشد حدود چهار ترم بوده و دوره دکترا حدود ۵ الی ۶ سال زمان بر است. شروع ترم تحصیلی از زمستان بوده و تا تابستان ادامه می یابد.

اگر قصد مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی را دارید همچنین تصمیم به اخذ اقامت دائم، اقامت موقت، پذیرش تحصیلی، دریافت وقت سفارت و سرمایه‌گذاری را دارید، می توانید از وکلا و کارشناسان متخصص سایت وکیل لند جزئیات لازم را دریافت نمایید.

طبقه بندی مراکز آموزشی آلمان

مراکز علمی آموزشی تحصیل در آلمان در سه گروه مرکز دانشگاهی، مرکز علمی کاربردی و مرکز هنر و معماری تقسیم‌ بندی می‌ شود.

دانشگاه برای تحقیق و پژوهش بوده و در رشته های تحصیلی و دکترا گروه علوم پزشکی، دندانپزشکی،  فنی مهندسی و غیره می توانید به تحصیل بپردازید. دانشگاه های علمی کاربردی بر روی رشته های اقتصادی و مالی تکیه کرده ولی می‌توانیم در رشته های مهندسی نیز به تحصیل بپردازید. لازم به ذکر است که دانشگاه علمی کاربردی دکترا ندارد.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های هنر و معماری را دارید، می توانید در این دانشگاه ‌ها نیز به تحصیل بپردازید که تجهیزات و امکانات هنری و تخصصی بیشتری نسبت به دانشگاه های دیگر با توجه به رشته های هنری دارد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه آلمان

برای تحصیل در کشور آلمان باید تسلط به زبان های انگلیسی و آلمانی داشته باشید. هر دانشگاه مدارک زبان متفاوتی برای داوطلبان در نظر می ‌گیرد که می ‌توانیم به مدارک زبان آیلتس، تافل و غیره اشاره نماییم. نمره ارزیابی شده مدارک زبان نیز در دانشگاه اهمیت بالایی دارد. پس از صدور مدارک زبان دو سال اعتبار داشته که می‌ توانید در این دو سال به دانشگاه مد نظر خود درخواست نمایید. در کنار این موارد ممکن است شرط معدل در دوران تحصیل کارشناسی یا کارشناسی ارشد نیز از اهمیت بالایی داشته باشد.

اگر قصد تحصیل در آلمان ،مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی را دارید و تصمیم به اخذ اقامت دائم اقامت موقت، پذیرش تحصیلی، دریافت وقت سفارت و سرمایه‌گذاری را دارید، می توانید از وکلا و کارشناسان متخصص سایت وکیل لند جزئیات لازم را دریافت نمایید.

حداقل هزینه های دانشجویی در آلمان

برای تحصیل در دانشگاه نیاز به تمکن مالی داشته و حداقل هزینه های تحصیل و سایر هزینه های زندگی را دارا باشید. برای زندگی در کشور آلمان برای یک سال حداقل نیاز به ۹ هزار یورو یا ۱۰ هزار دلار بوده که برای افراد مختلف، این هزینه متفاوت در نظر گرفته می شود. گواهی تمکن مالی برای اخذ پذیرش تحصیلی اهمیت بالایی دارد که باید در حساب خود داشته باشید.

وضعیت مالی خود را ثابت کنید

مهم است که پول لازم برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را داشته باشید، همچنین این چیزی است که از شما خواسته می شود به عنوان بخشی از درخواست ویزای خود ثابت کنید.

شما می توانید وضعیت مالی خود را به روش های مختلف ثابت کنید، چه از طریق پس انداز شخصی و چه از طریق پول والدین خود. اکثر دانش آموزان این کار را با ایجاد یک حساب مسدود شده انجام می دهند، جایی که شما باید مبلغ مورد توافق (که بر اساس مدت اقامت شما در آلمان تعیین می شود) را واریز کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما همچنین می توانید برای بورسیه ها و وام های مختلف درخواست دهید که می تواند در طول برنامه تحصیلی به شما کمک مالی کند.

سخن آخر

بحث امروز ما در مورد تحصیل در آلمان بود و سعی کردیم به ویژگی های تحصیل در این کشور، مدت زمان تحصیل آکادمی، مراکز آموزشی آلمان و مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزا و اقامت تحصیلی را بررسی نماییم. اگر قصد بررسی موارد بیشتری را دارید، جهت اطلاع از آخرین اخبار و تجهیزات لازم برای اقامت به سایت وکیل لند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط :

آوسبیلدونگ آلمان

جاب آفر آلمان

بلو کارت آلمان