دیدن طلوع خورشید از درون باغ الحمرا در گرانادا.الحمرا یکی از زیباترین بناهای تاریخی اسپانیا می باشد. درختان زیبای باغ الحمرا به این باغ شکوه و عظمت دو چندان بخشیده و سخاوتمندانه سایه خود را به بازدیدکننده گان ارزانی میدارند.این کاخ یکی از بزرگترین مراکز هنری تاریخ اسلام در غرب می باشد.در باغ این بنای زیبا چشمه های متعدد و درختان زیبا، علاوه بر ساختمان های ساخته شده به سبک نظری کخ محل اسکان پادشاهان و خدمه شان بوده، قدیمی ترین بنای این مجموعه آدکاسابا یکی از مهمترین بناهای این مجموعه و همچنین برج لابلا که از آن میتوان منظره زیبای الحمرا را مشاهده کرد.حیاط شیرها و چشمه های آن یکی دیگر اززیبایی های مجموعه می باشد.

از جمله بناهای دیدنی و توریستی اسپانیا کلیسای لا ساگرادا فامیلیا می باشد که در شهر بارسلونا واقع شده است. این بنا در سال ۱۸۸۳ توسط معمار نابغه گاِاودی بنا شده و وی تا زمان مرگش در حال تکمیل این بنا بوده است. این کلیسا یکی از زیباترین و توریستی ترین بناهای اسپانیا می باشد و به خاطر سبک خاص معماری و عناصر و و متریالی که درآن استفاده شده بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد.

از جمله تفریحاتی که در کشور اسپانیا نباید از آن غافل شد رفتن به تاپاس می باشد. این رسم اسپانیایی به معنای رفتن به بارهای مختلف و چشیدن مزه یا همان پیش غذا های متنوع به همراه نوشیدنی می باشد.این تاپاس( مزه ها) بسیار متنوع و لذیذ بوده و جزو جذابیت های توریستی این کشور به شمار می آیند.در ادامه با بعضی از انواع آن آشنا می شویم:

تورتیا

این پیش غذا با تخم مرغ،سیب زمینی و روغن زیتون آماده می شود.

خامون

خامون، بخصوص خامون ایبریکو یکی از محصولات اسپانیایی است که بسیار مورد توجه توریست ها قراردارد.پنیر کشور اسپانیا از جهت طعم و شکل تنوع بسیار داشته و بعضی از انواع آن شهرت جهانی دارند.پنیرهای معروفی مانند  مانچگویا رونکال شهرت بسیاری در کشور اسپانیا دارند.

زیتون یا اولیوا

یکی از تاپاس های محبوب اسپانیا زیتون می باشد که از تنوع بسیار برخوردار بوده وپای ثابت تاپاس می باشد.

موزه گوگن هیم

از دیگرمکان های دیدنی اسپانیا میتوانیم از موزه گوگن هیم نام ببریم که در شهر بیلبائو قراردارد.این موزه توسط معمارآمریکایی قرانک ساخته شده و یکی از مظاهر معماری نوین و معاصر می باشد. این موزه در سال ۱۹۹۷ افتتاح شده است.در این موزه آثارجمعی از هنرمندان معاصر به نمایش گذاشته شده و همچنین فعالیت های مختلف هنری برای بازدیدکننده  گان در نظر گرفته شده است.

تماشای رقص فلانکو

رقص فلانکو از آثار میراث فرهنگی اسپانیا به شمار می رود.

سواحل لاس کاتدرالس

سفر به سواحل لاس کاتدرالس در گالیسیا:یکی از مشهورترین سواحل اسپانیا ، سواحل کاتدریاس می باشد که از بناهای بسیار شگقت انگیز است که توسط طبیعت ساخته شده،صخره های رنگی که آب و باد آنها را تراشیده و در وقابل دیده بیننده قرارداده شده است .می توان با پای برهنه روی این صخره ها قدم زد و همچنین میتوان از ارتفاع آنها را نظاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *