جاب آفر آلمان چیست؟

جاب آفر به عنوان دعوتنامه ای بوده که از طریق کارفرمای خاصی در خارج از کشور به منظور دریافت ویزا و اقامت در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرد. برای بررسی شرایط دریافت جاب آفر آلمان با ما همراه باشید.

منظور از جاب آفر آلمان چیست

منظور از جاب آفر در واقع پیشنهاد کاری بوده که از طریق کارفرمای آلمانی به متقاضی ایرانی ارائه می شود. نوع پیشنهاد اهمیت بالایی در دریافت ویزای کار آلمان دارد. هر کشور ویزای کار یا به اصطلاح جاب آفر متفاوتی دارد که برای دریافت اقامت کوتاه مدت باید شرایط لازم را دارا باشد. پس از چندین سال اقامت موقت و کار در آلمان می توانید تابعیت این کشور را دریافت نمایید.

شرایط و راه های مهاجرت به آلمان در مجموعه وکیل لند

دلایل پذیرش آلمان از طریق پیشنهاد کاری

کشور آلمان امروزه دچار پیری جمعیت شده و رشد جمعیت این کشور منفی است. برای پیشبرد اهداف خود نیازمند نیروی تخصصی کار است. شما می توانید به آسانی با دریافت پیشنهاد و تقاضای کار به اشتغال با درآمد های بالا بپردازید اما برای دریافت آن نیاز به برخی شرایط است که در ادامه بررسی می کنیم.

شرایط و قوانین دریافت ویزای جاب آفر

داشتن مدارک تحصیلی شما را در رسیدن به اهداف خود کمک می نماید اما در کنار آن سابقه کاری به عنوان یک متخصص لازمه دریافت جاب آفر آلمان است. داشتن حداقل مدرک لیسانس در شغل درخواستی، سه سال سابقه کار در رشته تحصیلی، شرایط سنی ۲۵ تا ۴۵ سال، حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا زبان آلمانی سطح ۲ نیاز است. برای دریافت مدارک بین المللی می توانید به سازمان فنی حرفه ای مراجعه کرده و مدارک خود را ترجمه نمایید.

جهت اخذ اقامت پذیرش تحصیلی، دریافت وقت سفارت و سرمایه‌گذاری می توانید با وکلای متخصص مجموعه مهاجرتی وکیل لند در ارتباط باشید.

پیشنهاد شغلی آلمان

مراحل دریافت ویزا کار در آلمان

مهم ترین قدم برای دریافت کار و اشتغال، یافتن شغل مناسب و توافق با کارفرمای مقیم آلمان است. پس از اینکه از طریق کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کردید، قرارداد کاری بسته و با توجه به شرایط و نوع کار مصاحبه انجام می شود. پس از درخواست شما، کارفرما مدارک لازم را به سفارت ارجاع داده و پس از طی مراحل قانونی ویزای کار به شما اعطا می شود. برای یافتن شغل های مناسب می توانید به سایت های کاریابی سازمان مراجعه کرده و پس از وارد کردن مدارک و رزومه خود می توانید به اشتغال بپردازید.

پیشنهاد : اطلاعات جامع و کامل در مورد بلو کارت آلمان

اقدامات مدارک لارم برای دریافت ویزا کار

در کنار مدارک تحصیلی و رزومه معتبر، پاسپورت، قرارداد کاری، فرم تکمیل شده درخواست ویزا، پیشنهاد کاری، مدارک زبان، مدارک سابقه شغلی و مدارک تمکن مالی در آلمان را به سفارت این کشور در ایران ارائه نمایید. عدم سوء پیشینه کیفری اهمیت بالایی دارد که با پرداخت هزینه ویزای کاری آلمان می توانید پس از طی چندین ماه جواب قطعی برای دریافت ویزا یا عدم ویزا را از سوی سفارت دریافت نمایید.

تفاوت بلوکارت و جاب آفر آلمان

بلوکات و جاب آفر آلمان تفاوت بسیاری دارند و معمولاً بلوکات به مهاجرانی ارائه می شود که حقوق آنها بیش از ۵۴ هزار در سال باشد. اگر حقوق شما کمتر از ۵۴ هزار یورو در سال است، به شما ویزای بلوکات ارائه نمی شود و می توانید از طریق جاب آفر آلمان به فعالیت بپردازید. در نظر داشته باشید دارندگان بلو کارت می توانند پس از ۲۱ الی ۳۶ ماه به اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند.

جهت اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، دریافت وقت سفارت و سرمایه‌گذاری، می توانید با وکلای متخصص مجموعه مهاجرتی وکیل لند در ارتباط باشید.

رشته های پر درآمد در آلمان

اگر قصد مهاجرت و جستجوی شغل مناسب در آلمان را دارید، می توانید در رشته های علوم پزشکی مانند دندانپزشکی، پزشکی عمومی، پرستاری، مامایی، ارتوپدی، شنوا سنجی و غیره فعالیت نمایید. رشته های فنی مانند مهندسی نرم افزار، برنامه نویسی، مهندسی مکانیک، برق و صنعت اهمیت بسیاری دارند. همچنین می توانید در رشته های مهندسی مخابرات، مهندسی عمران، مهندسی نفت و هوافضا نیز به فعالیت بپردازید.

در نظر داشته باشید برای هر یک از مدارک تحصیلی سابقه کار اهمیت بالایی در جاب آفر آلمان  دارد تا کارفرما را مجاب به اعطای ویزا و پیشنهاد کاری به شما کند. بحث امروز ما در مورد آلمان بود. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار آلمان

برای اینکه به سفارت/کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود ثابت کنید که شرایط ویزای کار را دارید، باید چندین مدرک ارائه دهید. این مدارک بخش مهمی از درخواست شما برای ویزای کار آلمان به همراه مصاحبه ویزا هستند.

چگونه می توان برای کار در آلمان اجازه اقامت گرفت؟

اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا برای کار در آلمان به عنوان اقامت نیاز دارند. برای دسترسی به بازار کار آلمان، این افراد نیاز به تاییدیه آژانس کار فدرال (BA) دارند. این تاییدیه را می توان به صورت داخلی از سفارت/کنسولگری آلمان در کشور شما یا مقامات محلی مهاجرت در آلمان اعطا کرد. پس از تایید، اجازه اقامت موقت خود را برای اهداف شغلی دریافت خواهید کرد.