جاب سیکر آلمان کشوری با اقتصاد و صنعت پیشرفته و توسعه یافته و بدلیل رشد منفی جمعیت کشور با مشکل کمبود نیروی متخصص و جوان مواجه است و از نیروی کار خارجی استقبال میکند. از این رو ویزای جاب سیکر به افرادی تعلق می گیرد که نتوانسته اند از کارفرمای آلمانی جاب آفر دریافت کنند و با ویزای جاب سیکر به مدت ۶ ماه فرصت دارند به آلمان بروند و بعد از پیدا کردن کار با توجه به رشته تحصیلی و سابقه کار، ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کنند. این ویزا دو محدودیت برای مهاجرین دارد اول عدم تمدید آن است.ولی باید اینرا در نظر داشت که با توجه به شرایط کمبود نیرو، شخص با سوابق شغلی و تحصیلی و اشنایی با زبان آلمانی مهلت ۶ ماهه برای کاریابی برایش کافیست و نیازی به تمدید ندارد. دوم اینکه امکان همراهی خانواده برای شخص متقاضی وجود ندارد و بعد از پیدا کردن کار و تغییر ویزا میتواند اقدام کند.

متخصصین یا افراد ماهر در زمینه آموزش فنی حرفه ای، بخصوص در زمینه های تکنولوژی انرژی، لوله کشی، بهداشت، گرمایش و تهویه مطبوع و راهنمایی وسائل نقلیه در ترافیک راه آهن، همینطور در زمینه مراقبت های بهداشتی، مراقبت های پرستاری، خدمات پزشکی اورژانس و خدمات زایمان (به عنوان متخصصان فارغ التحصیل از رشته های بهداشت و پرستاری) و مراقبت از سالمندان (به عنوان متخصصان تحصیلات تکمیلی در مراقبت سالمندان) ، نیروی ماهر در در زمینه صنعت غذا، رستوران و هتلداری با عناوین شغلی سرآشپز، متخصص رستوران، کارمند هتل، کارمند سیستم توزیع غذا و آذوقه شرایطی عالی و شانس بیشتری برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان دارند .

از اصلی ترین مواردی که باعث رد درخواست این ویزا می شود عدم تسلط شخص به زبان است همینطور اگر سفارت از دلیل واقعی سفر متقاضی و تواناییش در یافتن کار اطمینان حاصل نکند با ویزای او موافقت نمی شود. وکلای ما در وکیل لند شما را در این موارد همراهی میکنند تا از بروز این مشکلات جلوگیری کنند.

 شرایط لازم برای دریافت جاب سیکر آلمان

  • برای اخذ این ویزا محدودیت سنی وجود ندارد و بسته به نوع تخصص فرد دارد ولی در حالت کلی شانس افراد زیر ۴۵ سال بیشتر است.
  • سطح زبان مورد نیاز این روش با توجه به مدرک تحصیلی متفاوت است ولی حداقل مدرک b1 گوته مورد نیاز است.
  • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی پیوسته یا نا پیوسته –   داشتن مدارک فنی و حرفه ای یا آموزش مرتبط با رشته تحصیلی مزیت است اما ضروری نیست.

(توجه:  عنوان مدرک دانشگاهی با نسخه ی اطلاعاتیِ ANABIN دقیقاً همخوانی داشته باشد. اگر دانشگاه یا مدرک دانشگاهی مربوطه در ANABIN گردآوردی نشده باشد، باید نخست مدرک را در مرکز امور تحصیلات خارجی ) ZAB  (مورد ارزیابی قرار بگیرد.

  • در این نوع ویزا نیاز است تمکن مالی برای گذراندن زندگی به مدت ۶ ماه در آلمان را نشان داد. حداقل میزان توانایی مالی معادل ۶۸۲ یورو می باشد که از ژانویه ۲۰۲۳ افزایش خواهد داشت.
  • حداقل ۳ سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی مورد نیاز است. ( اگر همراه با بیمه باشد بهتر است)
  • ارائه مدارک پزشکی و بیمه سفر برای طول مدت اقامت ۶ ماهه از ملزومات است.
ارتباط با مشاورین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *