بهترین ها و بدترین های زندگی در بارسلون

زندگی در بارسلون

زندگی در بارسلون که یکی از پرجاذبه ترین شهرها و بهترین ها در اسپانیا  می باشد اما  بدون شک انتخاب این شهر به عنوان محل اقامت و زندگی میتواند معایبی هم داشته باشد. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب زندگی در این شهر شگفت انگیز میپردازیم.

بهترین های زندگی در بارسلون

  • ساحل و کوه (منظره های متنوع)
  • آب و هوای بی نظیر در ۳۶۰ روز سال
  • جامعه چند فرهنگی
  • غذاهای مدیترانه ای و رستوران ها

بدترین های زندگی در بارسلون

  • یکشنبه ها
  •  دستمزدها و پیداکردن کار
  •  اجاره خانه
  • هجوم توریست
  • کاغذ بازی

به چه دلیل بارسلون مشهور ترین شهر در اسپانیا می باشد؟

زندگی در بارسلون

ساحل و کوه(منظره های متنوع) میتوانید  در ساحل دراز بکشید و سپس با یک اتوبوس ۴۰ دقیقه سفر کنید و تمام شهر را زیر پای خود داشته باشید. موقعیت جغرافیایی بارسلون به شما اجازه میدهد که از ساحل و کوه لذت ببرید. بارسلون مقصدی بی نظیر برای عاشقان کوه و دریامی باشد. این شهر در حاشیه دریای مدیترانه قرار گرفته  و در عین حال توسط کوه احاطه شده است. بنابراین شما میتوانید از انواع ورزشها در فضای باز لذت ببرید، در فصل تابستان میتوانید به ورزش های آبی و قایق سواری پرداخته و در فصل زمستان به گردش های زمستانی بروید. علاوه بر دوچرخه سواری و کوهپیمایی میتوانید به سواحل زیبای ایالت کاتالونیا سفر کرده و به ساحل Cosa Brava بروید که با ماشین فقط ۹۰ دقیقه از بارسلون فاصله دارد.

آب و هوای بی نظیر ۳۶۰ روز سال:

تابستان گرم و زمستان نیمه سرد ، دمای ایده آل برای تمام سال بارسلون به دلیل موقعیت جغرافیایی اش از آب و هوای بینظیری برخوردار است هوای بارانی بیش از ۵ تا ۷ روز از سال بیشتر باعث آزار شما نمیشود. بنابراین شما میتوانید از محل زندگی جدیدتان نهایت لذت را ببرید.

زندگی در بارسلون
زندگی در بارسلون

چند فرهنگی بودن شهر

شاید جالب باشد بدانید که بیش از ۳۰۰.۰۰۰ خارجی در بارسلون زندگی میکنند این جمعیت خارجی از ۱۷۰ ملیت مختلف می باشند. این امر باعث میشود که همیشه اطراف شما پر از افرادی با شرایط مشابه شما وجود داشته باشد و همچنین فرصت داشته باشید تا با فرهنگ های مختلف آشنا شوید. هر هفته صد ها ایونت و گردهم آیی با هدف شناخت فرهنگ های گوناگون و دوست یابی برگزار میشود شما میتوانید با افرادی از فرهنگ های دیگر آشنا شوید و با آنها وقت بگذرانید و از هم صحبتی با آنان لذت ببرید. چند فرهنگی بودن بارسلون باعث می شود که یکی از غنی ترین فرهنگ های دنیا را داشته باشد.

غذاهای مدیترانه ای ورستوران ها

در بارسلون میتوانید غذاهای مدیترانه ای را امتحان کنید و متوجه شوید چرا اهالی این شهر بیشتر از بقیه مردم دنیا عمر میکنند. غذاهایی که هم بسیار خوشمزه هستند و هم بسیار سالم. در واقع برای شام به رستوران رفتن یکی از بخش های مهم فرهنگ اسپانیا می باشد این امر فرصتی برای وقت گذراندن با دوستان و فامیل و لذت بردن از زندگی اجتماعی می باشد. باید بدانید که در شهر بارسلون انتخاب رستوران بسیار سخت است چون تقریبا تمام رستوران های این شهر از کیقیت بالایی برخوردار هستند.

بدترین های زندگی در بارسلون

یکشنبه ها یکشنبه در بارسلون و به طور کلی در کشور اسپانیا یکی از مهترین و بهترین روزهای هفته به شمار می رود، این روز به دورهمی های دوستانه و فامیلی و یا استراحت کردن اختصاص دارد، اماگاهی همین مطلب میتواند باعث بروز مشکلاتی گردد. روزهای یکشنبه در بارسلون همه جا تعطیل است، سوپر مارکت ها، مراکز خرید و مغازه ها کل روز باز نمیکنند فقط داروخانه های شبانه روزی باز هستند.پس اگر از جایی می آیید که روزهای یکشنبه  به بازار و مغازه می روند دراین شهر دچار مشکل خواهید شد. دستمزد ها و کار یکی از مشکلاتی که در شهر بارسلون با آن مواجه خواهید شد پیدا کردن کار با حقوق بالا می باشد. در این شهر حقوق متوسط بین ۱۴۰۰-۱۲۰۰ یورو می باشد که برای یک شهر اروپایی حقوق پایینی به شمار میرود. اگر شما میخواهید شرکت خود را در این شهر ثبت کرده  و کسب و کاری راه اندازی کنید: مشکلاتی نظیر مالیات بالا میتواند باعث نگرانی شما شوند. علاوه بر این گرفتن اجازه کار یا پیدا کردن کاری با دستمزد مناسب معمولا آسان نیست. اجاره خانه وضعیت جغرافیایی بارسلون یعنی احاطه آن توسط کوه ها، اجازه گسترش شهر را از لحاظ جرافیایی نمیدهد و از طرفی هر روز به ساکنین این شهر افزوده  میگردد. این مطلب باعث شده که به دلیل عدم تناسب بین عرضه و تقاضا، هزینه اجاره خانه در این شهر بالا باشد. هجوم توریست

زندگی در بارسلون

در بیست سال اخیر،بارسلون به یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی دنیا تبدیل شود. در این شهر در تمامی فصول سال خیابان ها و رستوران ها مملو از توریست می باشد و این شلوغی اگر به دنبال آرامش هستید،کار را برایتان مشکل خواهد کرد. کاغذ بازی حتما شنیده اید که روند های اداری و کاغذ بازی در اسپانیا بسیار کند پیش میروند، در شهر بارسلون به دلیل تقاضای زیادبرای روند های اداری اقامت و مهاجرت ، این روند ها در ادارات مختلف مهاجرت بسیار کند پیش میروند کارمند های این ادارات بی توجه به عجله ی شما بسیار کند کار میکنند.پس باید صبور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *