قوانین کار در کشور اسپانیا

قوانین در کار اسپانیا شامل مجموعه ای جامع از قوانین است که روابط بین کارفرما و کارمند را تنظیم می کند و در نظر گرفته شده است که حمایت قابل توجهی از کارمندان در رابطه کاری و همچنین در شرایط کاری آنها ارائه دهد. این مقاله به دنبال ارائه یک مرور کلی از قوانین کار در اسپانیا با تمرکز بر زمینه های قراردادهای کاری، حداقل دستمزد، حداقل مزایای کارکنان و خاتمه کار است. همچنین شما می توانید برای مهاجرت به اسپانیا از طریق وکیل لند اقدام کنید.

مروری بر قانون استخدام اسپانیا

اگرچه ۱۷ منطقه در اسپانیا جوامع خودمختار هستند و قانون استخدام در سطح ملی اداره می شود. بخش اصلی قانون استخدامی در اسپانیا «مقررات کارگران» است که به بسیاری از جنبه‌های روابط استخدامی، هم به صورت فردی و هم به صورت جمعی می‌پردازد. این امر توسط احکام دولتی، قراردادهای چانه زنی دسته جمعی، معاهدات، قراردادهای کاری، و سایر قوانینی که به موضوعاتی مانند امنیت اجتماعی، بهداشت و ایمنی، اعتصابات و اتحادیه های کارگری می پردازند، که مجموعاً چارچوب نهادی قوانین کار در اسپانیا را تشکیل می دهند، پشتیبانی می شود. علاوه بر این نهاد قانونگذاری، رویه قضایی نیز نقش مهمی در امور استخدامی ایفا می کند و زمانی لازم الاجرا می شود که دیوان عالی کشور در دو مورد یک موضوع را به طور یکسان تصمیم گیری کند. تحولات اخیر در قانون استخدام اسپانیا شامل زمینه هایی مانند عدم تبعیض و برابری، قوانین حفاظت از داده ها و همچنین حقوق کار از راه دور در اسپانیا می شود. پیشنهاد مطالعه : برای اطلاع از نحوه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا با ما همراه باشید.

قراردادهای کاری در اسپانیا

به طور کلی، قوانین کار در اسپانیا اجازه می دهد که قراردادهای کار به صورت کتبی یا شفاهی باشد، با این حال، این مانع از درخواست هیچ یک از طرفین برای ایجاد رابطه کاری به صورت کتبی نمی شود. در برخی موارد، این آزادی اعمال نمی شود، زیرا انواع خاصی از قراردادهای کار مانند: قراردادهای کار موقت، قراردادهای پاره وقت، و قراردادهای مربوط به روابط کاری خاص مانند وکلا و مدیران اجرایی باید به صورت کتبی باشد. صرف نظر از اینکه قرارداد کار شفاهی یا کتبی باشد، در صورتی که مدت کار بیش از چهار هفته باشد، کارفرما باید اطلاعات خاصی را ظرف مدت دو ماه از تاریخ شروع کار به صورت کتبی در اختیار کارمند قرار دهد. این شامل موارد زیر است:

  • هویت طرفین قرارداد
  • تاریخ شروع و برای قراردادهای موقت ( تخمین مدت )
  • گروه یا دسته شغلی
  • محل کار
  • حقوق پایه و هرگونه غرامت یا مزایا
  • ساعت و برنامه کاری
  • تعداد کل تعطیلات
  • مهلت اطلاع پس از خاتمه قرارداد کار
  • قرارداد دسته جمعی قابل اجرا

در صورت وجود هرگونه تغییر در شرایط فوق به کارمند نیز باید کتباً اطلاع داده شود. فرض بر این است که قراردادهای کاری در اسپانیا برای مدت نامحدودی هستند و بنابراین مدت زمان آن باز است مگر اینکه دلیل کافی برای توجیه قرارداد با مدت زمان معین داشته باشد. این گونه علت ها را قانون اعمال کرده و باید واقعی باشد در غیر این صورت متقلبانه تلقی می شود. قراردادهایی با مدت معین ممکن است فقط در شرایط خاصی منعقد شوند، مانند زمانی که یک کارمند به طور موقت در اداره ای کار می کند، زمانی که کار یا خدمات به دلیل ماهیت، محدود به مدت زمان است یا شامل یک قرارداد کار خاص است.

حداقل دستمزد در اسپانیا

حداقل دستمزد توسط قوانین کار در اسپانیا اعمال می شود و برای همه کارگران به طور یکسان قرار می گیرد. حداقل دستمزد توسط وزارت کار اعلام می شود و هر ساله بر اساس عوامل متعددی از جمله آمار اشتغال، تورم و بهره وری ملی تنظیم می شود. در سال ۲۰۲۲، حداقل دستمزد در اسپانیا برای یک شغل تمام وقت ۷.۸۲ یورو در ساعت است. این معادل ۱۱۶۶.۷ یورو ناخالص در ماه است. این در صورتی است که کارفرما حقوق کارکنان خود را در ۱۲ قسط در طول سال پرداخت کند.

حداقل مزایای کارمندان در اسپانیا

مزایای کارمندان در اسپانیا شامل انواع حقوق اجباری است که توسط قانون اعمال می شود. این حقوق اولیه ممکن است به نفع کارمند از طریق قراردادهای کاری یا قراردادهای دسته جمعی تعدیل شود.

در آخر

ما در این مطلب از وکیل لند سعی کردیم تمام قوانین کار در اسپانیا را به اطلاع شما برسانیم که اگر تصمیم به کار در اسپانیا گرفتید به مشکل و سوالات بی پاسخ بر نخورید . اگر به دنبال گسترش فعالیت‌های تجاری خود در اسپانیا هستید و یا به دنبال کار در این کشور می گردید، اسپانیا یکی از بهترین گزینه ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *