مجوز کار کانادا چیست؟  مجوز کار کانادا مجوزی است که به مهاجران، کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی برای کار و اقامت در یک استان خاص کانادا برای مدت زمان مشخص اعطا می شود. به کارفرمایان کانادایی ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) اعطا می شود تا نامزدهای کارآمد و مناسب را استخدام کنند و همچنین خواسته های بازارهای کار و صنایع محلی در کانادا را برآورده کنند.

مجوز کار کانادا چیست؟

یافتن کارفرمای معتبر کانادایی که یک کپی از LMIA مثبت داشته باشد و به دنبال نامزد مناسب برای پیشنهاد شغلی باشد، کار دشواری است. از این رو، نامزدها باید از مشاور معتبر ویزای مجوز کار مانند خدمات مهاجرتی کلید جهانی برای ملاقات با چنین کارفرمایی و دریافت پیشنهادهای شغلی معتبر از دبی، امارات کمک بگیرند. این به متقاضیان واجد شرایط مستقر در دبی، امارات متحده عربی، خاورمیانه کمک می کند تا از هدر دادن زمان، پول، انرژی و منابع برای مشاوران و مشاوران مهاجرت جعلی جلوگیری کنند.

همچنین می توانید برای اطلاع از چگونگی مهاجرت به کانادا در مجموعه وکیل لند اقدام کنید

لازم به ذکر است که دو دسته برای مجوز کار کانادا وجود دارد.

دسته اول شامل ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) است. دولت فدرال کانادا از LMIA برای تعیین تأثیر استخدام کارگران ماهر و مهاجران خارجی بر دستمزد و اشتغال ساکنان کانادا استفاده می کند. برخی از پیشنهادات شغلی فهرست شده در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) به LMIA نیاز دارند و از این رو، کارفرمایان کانادایی قبل از استخدام کارگران ماهر و مهاجران خارجی به دنبال یک LMIA مثبت هستند.

دسته دوم نیازی به LMIA ندارد. این فقط برای شهروندان ایالات متحده اعمال می شود. مجوز کار معاف از LMIA که تحت NAFTA سابق، که اکنون توافقنامه ایالات متحده-کانادا-مکزیک (USMCA) نامیده می شود. شهروندان ایالات متحده در صورتی که از طریق کارفرمای فعلی یا کار جدید خود شغل معتبری داشته باشند، مجاز به کار در کانادا تحت USCMA هستند. نامزدهایی که قصد سرمایه گذاری یا ایجاد تجارت یا تجارت در کانادا را دارند نیز به LMIA نیاز ندارند.

توجه به این نکته مهم است که کارگران ماهر خارجی و متخصصان دارای مشخصات اکسپرس انتری در صورتی که نامه جاب آفر را از شرکت کانادایی ایمن کنند، مزایای زیادی دریافت می کنند. بسیاری از جریان های مهاجرتی طبقه اقتصادی کانادا تحت برنامه ورود سریع کانادا یا امتیاز بیشتری را ارائه می دهند یا برای کارگران ماهر خارجی که دارای تجربه کاری کانادایی هستند، طراحی شده اند تا حداکثر امتیاز را در مقیاس رتبه بندی جامع (CRS) کسب کنند.

پیشنهاد ویژه : مراحل دریافت ویزای کاری کانادا

معیارهای واجد شرایط بودن برای مجوز کار در کانادا چیست؟

معیارهای واجد شرایط بودن برای پیشنهاد کار کانادا را در زیر بیابید :

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • پیشنهاد استخدام (شغل) معتبر از کارفرمای معتبر کانادایی
 • دعوتنامه
 • کپی LMIA
 • گواهی سابقه کار مرتبط
 • فیش حقوق شش ماه گذشته
 • نمره مهارت زبان (IELTS)
 • گواهی معاینه پزشکی
 • اثبات سن
 • گواهی های تحصیلی
 • بودجه کافی

دسته بندی های مختلف مجوز کار کانادا چیست؟

مجوز کار کانادا پیشنهادهای شغلی معتبری را به نامزدهای واجد شرایط ارائه می دهد. کارفرمایان کانادایی با ارائه شغل از طریق پیشنهاد نامه های معتبر، صنایع، اقتصاد و سایر حوزه ها را نیز مدیریت می کنند. در نظر گرفته می شود که LMIA مثبت نشان می دهد که کارگران ماهر و مهاجران خارجی تأثیر مثبتی بر اقتصاد کشور و بازارهای کار محلی در استان های کانادا دارند.

بر اساس مدارک شخصی و حرفه ای، کاندیداهای واجد شرایط می توانند مجوز کار کانادا را در دسته های زیر دریافت کنند:

کارگران موقت – بر اساس تحصیلات، مهارت ها، آموزش، دانش، تجربه قبلی و ماهیت کار انجام شده توسط کاندید، کارفرمایان کانادایی پیشنهادات شغلی (اشتغال) با پشتیبانی LMIA ارائه می دهند. این به نامزدهای واجد شرایط کمک می کند تا مجوزهای کار آزاد کانادا و مجوزهای کاری خاص کارفرما را تضمین کنند.

➜ مجوز کار باز – پس از انجام تمام معیارهای واجد شرایط بودن، نامزدها مجاز به کار برای هر کارفرمای کانادایی در استان خاص هستند. کارفرمایان کانادایی که هنجارها و شرایط دولتی را رعایت نمی کنند، در این دسته قرار نمی گیرند.

➜ مجوز کار ویژه کارفرما – مهاجران و کارگران ماهر خارجی که دارای تحصیلات، مهارت ها، آموزش، تجربه کاری مرتبط و مهارت زبان هستند، می توانند مجوز کار ویژه کارفرما را دریافت کنند.

کارگران دائمی – نامزدهای تحت این دسته از مجوز کار مجاز به کار و اقامت در کانادا هستند. آنها نیاز به ایجاد نمایه آنلاین در استخر اکسپرس اینتری دارند.