در مجموع سالانه حدود ۳۰۰۰۰۰ نفر به کانادا مهاجرت کرده و شروع به کار می کنند. مهاجرت به کانادا مزایا و معایب زیادی دارد. از یک طرف، حرکت به کشوری جدید و دیدن مکان های زیبای جدید هیجان انگیز است. همچنین، بسته به جایی که به کجا نقل مکان می کنید، ممکن است فرصت های شغلی و کسب درآمد بیشتری نسبت به کشور خود داشته باشید. از سوی دیگر، مهاجرت معمولاً به این معنی است که دوستان، خانواده و همه چیز آشنا را پشت سر بگذارید و از جایی ناآشنا در فرهنگی شروع کنید که ممکن است درک یا تطبیق با آن دشوار باشد.

دوره سازگاری با محیطی نا آشنا دشوار است. بیایید به برخی از مهمترین مزایا و معایب مهاجرت به کانادا بپردازیم.

مزایا : سیستم بهداشت و درمان کانادا

مراقبت های بهداشتی کانادا، جهانی، غیرمتمرکز و با بودجه عمومی است. هر یک از ۱۳ منطقه و استان برنامه بیمه فردی خود را دارند و از دولت فدرال کمک دریافت می کنند. کانادایی‌ها به‌جای پرداخت هزینه‌های طرح فردی خود از سوی کارفرما یا مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف در صورت نیاز به پروسیجر، به طور کلی مالیات بیشتری می‌پردازند و در صورت نیاز مراقبت دریافت می‌کنند. به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین سیستم ها در جهان در نظر گرفته می شود و شهروندان و مهاجران کانادایی تمایل زیادی به مراقبت از آنها دارند.

همچنین شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در اینجا اقدام کنید.

معایب : هزینه بالای زندگی

تقریباً برای تمام شهرهای بزرگ کانادا که احتمالاً برای مهاجرت به آنها نگاه می کنید، هزینه زندگی بالا است. اگر به دنبال شغل در شهر تورنتو هستید، می توانید انتظار داشته باشید که برای یک آپارتمان یک خوابه بیش از ۱۰۰۰ دلار کانادا اجاره بپردازید و باید هزینه های پارکینگ، آب و برق و هزینه های سفر را نیز در نظر بگیرید. قطعاً قابل انجام است، اما قطعاً قیمت زندگی بالاتری نسبت به سایر کشورها در ارتباط با مشاغل کانادا وجود دارد. خوشبختانه، بیشتر مشاغل دستمزد قابل زندگی را پرداخت می کنند، که حتی مقداری پول برای شما باقی می ماند تا آن را به خانه برای عزیزانتان بفرستید.

مزایا : کانادا چند فرهنگی است

با ورود بیش از ۳۰۰۰۰۰ مهاجر هر ساله به کانادا، این کشور به طور مداوم متنوع تر و چندفرهنگی می شود. در واقع، ۲۱.۹ درصد از جمعیت کانادا را مهاجران خارجی تشکیل می دهند که بیش از ۷.۵ میلیون نفر است. به طور کلی، فرهنگ پیشرو و پذیرنده فرهنگ ها و آداب و رسوم دیگر است و تقریباً مطمئناً در محل کار خود و در بین همسایگان خود استقبال گرمی خواهید داشت. در حالی که شوک فرهنگی اجتناب ناپذیر است، مهاجران تمایل دارند که در کانادا راحت تر از سایر مکان ها جایگاه خود را پیدا کنند.

شما می توانید برای مشاوره در مورد شرایط مهاجرت به کاناد و مهاجرت به دیگر کشور ها به وکیل لند مراجعه کنید.

معایب : مشکلات زبان

مهاجرت به این معنی است که باید با یک مانع زبانی مقابله کنید. اگر به زبان انگلیسی و احتمالاً فرانسوی مسلط نباشید، بسته به محل زندگی و کار در کانادا دشوار است. برنامه های رایگانی وجود دارد که برای تازه واردان برای کمک به یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه پس از ورود شما در دسترس است، بنابراین شما در تلاش برای پر کردن شکاف کاملاً به تنهایی نیستید.

مزایا : فضای باز بزرگ

از دریاچه های یخبندان کریستالی گرفته تا آبشارهای عظیم نیاگارا، کانادا به دلیل داشتن طبیعت زیبای فراوان شناخته شده است. به این معنی که هزاران فضا وجود دارد و طبیعت توسط تمدن تسخیر نشده است. پس از دریافت مجوز کار برای کانادا و ورود به این کشور، می توانید آزادانه در تمام ۱۳ ایالت و منطقه سفر کنید تا شگفتی های طبیعی را کشف کنید. این یک مکان واقعاً زیبا در تمام طول سال است و همه چیز دارد. می‌توانید در تمام فصول سال از طبیعت بکر و متنوع آن استفاده کنید.

معایب : محدودیت های مهاجرت

کاش مهاجرت به آسانی انتخاب کشوری بود که می خواهید به آن مهاجرت کنید!

متأسفانه، روند درخواست ویزای مهاجرت و مجوز کار و دریافت آن می تواند پیچیده و طولانی باشد. این کشور سالانه تعداد مهاجرانی را که می پذیرد محدود می کند و در بسیاری از موارد، حتی برای شروع درخواست باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند شهروندان کانادایی را استخدام کنند، زیرا این فرآیند بسیار آسان‌تر است و آنها در حال حاضر در کانادا هستند. این روند می تواند دلهره آور باشد، اما قطعا غیرممکن نیست، همانطور که ۳۰۰۰۰۰ مهاجر سالانه به این کشور مهاجرت می کنند نشان می دهد. فقط روی مدیریت فرآیند یک مرحله در یک زمان تمرکز کنید.

در نتیجه

ما در این مقاله به مزایا و معایب مهاجرت به کانادا پرداختیم کانادا کشوری شگفت انگیز پر از زیبایی و فرصت است. کیفیت زندگی در آنجا بالا است و تعداد زیادی فعالیت برای انجام در فضای باز و شهرهای زیبا در سراسر وجود دارد. این کشور از نظر فناوری به اندازه کافی پیشرفته است که از طریق رسانه های اجتماعی، چت تصویری و سایر برنامه ها، شما و خانواده و دوستانتان می توانید از نزدیک در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *