معرفی استان های کانادا

معرفی استان های کانادا

معرفی استان های کانادا :

بریتیش کلمبیامعرفی استان های کانادا : غربی ترین استان کانادا است که در میان رشته کوه راکی و اقیانوس آرام قرار گرفته است. بریتیش کلمبیا از جنوب با ایالت واشنگتن آمریکا همسایه است. مرکز استان بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا است. بزرگ‌ترین شهر آن ونکوور است. مهاجرین سهم عمده و مهمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند. در حقیقت حدود یک سوم جمعیت ونکوور خارجی هستند. این استان به واسطه چند فرهنگی بودن دارای سطح بسیار عالی کیفیت زندگی است و به همین دلیل مقصد بسیاری از مهاجرین انتخاب می شود. بالا بودن جمعیت ایرانیان بریتیش کلمبیا در این استان باعث شد تا در سال ۲۰۱۹ عید نوروز رسما وارد تقویم بریتیش کلمبیا شود. همچنین چند تن از مقامات محلی این استان اصلیتی ایرانی دارند. بیشتر بدانید : بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای بریتیش کلمبیا

شهرهای بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا دارای ۵۱ شهر است که بهترین های آنها عبارتند از: ونکوور ریچموند فورت سنت جان دلتا استان دارای نظام آموزشی دولتی مورد تایید جهان است. در کانادا تمامی شهروندان و دارندگان اقامت دائم می‌توانند تا ۲۰ سالگی و تا حداکثر پایان دبیرستان از تحصیلات رایگان دولتی استفاده کنند. از دانشگاههای برتر این استان می‌توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه سایمون فریزر و دانشگاه ویکتوریا اشاره کرد که جذب کننده محققین و دانشمندان سراسر جهان است.

معرفی استان های کانادا : آنتاریو

آنتاریو

آنتاریو یکی از استان های کانادا است. از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگترین و قویترین استان کانادا می باشد. مرکز استان آنتاریو تورنتو است. پایتخت کانادا شهر اتاوا نیز در آن واقع شده است. بالغ بر ۹۴ درصد جمعیت استان آنتاریو در قسمت جنوبی آن که آنتاریو جنوبی نام دارد متمرکز است. آنتاریو در زمینه تولید و صنعت در مرتبه نخست دیگر استان های کانادا قرار دارد. به طور کلی ۵۲ درصد از تولیدات این کشور از طریق صنایع این استان تولید می شود. جمعیت ایرانی تبار ساکن در استان آنتاریو بالغ بر هفتادهزار نفر می باشد. ایرانی تبار آن استان آنتاریو عمدتاً در شمال شهر تورنتو و در منطقه ای به نام یورک شمالی و تپه ریچموند ساکن هستند. صنایع خودرو سازی از عمده صنایع فعال در استان آنتاریو می باشد. کانادا به واسطه همین صنایع خودرو سازی در آنتاریو جز پیشروترین کشورها در این صنعت می باشد.

نرخ بیکاری در استان آنتاریو

نرخ بیکاری در آنتاریو

بر اساس آمار بیکاری که دولت کانادا اعلام نموده است، نرخ بیکاری در استان آنتاریو از نرخ رسمی بیکاری در کل کشور به میزان چشم گیری کمتر می باشد. آنتاریو برای موسسات تحقیقاتی بزرگ دنیا بستر مناسبی فراهم نموده و از بودجه استانی برای تحقیقات استفاده می نماید. دانشگاههای آنتاریو در بین دانشگاه های معروف و شناخته شده جهان می باشند. شاخص ترین دانشگاه های استان آنتاریو: دانشگاه تورنتو کویین یورک و دانشگاه آنتاریو غربی می باشد. استفاده از شبکه بهداشت و درمان برای ساکنین استان آنتاریو به طور رایگان مهیاست. می توان به طرح بیمه درمانی آنتاریو یا OHIP اشاره نمود که مخارج خدمات درمانی و بهداشتی شهروندان و بیشتر ساکنین دائمی در این استان را به طور کامل پرداخت می کند.

معرفی استان های کانادا : آلبرتا

آلبرتا

ادمونتون مرکز استان آلبرتا می باشد. مهم ترین شهر استان آلبرتا کلگری است. شهر بنف از نقاط دیدنی این استان است. استان آلبرتا پس از کبک، آنتاریو و بریتیش کلمبیا از نظر وسعت و مساحت در رده چهارم قرار دارد. آلبرتا به استان انرژی شناخته شده است. رشد پرسرعت و جمعیتی بالغ بر ۳/۳ میلیون نفر از عوامل انرژیک بودن این استان می باشد. ادمونتون مرکز استان آلبرتا می باشد. ادمونتون و کلگری از شهرهای پرجمعیت و با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر میباشند. یکی از بهترین مکانهای کاریابی در کشور کانادا استان آلبرتا میباشد. با توجه به سرعت توسعه اقتصادی مقصد بسیار جذابی برای جویندگان کار در کشور کانادا است. آلبرتا دارای پایین ترین نرخ بیکاری در کانادا می باشد.

نرخ بیکاری در استان آلبرتا

نرخ بیکاری در آلبرتا

رقم نرخ بیکاری در آلبرتا بسیار کمتر است نرخ بیکاری رسمی اعلام شده توسط دولت می باشد. تحصیل برای تمامی شهروندان و ساکنان دائمی کمتر از بیست سال و تا پایان مقطع دبیرستان رایگان است. تعدادی مدرسه زبان فرانسوی که مشغول آموزش به زبان فرانسه هستند در آلبرتا وجود دارد. آلبرتا در دوران پاندمی کرونا نسبت فعالیت مدارس به صورت مجازی اقدامات گسترده ای انجام داد. بسیاری از دانش آموزان از سراسر کانادا و در استان آلبرتا و حتی کشورهای دیگر می‌توانند از طریق مدارس مجازی به صورت آنلاین مشغول به تحصیل شوند. اکثر ایرانیان مقیم استان آلبرتا در دو شهر بزرگ و پرجمعیت ادمونتون و کلگری ساکن می باشند. ایرانیان مقیم در استان آلبرتا و شهرهای کلگری و ادمونتون محافل فرهنگی هنری ایرانیان را تشکیل داده‌اند. مراسم نوروز باستانی در این استان به دلیل وجود ایرانیان شناخته شده است. سنجش اطلاعات برای مهاجرت به کانادا

سنجش اطلاعات برای مهاجرت به کانادا