مهاجرت اسپانیا به شهر مادرید که پایتخت این کشور و مرکز استان مادرید است. مادرید سومین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا است . نخستین اطلاعات موجود تاریخی در رابطه با مادرید به قرن نهم میلادی بازمی ‌گردد. محله‌ ها و خیابان‌ های تاریخی بسیاری  در این شهر قرار دارد هرچند دارای زیرساخت ‌های مدرن است.

 مادرید شهر فوتبال دوستان

شهرت فوتیال این شهر و انرژی آتشی و پرشور شهر ، مهمان نوازی مردم محلی ، غذا های خوب و خوشمزه از دیگر چیز هایی هستند که شاید باعث شود از چیزی که انتظار داشتید بیشتر به مادرید علاقه مند شوید و مدت زمان طولانی تری را برای توقف در این شهر در نظر بگیرید.  مادرید بزرگترین شهر اسپانیا میباشد همچنین پایتخت یک بخش خودمختار و مرکز استان مادرید می باشد که در وسط کشور و در فلات اسپانیا واقع شده ‌است. این شهر از لحاظ وسعت پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است . منطقه کلان ‌شهری آن پس از لندن و پاریس سومین منطقه کلان‌ شهری بزرگ این اتحادیه محسوب می شود. جمعیت مادرید حدود ۳.۳ میلیون نفر است و منطقه کلان ‌شهری مادرید ۶.۲۷۱ میلیون نفر جمعیت دارد که در مساحت ۶۰۴.۳ کیلومتر مربع جای گرفته اند مهمتر اینکه شهر مادرید به خاطر مرکزیت جغرافیایی، تاریخچه و کارکردهای سیاسی و مالی‌اش از مهمتریت شهر های اسپانیا به شمار می رود با وجود این ‌که این شهر امروزه بسیار شلوغ است. مادرید سومین شبکه متروی بزرگ در اروپا را دارد ولی بیشتر محله‌ های آن توانسته ‌اند حال و هوای قدیمی خود را حفظ کنند.

آب و هوای مادرید

مادرید در خیلی از موارد درست شبیه دیگر کلان‌ شهرهای بین‌ المللی است و به داشتن آب و هوای معتدل در تمام طول سال آن را متمایز میسازد، اگر آب و هوای سرد را دوست دارید و با شهر خلوت مشکلی ندارید، در فصل زمستان به این شهر سفر کنید، زمانی که هتل‌ها در پایین‌ ترین قیمت خود به مشتریان ارائه خدمات می‌دهند ، در کل زمستان مادرید ملایم و معتدل است ولی بعضی روزها برفی و بسیار سرد می شود و تابستان میزان رطوبت کم است معمولا چند هفته ای بسیار گرم می شود اما با این وجود نمی شود اقلیم این ناحیه را خشک دانست، همچنین لازم است بدانید بیشتر ساکنان مادرید در تابستان به ییلاق های اطراف می روند. شبهای زنده مادرید،بار ها و پیش غذاهای متنوع،و روحیه ی شاد مردمش آن را به یکی از مقاصد توریستی مشهور دنیا تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *