مهاجرت به کانادا با استارتاپ : مهاجرت به کانادا روش های مختلفی دارد . یکی از آن روش ها که به موجب آن می توان برای مهاجرت به این کشور اقدام نمود مهاجرت از طریق استارت آپ می باشد. اولین سوالی که شاید به ذهن برسد این است که استارت آپ چیست و چگونه می توان از این روش مبادرت به مهاجرت نمود؟ در توضیح باید گفته شود که استارت آپ در واقع یک کسب و کار جدید است که غالباً در خصوص تکنولوژی می باشد. یا اینکه دارندگان ایده ها و طرح های نو و کارآفرینان مبتکر و خلاق بتوانند از طریق جذب سرمایه‌گذار کانادایی بستر مهاجرت را برای خود فراهم نمایند.

شرایط خذ ویزا از طریق استارت آپ

 • نوشتن ایده و طرحی خلاق و جدید
 • ارائه آن ایده یا طرح به شرکتی معتبر
 • اخذ تایید آن طرح توسط شرکتی که طرح به آن ارائه شده است
 • درخواست اخذ اقامت دائم در کانادا
 • برخورداری از مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در همه زمینه های نوشتاری گفتاری و شنیداری و کسب معدل نمره حداقل معادل ۵ clb

لازم به ذکر است که برای ویزای کانادا از طریق استارتاپ فرد باید یکی از دو آزمون زبان انگلیسی یا یکی از دو آزمون فرانسه شرکت نمایند. لازم است که متقاضی حداقل نمره را دریافت کند در غیر اینصورت درخواست ویزا به این روش لغو می‌گردد. داشتن سرمایه کافی جهت اقامت در کشور کانادا با ویزای استارتاپ حداقل برای شش ماه ضرورت دارد. میزان سرمایه بر اساس نفرات اعضای خانواده متفاوت خواهد بود. همچنین صرف داشتن سرمایه مالی مناسب برای این روش جوابگو نیست بلکه در درجه اول ملاک ایده و طرح مبتکرانه و خلاقانه شما برای اخذ راه اندازی کسب و کار به روش استارتاپ مهم است. مهمترین موضوع در  مهاجرت به کانادا با استارتاپ این است که بتوانید با ایده و طرح کسب و کارتان یکی از شرکت‌های معتبر در کانادا را برای سرمایه گذاری و ارائه نامه تاییدیه متقاعد نمایید. در این روش لازم است که به اندازه کافی تسلط و مهارت در حیطه طرح و ایده ای که ارائه می نمایید داشته باشید. چرا که با این ایده کسب و کار و راه اندازی استارتاپ  باید در سطحی از مهارت و تجریه قرار داشته باشید که آن مهارت را در سطح جهانی در کشور کانادا به عرصه ظهور برسانید.

 شرایطی که باید برای داشتن این ویزا داشته باشید به شرح ذیل می باشد:

 • راه اندازی یک بیزینس در کانادا که مالک حداقل ده درصد سهام آن شما هستید.
 • همه افرادی که این طرح را ارائه میدهند حداقل باید ۵۰ درصد سهام را داشته باشند.
 • همانطور که می توانند با یک طرح درخواست چنین ویزایی را بدهند.
 • نامه تاییدیه یک شرکت معتبر کانادایی از طرح ارائه‌شده
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه معادل آیلتس ۵
 • داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی

پس از مشاوره با وکلا و مشاورین مهاجرتی وکیل لند می توانید از هزینه های دقیق مطلع شوید.

پس بنابراین برای دریافت ویزای کانادا از طریق مهاجرت به کانادا با استارتاپ

باید در مرحله اول نامه تاییدیه شرکت معتبر کانادایی دریافت در مرحله بعدی پس از دریافت تاییدیه برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمود در این مرحله فرد می تواند همزمان برای خود و خانواده‌اش جهت اخذ اقامت اقدام نماید که این اقامت مشروط به موفقیت ایده کسب و کار نیست.

سه سازمان هستند که از استارتاپ ها حمایت می کند

Incubator : سازمان متخصص در جهت حمایت از انواع استارت آپ ها و همچنین کمک شایانی را در اجرایی شدن و رشد بیزینس ها دارد Angel Investor : این مجموعه برای کسب و کارهای نوپا ایجاد شده و سرمایه گذاری های کوچک انجام می دهد Venture Capital: این سازمان برای استارتاپ های در حال رشد سرمایه گذاری های بزرگی را انجام میدهد مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا 

 1. درخواست و ارائه بیزینس پلن متقاضی به شرکت معتبر کانادایی
 2. دریافت نامه تاییدیه شرکت معتبر کانادایی مبنی بر پذیرش بیزینس‌پلن
 3. ارسال نامه تاییدیه و درخواست ویزای کار و اقامت دائم از اداره مهاجرت کانادا
 4. صدور ویزای کار
 5. کپی پکیج اعتبار سنجی کسب و کار صدور ویزای اقامت دائم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *