با توجه به اینکه کشور آلمان برترین دانشگاه های جهان را دارد عده زیادی قصد دارند تا در این دانشگاه ها تحصیل کنند، البته تحصیل فقط قسمتی از ماجراست و برخی تصمیم دارند با ویزای تحصیلی آلمان وارد این کشور شده و در آن زندگی کنند، اما این که چگونه می توانیم ویزای تحصیلی آلمان را بگیریم موضوعی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم پس اگر شما هم به این موضوع علاقه مند هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم ویزای تحصیلی آلمان بگیریم؟

برای اینکه شما بتوانید تحصیلات خود را در آلمان ادامه دهید باید مقطع تحصیلی خود را نیز انتخاب کنید شما می توانید در مقاطع مختلفی در کشور آلمان تحصیل کنید و یا به عبارتی ویزای تحصیلی برای هر مقطعی بگیرید، برای دریافت ویزای آلمان در هر مقطع ویزا شرایط خاص خود را دارد، برای مثال به منظور گرفتن ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در مقطع کالج شما باید بتوانید برخی از رشته های تحصیلی در کشور آلمان وارد شوید و این مقاطع را پشت سر بگذارید.

ویزای تحصیلی آلمان - وکیل لندآیا با ویزای تحصیلی آلمان می شود کار کرد؟

اینکه همزمان با تحصیل در کشور آلمان چگونه می توانیم کار کنیم چیزی است که برای آن قانونی نوشته شده است، به این صورت که شما در مقطع کالج تنها در  دوماه تعطیلات بین ترم اجازه کار کردن دارید، با توجه به این شرایط موجود دانشجویان باید هزینه تحصیل خود را در این مرداب بپردازند، اما در مقطع لیسانس دانشجویان تنها اجازه دارند به مدت ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و بیشتر از این ساعت موضوعی غیر قانونی بحساب می آید، این تعداد ساعت در مقطع فوق لیسانس به ۲۰ ساعت در هفته افزایش می یابد.

پیشنهاد مطالعه : همچنین شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در صفحه مورد نظر آن اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آلمان:

یک سوال پرتکرار که در مورد ویزای تحصیلی آلمان پرسیده می شود این است که برای گرفتن ویزا به چه مدارکی نیاز است.

شما برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان ابتدا باید فرم درخواست را به صورت دقیق تکمیل کنید، به این نکته توجه داشته باشید که این فرم باید کاملا صادقانه تکمیل شود تا در نهایت شما را به دردسر نیندازد، پس از تکمیل فرم منتظر تاییدیه پذیرش می شوید به این موضوع توجه داشته باشید که دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید باید شما را پذیرش کند و بعد از دریافت تاییدیه پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آلمان اقدام می کنید،نوشتن انگیزه نامه یکی از اصلی‌ترین مدارکی است که باید داشته باشید،  انگیزه نامه یعنی انگیزه و هدف خود را از تحصیل در آلمان به صورت کلی شرح دهید، مرحله بعدی برای گرفتن ویزای تحصیلی در کشور آلمان داشتن پاسپورت است چرا که دریافت این ویزا بدون پاسپورت امکان پذیر نیست، یکی از نکات مهم برای تحصیل در کشور آلمان هزینه ها است، لذا شما در یکی از مراحل باید تمکن مالی خود را اثبات کنید،شما باید این نامه را از بانک دریافت کنید.

این موارد در کنار موارد دیگر مانند بیمه تکمیلی، بلیط مسافرت و عکس از مراحل دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان می باشد.

برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان نیاز به مدرک زبانی است یا خیر؟

باید بگویم که برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان باید حتماً مدرک زبان ارائه دهید، یکی از مواردی که باید ارائه شود مدرک آیلتس با نمره حداقل۶ و یا ارائه مدرک تافل با نمره ۸۰ یا ۱۲۰ است.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که نمرات ضعیف شده با توجه به سطح دانشگاهی است که قرار است در آن ادامه تحصیل دهید.

ویزای تحصیلی آلمان برای دانش آموزان:

یکی از سوالات پرتکرار دیگر در مورد ویزای تحصیلی آلمان این است که آیا دانش آموزان نیز می توانند ویزای تحصیلی این کشور را بگیرند یا نه جواب این سوال مثبت است، باید بدانید که اولین مقطع تحصیلی که کشور آلمان برای ویزای تحصیلی صادر می کند مقطع ابتدایی است. صدور این ویزا ممکن است که از ۶ تا ۱۰ سالگی طول بکشد. به این  نکته توجه داشته باشید که اگر در سن ۱۲ سالگی اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کنید شانس شمابیشتر است.

هزینه ویزای تحصیلی کشور آلمان

باید بگویم که هزینه دریافت ویزای  تحصیلی کشور آلمان به این موضوع بستگی دارد که شما در چه دانشگاهی و در چه مقطعی قصد ادامه تحصیل داشته باشید. برای برآورد دقیق تر و بهتر هزینه ویزای تحصیلی آلمان شما می‌توانید به متخصصان این حوزه مراجعه کرده و اطلاعات کافی را برای آنها کسب کنید.

تیم تخصصی وکیل لند دپارتمان مهاجرت موسسه اعتماد و اندیشه با داشتن تجربه و تخصص در ارایه انواع راه کارهای مهاجرتی از روش های گوناگون ازجمله اخذ پذیرش در دانشگاه ها و کالج های معتبر آلمان آماده است تا رویای مهاجرت به آلمان را برای شما محقق سازد.

برای کسب اطلاع و اخذ مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب وکیل لند با ما در تماس باشید.