ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا : یکی از گزینه های مهم بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت تحصیلی کانادا است.

کانادا کشور فرصت هاست و یکی از مقاصد مهم جذب دانشجو می باشد.

کانادا به دلیل داشتن سطح بالای کیفیت زندگی و تحصیل به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در جهان شناخته شده است.

همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به کانادا  اقدام نمایید.

اداره مهاجرت سالانه تعداد زیادی ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان خارجی صادر می کند.

افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی می شوند و در این کشور به تحصیل می پردازند مستعد تشکیل زندگی با استانداردهای جهانی خواهند بود.

تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و پست دکتری در تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های کانادا امکان پذیر است.

متقاضی تحصیل در دانشگاه های کانادا می بایست در ابتدا از یک دانشگاه و یا کالج پذیرش بگیرد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه با مدارک مورد نیاز اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی نماید.

ویزای تحصیلی کانادا - وکیل لند

باید بدانید که راه های مختلفی برای گرفتن ویزای کانادا و در نهایت مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد، از مهمترین این راه ها می توان به ویزا از طریق کار، ویزا از طریق سرمایه گذاری، ویزا از طریق تولد و ویزا از طریق تحصیل اشاره کرد. ما در این مقاله به بررسی ویزای تحصیلی کانادا می پردازیم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید

پیشنهاد مطالعه : همچنین شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان در صفحه مورد نظر آن اقدام کنید.

برای مهاجرت تحصیلی کانادا به چه چیزی نیاز داریم؟

باید بگویم که قبل از هر چیز برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا نیاز به اجازه تحصیلی داریم ، برای دوره های آموزشی  تحصیلی کمتر از شش ماه نیازی به اخذ این ویزا نیست و می‌توان برای آن ویزای توریستی گرفت اما بهتر است تا برای دوره های آموزشی کمتر از شش ماه هم  از این ویزا استفاده کنید زیرا اگر دوره تحصیل طولانی شود باید برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور کانادا را ترک کرده و مجددا با سختی فراوان برگردید ولی در صورت داشتن ویزای تحصیلی با نزدیک شدن به پایان اعتبار می توانید در خود کانادا اقدام به تمدید ویزا کنید.

ویزای تحصیلی کانادا:

علاوه بر اینکه برای رفتن به کانادا می توانیم ویزا های مختلف بگیریم ویزای تحصیلی کانادا نیز خود شامل چند نوع می شود.

ویزای دانش آموزی کانادا:

این ویزا معمولاً برای افراد زیر ۱۸ سال برای تحصیل در هر یک از مقاطع در مدارس کانادا صادر می شود.

ویزای دانشجویی کانادا:

این ویزا برای تحصیل افراد بالای ۱۸ سال در هر یک از رشته ها در دانشگاه های مختلف کشور کانادا گرفته می شود.

گرفتن ویزای تحصیلی کانادا چه شرایطی دارد؟

باید بگویم که برای مهاجرت تحصیلی کانادا و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا برای هر مقطعی چندان تفاوتی ندارد، بلکه فقط مدارک مورد نیاز با یکدیگر متفاوت هستند، این ویزا معمولاً تا ۹۰روز  پس از پایان دوره آموزشی اعتبار دارد، دوره آموزشی زمانی پایان یافته تلقی می شود که پایان دوره شما از طرف مدرسه و یا دانشگاهی که در آن هستید اعلام شده باشد.

داشتن نامه پذیرش از یکی از موسسات معتبر آموزشی

برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا ضروری است این نامه را داشته باشید،در این نامه باید شهریه پرداختی، تاریخ شروع و پایان و ثبت نام دوره باشد. که بتوانید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنید.

تمکن مالی:

داشتن تمکن مالی از دیگر شرایط واجب برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا به حساب می آید، شما برای تحصیل در هر مقطعی باید تمکن مالی خود را برای پرداخت هزینه و تحصیل و مکان اقامت خود اثبات کنید، معمولاً برای دوره های کمتر از یک سال برای مدرک تمکن مالی برای پوشش هزینه های طول دوره کافی است، ولی اگر شما قصد ماندن در دوره بیش از یک سال دارید ارائه مدارک تمکن مالی برای پوشش هزینه های یک سال نخست دوره ضروری می باشد. قابل ذکر است که هزینه زندگی و تحصیل برای یک دانشجوی خارجی در کانادا بین ۲۵ تا ۴۵ هزار دلار در سال می باشد.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی در کانادا چقدر است:

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا را باید با هزینه های جانبی در نظر گرفت به گونه‌ای که شما مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا برای درخواست این ویزا نیاز دارید، این مبلغ برای تمدید مدت اقامت تحصیلی ۵۰۰ دلار می باشد.

از دیگر هزینه های دریافت ویزای تحصیلی کانادا می توان به هزینه ارائه مشخصات هویتی اشاره کرد هزینه بیومتریک یا همان مشخصات هویتی برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا است، با توجه به اینکه اکنون مراکز دریافت بیومتریک در ایران فعال نیستند هزینه سفر به این دفاتر در کشورهای همسایه را نیز باید لحاظ کنید.

از دیگر هزینه‌های جانبی که برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید لحاظ کنید هزینه درخواست پذیرش از موسسات آموزشی معتبر است، معمولاً هزینه درخواست پذیرش بسته به مرکز آموزشی و ملیت متقاضی متفاوت می باشد برای برآورد هزینه دقیق این مورد باید از موسسات مربوطه سوال کنید.

۱۰ مورد از اصلی ترین هزینه های ویزای تحصیلی کانادا

۱.استادی پرمیت

$۱۵۰

۲.تمدید استادی پرمیت

$۱۵۰

۳.بازیابی یا رستوریشن وضعیت دانشجویی

$۳۵۰

۴.ویزای کار همراه دانشجو

$۲۵۵

۵.ویزای توریستی همراه دانشجو

$۱۰۰

۶.ویزای همراه دانش آموز

$۱۰۰

هزینه انگشت نگاری

۷.انگشت نگاری کانادا به ازای هر نفر

$۸۵

۸.انگشت نگاری به ازای هر خانواده (دو نفر و بیشتر)

$۱۷۰

هزینه آزمون های زبان و ترجمه رسمی مدارک

۹.آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه

میانگین هزینه: ۳۰۰$

۱۰.ترجمه مدارک

میانگین هزینه: ۲۵۰$

تمکن مالی

لازم است برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا حداقل به مبلغ یکسال هزینه زندگی و شهریه دانشگاه را به صورت گردش مالی به همراه مدارک دریافت ویزا به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید.به صورت میانگین برای سال ۲۰۲۳ می بایست بین ۲۵ تا ۴۵ هزاردلار کانادا به عنوان تمکن مالی از طریق حساب بانکی ارائه گردد.

هزینه استفاده از خدمات وکیل مهاجرتی

اگر برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا تصمیم به صرف کمترین زمان و انرژی داشته و از خدمات وکیل مهاجرتیب در این زمینه بهرمند شوید می بایست به طور میانگین مبلغی حدود ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار پرداخت کنید. البته این مبالغ بسته به موارد مختلف اعم از تجربه کاری و شهرت وکیل و همراهی همسر و فرزندان متفاوت خواهد بود.

هزینه پزشکی:

اگر دوره شما بیش از ۶ ماه طول بکشد ممکن است بسته به اینکه یک سال پیش از ورود به کانادا در چه کشورهایی بوده اید نیاز به معاینه پزشکی داشته باشید، اگر طی این یک سال از ایران خارج نشده اید نیاز به معاینه پزشکی نخواهید داشت.

هزینه معاینه پزشکی شامل هزینه های رایج ویزیت پزشک و انجام آزمایشات مربوط می شود.

مراحل کسب ویزای تحصیلی کانادا

برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا باید این مراحل را انجام دهید، در مرحله اول باید مدارک خود را جمع آوری کنید بعد از جمع آوری مدارک باید فرم های مربوطه را با دقت پر کنید، در مرحله سوم باید هزینه هایی که در قسمت قبلی مقاله به آن پرداخته ایم را متقبل شوید.

امتیازات گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

  • هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای هم طراز مثل آمریکا و استرالیا کمتر می باشد.
  • دانشجو در کنار اقامت موقت تحصیلی اجازه کار نیمه وقت را خواهد داشت.
  • اجازه کار تمام وقت برای همراه دانشجو به عنوان ویزای ورک پرمیت صادر خواهد شد.
  • امکان دریافت ویزای کار موقت کانادا و اجازه کار بعد از تحصیل.
  • تسهیل دریافت اقامت دائم کانادا برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادایی

از امتیازات مهم ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کانادا می باشد.

تیم تخصصی وکیل لند دپارتمان مهاجرت موسسه اعتماد و اندیشه با داشتن تجربه و تخصص در ارایه انواع راه کارهای مهاجرتی از روش های گوناگون ازجمله اخذ پذیرش در دانشگاه ها و کالج های معتبر کانادا  آماده است تا رویای مهاجرت به کانادا را برای شما محقق سازد.

برای کسب اطلاع و اخذ مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب وکیل لند با ما در تماس باشید.

سنجش اطلاعات برای مهاجرت به کانادا

 https://www.vakilland.com/wp-content/uploads/2022/11/visa-tahsili.mp4