دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

مهاجرت از طریق اشتغال در آلمان، یکی از روش های آسان و تخصصی جهت اقامت در خارج از کشور است. برای بررسی روش های اخذ ویزای جستجوی کار آلمان با ما همراه باشید.

ویزای جستجوی کار آلمان چیست؟

ویزای جستجوی کار آلمان نوعی ویزای بلند مدت است که به شما این امکان را می دهد که تا شش ماه در آلمان بمانید و به دنبال کار بگردید. با این حال، همه افراد واجد شرایط دریافت این نوع ویزا نیستند و برای اعطای ویزا، باید شرایط خاصی رعایت شود که در ادامه وکیل لند به این موضوع می پردازد.

جستجوی کار، یکی از روش های مهاجرت

جمعیت کشور آلمان در حال پیر شدن بوده و با توجه به این قضیه فرصت های شغلی برای متقاضیان کار در این کشور افزایش می یابد. یکی از روش‌های اقامت و ویزا، جذب نیروی کار متخصص در آلمان است که می توانید از طریق ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید. دریافت این ویزا یکی از روش‌ های قانونی مهاجرت به آلمان بوده و می توانید در ماه حدود ۳ الی ۵ هزار یورو دریافت نمایید اما میزان درآمد به کار و تخصص شما در آن کشور بستگی خواهد داشت.

معیارهای واجد شرایط بودن ویزای جستجوی کار آلمان چیست؟

ویزای جستجوی کار آلمان از متقاضیان آن می‌خواهد که شرایط زیر را داشته باشند تا واجد شرایط درخواست باشند :
  • در سنین بزرگسالی باشد. برای درخواست این ویزا باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید.
  • از صلاحیت کافی برخوردار باشد. شما باید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه های آلمان یا سایر مدارک خارجی معادل آن داشته باشید.
  • نیاز به تجربه برای واجد شرایط بودن برای ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل ۵ سال سابقه کار داشته باشید.
  • اثبات ثبات مالی شما باید ثابت کنید که می توانید هزینه های خود را برای مدت اقامت خود در آلمان پوشش دهید.
شرایط و راه های تحصیل در آلمان را به وکیل لند بسپارید

روش های مهاجرت شغلی به آلمان

کشور آلمان یکی از کشور های صنعتی جهان بود و به همین دلیل شانس جستجوی کار و اقامت در این کشور بیشتر از کشورهای دیگر اروپایی است. شما می توانید از طریق پیشنهاد کاری کارفرمای آلمانی که مقیم و شهروند آلمان به این کشور مراجعه کرده و موفق به دریافت ویزای جاب آفر شوید. با این ویزا می توانید چندین ماه در آلمان اقامت داشته و در صورت فعالیت و تاثیر مثبت شما اقامت شما تمدید می شود. فارغ التحصیلان کشور یا سایر کشور ها، می توانند از طریق فرصت های شغلی در این کشور به فعالیت پرداخته و اقامت داشته باشند.

مدارک و رزومه معتبر برای ویزای جستجوی کار آلمان

ویزای جستجوی کار واقع یک مجوز اقامت موقت بوده و می توانید در شش ماه اقامت به دنبال شغل تخصصی خود در این کشور باشید. در صورت یافتن کارفرمای مناسب، اجازه اشتغال به شما اعطا می ‌شود. در این صورت می‌ توانید مجاز به کار و زندگی در این کشور باشید. سعی کنید با رزومه مناسب و رشته تحصیلی مرتبط اقدام به ویزای جستجوی کار آلمان نمایید. در کنار این عوامل داشتن حداقل دیپلم از دانشگاه معتبر سراسری نشان دادن تمکن مالی برای هزینه های اولیه زندگی در آلمان اهمیت بالای خواهد داشت.

مراجعه به سفارت و دریافت وقت مصاحبه

اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار در آلمان را دارید، می توانید برای این کار به سفارت آلمان در شهر تهران یا کنسولگری های این کشور در سایر شهرستان ها مراجعه نمایید. برای گرفتن وقت سفارت می ‌توانید مدارک تحصیلی خود را از طریق وب سایت رسمی کارگزار سفارت آلمان وارد کرده و به صورت آنلاین ثبت نام نمایید. بر اساس اطلاعات پاسپورت شما، یک ایمیل در سایت سفارت وارد می نمایید. در صورت ثبت نام کامل ایمیلی جهت مراجعه به سفارت و مصاحبه شما ارسال می شود. ممکن است زمان مصاحبه کمی طولانی باشد ولی تا ۷ روز دیگر ایمیل تایید آن را دریافت می‌ کنید. در نظر داشته باشید آشنایی با زبان آلمانی و ترجمه مدارک خود به این زبان می تواند شما را در موفقیت مصاحبه تضمین نماید.
شرایط و راه های دریافت ویزای کاری آلمان در وکیل لند

چگونه برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنیم؟

برای درخواست ویزای جستجوی کار آلمان، باید مراحل زیر را دنبال کنید :
  1. فرم درخواست ویزای جستجوی کار آلمان را تکمیل کنید.
  2. وقت ویزا بگیرید.
  3. مدارک مورد نیاز برای ویزای جست و جوی کار را جمع آوری کنید.
  4. در مصاحبه در سفارت/کنسولگری آلمان شرکت کنید.
  5. هزینه های ویزای جستجوی کار را بپردازید.

هزینه ویزای جستجوی کار آلمان چقدر است؟

هزینه ویزای جست و جوی کار آلمان با توجه به اینکه نوعی ویزای بلند مدت محسوب می شود ۷۵ یورو است. هزینه ویزا در هر زمان ممکن است تغییر کند و در صورت رد شدن ویزای جستجوی کار شما در آلمان، پول به شما بازپرداخت نخواهد شد.

جست و جوی حضوری و آنلاین کار در آلمان

برای ویزای جستجوی کار آلمان باید واجد شرایط دریافت ویزا باشید. این ویزا به دو صورت مجازی و حضوری قابل دریافت است. برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان به صورت مجازی باید از طریق سایت های کاریابی شغل مناسب خود را جستجو نمایید و از طریق آژانس استخدام فدرال، رزومه و مدارک خود را ارسال کرده تا کارفرمای مناسب پیدا نمایید. در ویزای جستجوی کار آلمان به صورت حضوری  وقت مصاحبه دریافت کرده و به همراه مدارک و رزومه خود در سفارت حاضر شوید. در نظر داشته باشید تسلط به زبان آلمانی حائز اهمیت بوده و می توانید توسط خانواده خود در آلمان نیز اقدام نمایید.

مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان

اگر رزومه مناسبی در ساخت تجهیزات صنعتی و تخصص های فنی مهندسی مانند ساخت و ساز فلزی، فناوری های اتوماسیون، صنایع الکتریک ساختمانی، فنی مهندسی برق، نصب و تعمیر لوله، مصالح ساختمانی، مشارکت در فناوری سیستم های گرمایشی و تهویه، پرستاری، ترافیک راه آهن، مراقبت از سالمندان، توانبخشی، ارتوپدی و پزشکی دارید، می توانید از طریق ویزای جست و جوی کار آلمان اقدام نمایید.

آیا به ویزای جستجوی کار آلمان نیاز دارم؟

اینکه آیا به ویزای جستجوی کار نیاز دارید یا نه بستگی به تابعیت یا ملیت شما دارد. کسانی که از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می آیند می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا ابتدا وارد آلمان برای جستجوی کار شوند. همچنین کشورهایی که ساکنان آنها نیز از اخذ ویزای جستجوی کار معاف هستند عبارتند از: استرالیا، نیوزلند، کره جنوبی، اسرائیل، ژاپن، کانادا و ایالات متحده آمریکا. افرادی که از این کشورها می آیند نیازی به دریافت ویزای جست و جوی کار ندارند، اما پس از ورود به آلمان باید برای مجوز اقامت ثبت نام کنند. بحث امروز ما در مورد شرایط دریافت ویزای جست و جوی کار بود. امیدواریم مطالب بررسی شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد. مطالب مرتبط : جاب آفر آلمان ویزای فریلنسری آلمان آوسبیلدونگ آلمان