امروزه کشور اسپانیا پذیرای بسیاری از ایرانیانی است که برای اشتغال به اسپانیا سفر می کنند. افرادی که رزرومه و مدارک تحصیلی مناسبی دارند، در اولویت دریافت ویزای اسپانیا هستند. برای بررسی ویزای کار در اسپانیا برای ایرانیان با ما همراه باشید.

اسپانیا کشور پیشرفته و صنعتی بوده و برای تمامی حوزه های کاری شغل مناسبی را ارائه می نماید. به عنوان مثال اگر قصد تدریس زبان انگلیسی، فعالیت ‌های صنعتی و گردشگری دارید، می توانید به کشور اسپانیا سفر کرده و اقامت موقت دریافت نمایید. بسیاری از داروسازان، پزشکان و دندانپزشکان برای فعالیت و اشتغال، کشور اسپانیا را انتخاب می کنند.

کاهش نرخ بیکاری و رشد فعالیت های صنعتی و تخصصی

نرخ بیکاری در کشور اسپانیا در سال ۲۰۱۳ حدود ۲۶ درصد بود ولی امروزه در سال ۲۰۲۲ به کمتر از ۱۴ درصد رسیده است. از این نشان دهنده افزایش آمار اشتغال و استخدام در این کشور است. پس امروزه بسیاری از شرکت ها و نهاد های اداری نیروی کار کمتری داشته و نیاز به کارمند در بخش های مختلف فعالیت های خود هستند.

به عنوان مثال می توانیم به صنایع نساجی، مکانیکی، فناوری و بهداشت، هوانوردی، کشاورزی، صنایع خودرو، بانکداری، توسعه های زیر ساخت و غیره اشاره نماییم. در نتیجه کشور اسپانیا یکی از مقاصد ویژه برای اشتغال ایرانیان محسوب می شود. در ادامه به موسسات کار در اسپانیا برای ایرانیان می پردازیم.

بازار کار کشور اسپانیا

ایرانیان با داشتن رزومه و مدارک تحصیلی مرتبط می توانند در فعالیت های صنعتی و غیر صنعتی به فعالیت بپردازند. به عنوان مثال می توانیم مشاوره تجاری اشاره نمایید که به عنوان مشاور در مجموعه ها مالی استخدام می شوند. داشتن اطلاعات کامل و یادگیری زبان اسپانیایی اهمیت بالایی در ارتباط های کاری دارد.

پیشنهاد : تحصیل در اسپانیا

متقاضیان می توانند به عنوان مهندس کامپیوتر به برنامه نویسی، توسعه وب در اسپانیا بپردازید. در کنار این موارد مراقبت های بهداشتی، نگهداری سالمندان، بیماران و کودکان، تدریس زبان انگلیسی، جوشکاری، برق کاری و لوله کش مشغول به کار شوند. هریک از شغل ها درآمد متفاوتی داشته که برای اطلاعات جزئیات کار در کشور اسپانیا برای مهاجران می توانید با وکلای متخصص سایت وکیل لند در ارتباط باشید.

الزام دریافت ویزا برای کار در اسپانیا برای ایرانیان

برای اشتغال در کشور اسپانیا دریافت ویزای کاری اسپانیا متناسب با شغل پیشنهادی الزامی است و می‌ توانید پس از دریافت به مدت یکسال حق قانونی کار داشته و در کنار آن از خدمات بیمه و سلامتی استفاده نمایید. در نظر داشته باشید برای پیشبرد اهداف خود می توانید با ویزای توریستی وارد اسپانیا شده و کار های لازم برای جستجوی کار مناسب را انجام دهید.

اگر با ویزای ساده توریستی اقدام به فعالیت در اسپانیا نمایید، پس از ۹۰ روز ممکن است با عواقب جدی روبرو شوید. اشتغال در اسپانیا به روش های مختلفی امکان پذیر است. می توانید به صورت ویزای کارمندی، ویزای کار فصلی، کارت آبی اتحادیه اروپا و ویزای خود اشتغالی به فعالیت بپردازید.

موسسات جست و جوی کار در اسپانیا

برای این که بتوانید آسانتر کار و فعالیت مورد نظر خود را پیدا نمایید، می توانید از موسسات کاریابی در اسپانیا پیشنهاد های شغلی مناسب با رشته تحصیلی و تخصص خود پیدا کنید. موسسات کاریابی اطلاعات مفیدی در مورد جزییات شغل تخصصی شما ارائه می نمایند و با ارسال مدارک و رزومه کاری خود می توانید شانس خود را برای جستجوی کار در اسپانیا امتحان نمایید. در ادامه به دریافت شهروندی با کار در اسپانیا برای ایرانیان می پردازیم.

دریافت تابعیت با ویزای کار

افرادی که از طریق کار در اسپانیا اقامت دارند، می توانند پس از ۵ سال کار و زندگی در اسپانیا درخواست اقامت دائم این کشور را بدهند. برای ادریافت تابعیت کشور نیاز به مدارک اشتغال و پاسپورت ایرانی وجود دارد. در زمان ارائه مدارک برای اقامت دائم و شهروندی نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی بوده و در کنار آن شرایط تمکن مالی مناسبی داشته و سابقه کیفری در اسپانیا نداشته باشید. پس از پرداخت مالیات و هزینه‌ های دریافت شهروندی می توانید به عنوان شهروند اسپانیا به فعالیت بپردازید.

جمع بندی

کار در اسپانیا برای ایرانیان یکی از بهترین موقعیت های اقامتی بوده که می توانند در بدو ورود فعالیت و اشتغال بپردازند. با توجه به افزایش نرخ بیکاری در کشور ایران و کاهش نرخ آن در اسپانیا یکی از موقعیت های مناسب برای مهاجرت است. برای اطلاع از جزئیات مهاجرت از طریق جاب آفر، پذیرش های تحصیلی، دریافت وقت سفارت و موارد مشابه با وکلای متخصص سایت وکیل لند در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *