اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای کیفیت زندگی بالا، جرم و جنایت کم و آب و هوای عالی است و به همین دلیل مکانی عالی برای داشتن خانواده است. علاوه بر این، کودکانی که در کشور اسپانیا متولد شوند، می توانند به سادگی شهروندی اسپانیا را دریافت کنند.

یکی از مزایای خانواده بین المللی بودن در اسپانیا این است که فرزندان شما از سنین پایین فرصت چندزبانه شدن را خواهند داشت و از استاندارد بالای آموزشی بهره مند می شوند. حتی با افزایش سن، می‌توانند از دانشگاه‌های اسپانیا و سیستم آموزش عالی با شهریه‌ای که بسیار مقرون به صرفه‌تر از ایالات متحده یا بریتانیا است، لذت ببرند.

با این حال، یکی از مهم ترین مسائلی که در مورد داشتن فرزند در اسپانیا اغلب نادیده گرفته می شود؛ حقوق شهروندی آنهاست.تابعیت و ملیت بخش مهمی از هویت یک فرد است. اگر والدین، تمایل داشته باشند که فرزندانشان شهروندی اسپانیا را داشته باشند، اقامت از طریق تولد، می تواند برای کودکان زودتر شروع شود.

در این مقاله  به مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند و نحوه درخواست ملیت اسپانیایی برای فرزند میپردازیم . علاوه بر این، خواهیم دید که چگونه می توانید از آن بهره مند شوید و به لطف شهروندی کودک خود، اقامت دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند:

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند

نوزادی که در اسپانیا از والدین خارجی به دنیا آمده باشد، شهروند کشور والدین می شود. اما با این حال، استثناهایی در این مورد وجود دارد که در این شرایط، ملیت و قانون اساسی کشور والدین کودک، شهروندی کودک را تعیین می کند، به خصوص اگر هر دو والدین اسپانیایی نباشند.

اما در شرایطی که کشور مبدأ والدین، ملیت فرزندان متولد شده در کشورهای دیگر را به رسمیت نشناسد، این زمان مناسبی است که کودک تابعیت اسپانیا را دریافت کند. این قانون تحت عنوان ملیت بر اساس فرض (Nationality by Presumption) شناخته می شود.

قانون ملیت بر اساس فرض، یکی از قوانین کشور اسپانیاست که در سال ۱۹۹۷ ایجاد شد. این قانون به کودکی که در اسپانیا متولد می شود کمک می کند تا به صورت اختیاری شهروند اسپانیا شود.

در برخی موارد، کشور مبدأ والدین، در صورتی که فرزندان آنها در کشور دیگری متولد شوند، تابعیت نمی دهد. بنابراین اسپانیا به منظور حمایت از حقوق کودک و جلوگیری از عدم تابعیت او، این تابعیت را بر اساس فرض اعطا می کند و بر اساس این فرض، به تمام نوزادانی که در اسپانیا متولد شوند، تابعیت اسپانیایی می دهد.

اگر ورزشکاری بخوان:مهاجرت به اسپانیا از طریق رشته ورزشی

چه کسانی می توانند از طریق تولد واجد شرایط شهروندی اسپانیا شوند؟

واجد شرایط شهروندی اسپانیا

موارد دیگری نیز وجود دارد که فرزندان متولد شده در اسپانیا را واجد شرایط شهروندی اسپانیا می کند و شامل شرایط نوزاد در زمان تولد می شود:

• نوزاد توسط والدینی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، متولد شود
• نوزاد از یک زوج بین المللی که یکی از آنها اهل اسپانیا است، متولد شده باشد
• نوزاد توسط والدین بی تابعیت متولد شود
• نوزاد توسط افراد غیر مقیم اسپانیا متولد شود

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

نحوه اعطای شهروندی اسپانیا به فرزندان خود بر اساس رویه قانونی:

اعطای شهروندی اسپانیا به فرزندان

• اولین کاری که باید انجام شود این است که تابعیت والدین را از کودک لغو کنید. به عبارت دیگر کودک بی تابعیت می شود. از آنجایی که دولت اسپانیا می‌خواهد از حقوق کودک حمایت کند، پس از آن تابعیت اسپانیایی به او اعطا می‌شود.
• پرونده ای در اداره ثبت احوال مربوط به اقامتگاه والدین تشکیل شود. مهمترین چیز این است که تحت هیچ شرایطی کودک را در کشور مبدا والدین ثبت نکنید.
• دادن ملیت به کودک که با ارائه مدارک زیر به سازمان ثبت احوال خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند:

مدارک مهاجرت از طریق تولد فرزند

اگر اهل هر یک از کشورهای ذکر شده در بالا هستید و می خواهید به طور قانونی برای شهروندی اسپانیایی فرزندتان درخواست دهید، باید این مدارک را ارائه دهید:
• گواهی مبنی بر اینکه هر دو والدین تبعه یکی از کشورهای ذکر شده هستند.
• سندی که مشخص می کند کودک شهروند کشوری که والدین او تبعه آن هستند را ندارد. این امر از طریق گواهی کنسولی به دست می آید.
• ثبت شهر هر دو والدین که فرزند باید در آن حضور یابد که باید از شهرداری گرفته شده است.
• گواهی تولد که در سفارت یا کنسولگری اسپانیا قانونی شده است و باید از اداره ثبت احوال کشوری که کودک در آن متولد شده است، دریافت کنید.
• گواهی ازدواج والدین نوزاد
• گواهی تولد هر دو والدین که در کنسولگری اخذ شده است
• اصل و کپی گذرنامه والدین نوزاد
• آلبوم خانوادگی و نسخه ای که در آن تصویر نوزاد وجود داشته باشد

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

شرایط شهروندی اسپانیا برای فرزند :

شرایط شهروندی اسپانیا برای فرزند

اگر می خواهید برای فرزند خود، شهروندی اسپانیا را درخواست دهید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

• نوزاد به طور قانونی به مدت یک سال در اسپانیا اقامت داشته باشد. (از تاریخی که تولد نوزاد ثبت شده است)
• والدین باید پاسپورت یکی از کشورهای مبدا خود را دریافت کنند.
• اجازه اقامت یک ساله داشته باشند.
• نوزاد تازه متولد شده ای که نمی توان والدینش را مشخص کرد.

وقتی نوزادی که در اسپانیا متولد شده است ملیت را به صورت اختیاری به دست آورد، والدینش می‌توانند درخواست کنند که اقامت از طریق arraigo familiar داشته باشد.
زمانی که این شرایط را داشته باشند، به مدت یک سال با امکان تمدید اقامت قانونی، در اسپانیا اقامت خواهند داشت . از آن به بعد، اقامت آنها برای ملیت اسپانیا محاسبه می شود که برای کشورهای آمریکای لاتین شرط ۲ سال وجود دارد.

 برای نوزادی که والدین او عضو اتحادیه اروپا نیستند:

 والدین عضو اتحادیه اروپا نیستند

اگر والدین جز هیچ یک از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند و می خواهند برای اخذ شهروندی اسپانیا و دریافت اقامت از طریق تولد اقدام کنند، لازم است موارد زیر را انجام دهند:

• تولد فرزند خود را در سازمان ثبت احوال ثبت کنند.
• تولد فرزند خود را در سفارت یا دولت کشور خود ثبت کرده و برای دریافت پاسپورت اقدام کنند.

اگر والدین یک نوزاد هنوز برای شهروندی کودک درخواست نکرده باشند، کودک می تواند پس از ۱۸ سالگی درخواست دهد. با این حال، این نوع درخواست بسیار دشوار است زیرا به عنوان یک بزرگسال، آنها را ملزم به قبولی در آزمون مهارت زبان، گرفتن گواهی پلیس و غیره خواهند کرد.

 برای نوزادی که یکی از والدین او اسپانیایی است:

والدین اسپانیایی

در این شرایط، والدین نیازی به انجام فرآیندهای ذکر شده در بالا را نخواهند داشت. از آنجایی که یکی از والدین شهروند اسپانیایی است، فرزند پس از تولد تابعیت اسپانیا را دریافت خواهد کرد. علاوه بر این، چون یکی از والدین شهروند اسپانیایی است، حتی اگر تولد فرزند خود را در خارج از اسپانیا ثبت کرده باشد، کودک بعد از ۱۸ سال می تواند برای تابعیت اسپانیایی درخواست دهد.

موارد دیگری که باید در رابطه مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند بدانید :

اخذ اقامت با تولد فرزند

در نظر گرفتن قوانین ملیت سایر کشورهای درگیر ضروری است. برخی کشورها مانند عربستان سعودی اجازه نمی دهند کودکانی که خارج از مرزهای خود متولد می شوند شهروند ان کشور شوند. در این شرایط اسپانیا تابعیت اسپانیایی را به کودک اعطا می کند.

والدین غیر اتحادیه اروپا با اقامت قانونی در اسپانیا حق دارند در سراسر منطقه شینگن اتحادیه اروپا سفر کنند اما نمی توانند کار کنند. اگر برای فرزند خود تابعیت اسپانیا از طریق تولد را دریافت کنید، والدین نیز تابعیت اتحادیه اروپا را دریافت خواهند کرد.

اقامت از طریق تولد نه تنها حق زندگی و کار در سراسر اتحادیه اروپا را می دهد بلکه دسترسی و فرصت بیشتری نسبت به شهروندان غیر اتحادیه اروپا را نیز خواهید داشت.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

به طور کلی، اگر تصمیم دارید برای اخذ شهروندی و اقامت از طریق تولد اقدام کنید، مشورت و همکاری با یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرت و شهروندی بسیار مهم است. زیرا انها قوانین محلی و همچنین صدها سناریوی بین المللی را که می تواند بر حقوق فرزند شما تأثیر بگذارد، درک می کنند و به شما کمک می کنند تا اقدامات قانونی و درست را برای این منظور انجام دهید.

وکیل لند با بهره گیری از متخصصان مجرب و کاملا آگاه به مسائل حقوقی و قوانین مهاجرت، می توانند به شما کمک کنند تا اطلاعات دقیق و کاملی در رابطه با اخذ شهروندی و مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند را کسب کنید و با آگاهی کامل برای این موضوع اقدام نمایید. بنابراین فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان مجرب تیم وکیل لند تماس بگیرید تا دقیق ترین اطلاعات را در این زمینه دریافت نمایید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *