دریافت اقامت با سرمایه گذاری را می‌توان یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته دانست و اغلب این کشورها، اقامت سرمایه‌گذاری را برای پذیرش مهاجران قرار داده‌اند. اسپانیا هم یکی از این کشورها بوده که روش‌های متنوعی برای ارائه اقامت با سرمایه گذاری ارائه داده است.

هر کدام از این روش‌ها جنبه‌های مختص به خود را داشته و جذابیت ویژه‌ای برای جامعه هدف دارند. این موارد در کنار جذابیت‌های اسپانیا برای سرمایه‌گذاری، باعث شده تا بخش قابل‌توجهی از متقاضیان، به سمت آن جذب شوند.

با این حال کم نیستند افرادی که هنوز اطلاعات جامعی در این زمینه نداشته و نمی‌دانند چه روش‌هایی برای دریافت اقامت با سرمایه‌ گذاری در اسپانیا وجود دارد.

ما سعی داریم تا در ادامه این مقاله، مرور واضحی بر این روش داشته و جنبه‌های مختلف آن را بیان کنیم. لذا اگر تمایل دارید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید، حتماً ما را تا انتهای این مطلب همراهی فرمایید.

مزایای سرمایه گذاری در اسپانیا :

مزایای سرمایه گذاری در اسپانیا

قبل از اینکه بخواهیم به معرفی انواع روش‌های دریافت اقامت با سرمایه گذاری در اسپانیا بپردازیم، بهتر است ابتدا مروری بر روی این کشور و جذابیت سرمایه‌گذاری در آن داشته باشیم.

اسپانیا را می‌توان به عنوان پنجمین اقتصاد اروپا دانست. این کشور زیرساخت ایده‌آلی برای رشد شرکت‌های مختلف داشته و به عنوان یکی از مراکز تصمیم‌گیری در تجارت‌های بین‌المللی شناخته می‌شود. افزون بر این موارد، نیروی انسانی متخصصی دارد که می‌توانند خدمات مختلفی در حوزه مهندسی ارائه دهند.

خود دولت اسپانیا هم محدودیت‌های اندکی را برای سرمایه‌گذاری و شروع کسب‌وکار در نظر گرفته است. همین عامل باعث شده تا بیش از ۱۴ هزار شرکت خارجی به این کشور جذب شده و تجارت خود را در آنجا راه‌اندازی کنند. از طرفی دیگر حدود ۷۰ درصد شرکت‌های برتر اروپا در اسپانیا فعالیت دارند.

دولت اسپانیا هم شرایط ایده‌آلی برای جذب سرمایه‌گذاران و فراهم‌سازی زیرساخت کاری برای آنها لحاظ کرده است؛ به نحوی که این افراد می‌توانند ضمن برخورداری از امتیازهای دولتی، شهروندی و اقامت این کشور را هم به دست بیاورند. این موضوع برای سرمایه‌گذاران کشورهایی نظیر ایران، یک انتخاب بسیار ایده‌آل است.

بهترین روش‌های دریافت اقامت با سرمایه گذاری در اسپانیا :

بهترین روش‌های دریافت اقامت با سرمایه گذاری در اسپانیا

دولت اسپانیا برای پویایی اقتصاد خود سعی دارد تا برنامه‌های ویژه‌ای برای پذیرش سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کند. در حالت کلی ۶ روش برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا و دریافت اقامت به کمک آن وجود دارد که هر کدام، شرایط و ویژگی‌های مختص به خود را دارند. در ادامه هر کدام از روش‌ها را معرفی کرده‌ایم تا تصمیم‌گیری‌های بهتری در این زمینه داشته باشید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک :

این روش را می‌توان جذاب‌ترین و البته پرطرف‌دارترین راهکار برای دریافت اقامت با سرمایه گذاری در اسپانیا دانست. بر مبنای این روش، شخص متقاضی می‌تواند ملک یا املاکی با ارزش کلی ۵۰۰ هزار یورو را خریداری کند.

با این کار شخص مورد نظر می‌تواند یک اقامت ۵ساله دریافت کرده و در کشور اسپانیا زندگی کند. متقاضی پس از آن می‌تواند این اقامت را به اقامت دائم و سپس شهروندی تبدیل کند. البته شخص نباید تا ۵ سال ملک خود را بفروشد.

از طرفی دیگر باید بین ۱۱ تا ۱۳ درصد از قیمت ملک را به عنوان هزینه نقل و انتقال در اسپانیا پرداخت کند. این موضوع در کنار سایر هزینه‌های جانبی، باعث می‌شود تا شما به بیش از ۵۰۰ هزار یورو نیاز داشته باشید.

اما در مقابل می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود هم اقامت دریافت کنید. همین عامل باعث شده تا این راهکار، یک انتخاب ایمن برای سرمایه‌گذارانی باشد که به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستند.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام :

خرید سهام را می‌توان یکی از راهکارهای جالب برای دریافت اقامت اسپانیا دانست. در واقع این کشور هم مانند ایران، دارای بازار سهام اختصاصی خود است؛ با این تفاوت که بازار آن بسیار پویاتر از بازار ایران است. این بازار که به عنوان بورس اوراق بهادار مادرید (BME) شناخته می‌شود، روزانه میلیون‌ها یورو گردش مالی دارد.

شما می‌توانید با خرید حداقل یک میلیون یورو سهام از شرکت‌های مختلف یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس اسپانیا، ویزای اقامت یک‌ساله این کشور را دریافت کنید. پس از آن می‌توانید در دو نوبت دو‌ساله، آن را تمدید کرده و در سال پنجم هم درخواست اقامت دائم دهید. پس از ده سال هم قادر به دریافت شهروندی اسپانیا خواهید بود.

سرمایه‌گذاری در اسپانیا از طریق اوراق قرضه دولتی :

اوراق قرضه دولتی یکی از روش‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری در این کشور است. خزانه‌داری اسپانیا اوراق بهادار مختلفی را ارائه می‌دهد که به عنوان STRIPS شناخته می‌شوند.

این اوراق توسط کارگزاران امنیتی دولت، عرضه و نگهداری خواهند شد؛ به همین جهت ریسک بسیار پایینی در زمینه سرمایه‌گذاری دارند. شرایط دریافت اقامت با سرمایه‌ گذاری در این روش هم مشابه خرید سهام است؛ با این تفاوت که شما باید دست کم ۲ میلیون یورو اوراق قرضه خریداری کنید.

سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت :

ثبت شرکت در اسپانیا یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است که می‌تواند اقامت اسپانیا را به همراه داشته باشد. شما می‌توانید یک شرکت در این کشور ثبت کرده و بیزینس خود را در آن راه اندازی کنید.

با این اقدام، یک ویزای کاری برای شما صادر می‌شود که می‌توانید بعد از ۵ سال آن را به اقامت دائم و پس از ۱۰ سال آن را به شهروندی تبدیل کنید. در حالت کلی شما می‌توانید دو نوع شرکت زیر را در اسپانیا ثبت کنید که هر کدام از آنها به حداقل سرمایه مشخص برای سهام نیاز دارند.

نوع شرکت حداقل مقدار سرمایه برای ثبت :

شرکت سهامی عام ۶۰,۰۰۰ یورو

شرکت با مسئولیت محدود ۳,۰۰۰ یورو

سرمایه‌گذاری در اسپانیا به کمک استارتاپ و کارآفرینی :

دولت اسپانیا در حال حاضر بیش از هر دوره دیگری به کارآفرینان احتیاج دارد؛ به همین جهت، یک برنامه ایده‌آل برای جذب آنها قرار داده است. اگر شما ایده خلاقانه یا شرکت نوآورانه‌تان را در اسپانیا تأسیس کنید، می‌توانید یک اقامت سه‌ساله دریافت نمایید؛ پس از آن هم می‌توانید مدت زمان این اقامت را تمدید کنید. برای این کار کافی است یک بیزینس‌پلن دقیق از طرح نوآورانه خود ارائه دهید.

در کنار طرح اولیه، باید مطابق روش قبلی، یک شرکت ثبت کنید. در صورتی که طرح شما مورد پذیرش قرار گیرد، می‌توانید اقامت سه‌ساله دریافت کرده و در صورت تداوم، آن را تمدید کنید.

مانند سایر روش‌ها، می‌توانید پس از ۵ سال اقامت دائم و بعد از ۱۰ سال هم شهروندی را به دست آورید. نکته قابل توجه در رابطه با این روش، مجوز اقامت بالاتر آن است. به نحوی که در سایر روش‌ها، غالباً مجوز اقامت به صورت یک‌ساله و پس از آن ۲ساله صادر خواهد شد. اما در این روش شما به صورت مستقیم امکان اقامت سه‌ساله را خواهید داشت.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی :

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از روش‌های اقامت با سرمایه گذاری در اسپانیا، داشتن تمکن مالی است. چنانچه شما ثابت کنید که توانایی مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان در اسپانیا را دارید، می‌توانید اقامت این کشور را به دست بیاورید.

برای این کار باید ماهیانه دست کم ۲۴۰۰ یورو درآمد داشته و حداقل ۳۰ هزار یورو هم پس انداز بانکی داشته باشید. البته اگر پس انداز شما ۶۰ هزار یورو باشد، به منبع درآمدی هم نیاز نخواهید داشت.

با این حال باید بدانید که در این روش شما امکان پر کردن موقعیت شغلی و کار در اسپانیا را ندارید. اما می‌توانید در برنامه‌های کارآموزی شرکت کرده یا در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. چنین مولفه‌ای باعث شده تا این روش به عنوان یک انتخاب مناسب برای صاحبان کسب و کار قلمداد شود.

شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اسپانیا :

دولت اسپانیا برای جذب سرمایه‌گذاران شرایط خاص و ویژه‌ای را قرار داده تا بتواند صرفا افراد مناسب را جذب نماید. تمام روش‌هایی که در بالا ذکر شدند، دارای الزامات و شرایط خاص خود هستند. اما به صورت کلی شما باید چهار شرط زیر را برای تمامی راهکارهای سرمایه‌گذاری در اسپانیا داشته باشید.

• داشتن حداقل ۱۸ سال سن
• نداشتن سابقه ریجکتی ویزای شنگن
• داشتن بیمه درمانی
• نداشتن سوءپیشینه

سخن آخر

دریافت اقامت با سرمایه گذاری اسپانیا را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و البته بهترین روش‌های ممکن برای مهاجرت به این کشور دانست. در واقع افراد می‌توانند به کمک این راهکار، ضمن برخورداری از اقتصاد پویا و رفاه ایده‌آل این کشور، منبع درآمد مناسبی را هم در آن داشته باشند. ما در این مطلب سعی کردیم تا روش‌های متنوع برای دریافت اقامت با سرمایه‌ گذاری در اسپانیا را معرفی کنیم.

با این حال باید بدانید که این روش‌ها جزئیات و نکات مخصوص خود را دارند و هر کدام از آنها برای گروه خاصی از افراد مناسب‌اند. لذا برای اینکه بتوانید ایده‌آل‌ترین راهکار ممکن را برای خود انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم که هم اکنون با کارشناسان ما در گروه وکیل لند تماس حاصل فرمایید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

آیا به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستید؟ آیا نیاز به خدمات یک وکیل تخصصی در این زمینه دارید؟ وکیل لند آماده یاری رسانی به شما در تمام مراحل مهاجرت به اسپانیا است.

وکیل لند یک شرکت حقوقی است که خدمات متنوعی در زمینه مهاجرت، تحصیل و سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد. این شرکت با ارائه خدماتی مانند دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، مهاجرت کاری، پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا در کشورهای مختلف، به مشتریان خود کمک می‌کند تا به رویاهایشان در تحصیل و کار در کشورهایی مانند کانادا، اسپانیا و آلمان دست یابند.

همیشه برای تحصیل در یک کشور خارجی علاقه‌مند بوده‌اید؟ اسپانیا با دانشگاه‌های برتر و برنامه‌های آموزشی متنوع، یک مقصد عالی برای تحصیلاتتان است. ما شما را در فرآیند تحصیل در اسپانیا همراهی می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که شما به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا، درباره‌ی یک زندگی بهتر و فرصت‌های بیشتر است. ما در وکیل لند با تخصص و تجربه در این زمینه، مشاوره و راهنمایی لازم را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید این ویزا را به سرعت و به راحتی دریافت کنید. با وکیل لند، رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر دنبال فرصت‌های تجاری در اسپانیا هستید، اقامت تجاری اسپانیا یک گزینه مناسب برای شماست. ما در وکیل لند با دانش و تجربه در این زمینه، شما را در تمام مراحل اقامت تجاری همراهی می‌کنیم و کمک می‌کنیم تا با موفقیت در این حوزه فعالیت کنید. با ما تماس بگیرید و اقامت تجاری اسپانیا را به دست آورید.

وکیل لند با تیمی از وکلای مجرب و متخصص، شما را در فرآیند دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا همراهی می‌کند. از مشاوره تا ارائه دستورالعمل‌های لازم، ما به شما کمک می‌کنیم تا به سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز در اسپانیا بپردازید.

دنیای دیجیتال به شما فرصت‌های بی‌نهایتی در دسترسی به منابع و کسب و کارهای بین‌المللی می‌دهد. ویزای دیجیتال نوماد به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری، به صورت آنلاین در اسپانیا فعالیت کنید. وکیل لند با تخصص در این حوزه، شما را در فرآیند دریافت ویزای دیجیتال نوماد همراهی می‌کند. با ما تماس بگیرید و به دنیای دیجیتالی اسپانیا وارد شوید.

وکیل لند ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در فرآیند دریافت ویزای کاری (جاب آفر) اسپانیا است. با تیم متخصص ما همراه شوید و به راحتی و با اطمینان شغلی مورد نظر خود را در اسپانیا پیدا کنید. منتظر تجربه موفقیت آمیز و لذت بخش در بازار کار اسپانیا نباشید. با وکیل لند تماس بگیرید و در جستجوی فرصت‌های شغلی در اسپانیا قدم بردارید.

 وکیل لند آماده است تا شما را در فرآیند دریافت اقامت طلایی اسپانیا همراهی کند. با ما تماس بگیرید و به سرعت به دست این فرصت برسید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *