اسپانیا را می‌توان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار دانست. این کشور به عنوان چهارمین اقتصاد اروپا شناخته می‌شود. همین عامل هم باعث شده نیازمند نیروی کار فراوانی باشد تا موقعیت‌های شغلی آن را بر عهده بگیرند.

چنین مولفه‌ای هم موجب شده تا بسیاری از متقاضیان ایرانی، به دنبال ویزای کاری اسپانیا باشند. با این حال باید عنوان کنیم که دریافت این ویزا، جنبه‌ها و پیچیدگی‌های مختلفی دارد.

دولت اسپانیا ۵ نوع ویزای کاری به همراه مجوزهای کاری مختلف ارائه داده که هر کدام از آنها ویژگی‌های خاص خود را دارند. متأسفانه عدم آشنایی افراد با این ویزاها و جنبه‌های مختلف آنان، باعث می‌شود تا در دام افراد کلاهبردار گرفتار شده و نتوانند تصمیم گیری‌های صحیحی در این زمینه داشته باشند.

به همین جهت ما سعی کردیم تا در ادامه این مطلب، مرور واضحی بر ویزای کاری اسپانیا داشته و تمام جزئیات مختلف پیرامون آن را بیان کنیم. لذا اگر شما هم به دنبال مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کاری هستید، حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید.

ویزای کاری اسپانیا و شرایط دریافت آن :

ویزای کاری اسپانیا و شرایط دریافت آن

ویزای کاری اسپانیا را می‌توان یکی از بهترین مسیرها برای مهاجرت به این کشور دانست. در واقع شما می‌توانید به لطف ویزای کاری اسپانیا، اجازه اقامت در این کشور را برای خود و خانواده‌تان به دست آورید. افزون بر این موارد، می‌توانید بعدها این اقامت را به شهروندی تبدیل کرده و از تمامی امتیازات این کشور بهره‌مند شوید.

همین عامل هم باعث شده تا متقاضیان زیادی برای دریافت آن وجود داشته باشد. با این حال دولت اسپانیا شرایط خاصی را برای صدور ویزای کاری ارائه داده است. عموماً برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید، باید دعوت‌نامه‌ای از یک شرکت معتبر اسپانیایی داشته باشید. این شرکت هم باید موقعیت شغلی را به مدت سه ماه در اسپانیا آگهی کرده باشد.

در صورتی که هیچ متقاضی برای این شغل نبوده باشد، باید به مدت ۳ ماه هم آن را در اتحادیه اروپا آگهی کند. پس از این مدت زمان می‌تواند برای متقاضیان خارج از اسپانیا و اتحادیه اروپا، دعوت‌نامه ارسال کند. لذا می‌توان گفت که شرایط دریافت دعوت‌نامه یا همان جاب آفر اسپانیا می‌تواند دست کم ۶ ماه طول بکشد.

در این میان معافیت‌هایی هم وجود دارد که به افراد کمک می‌کند تا بتواند سریع‌تر این پروسه را طی کنند. برای مثال اگر شخص متقاضی یک فرد حرفه‌ای، استاد دانشگاه، مدیر باتجربه یا هر شخص حرفه‌ای دیگری باشد، می‌تواند از نوع ویژه مجوز کار بهره‌مند شود که اجازه می‌دهد تا شخص مورد نظر، بدون طی کردن پروسه مذکور، ویزای کاری دریافت کند.

همچنین معافیت‌های دیگری برای روحانیون، خانواده متقاضی و افراد دیگر وجود دارد که پروسه دریافت را ساده‌تر می‌کند. برای اینکه بتوانید این معافیت‌ها و البته مناسب‌ترین راهکار را پیدا کنید، بایستی با یک مشاور دلسوز در این زمینه مشورت کنید. همکاران ما در گروه وکیل لند با تمام جنبه‌های مختلف جهت دریافت ویزای کاری اسپانیا آشنایی دارند و به شما کمک می‌کند تا بتوانید سریع‌ترین مسیر برای دریافت ویزای کاری را بیابید.

انواع ویزای کاری اسپانیا :

انواع ویزای کاری اسپانیا

دولت اسپانیا برای پذیرش مهاجران و افراد باتجربه، انواع مختلفی از ویزای کار را قرار داده که هر کدام از آنها برای گروه خاصی از متقاضیان ایده‌آل هستند. متأسفانه بسیاری از افراد با انواع این ویزاها آشنایی نداشته و همین باعث می‌شود تا در پروسه مهاجرت به اسپانیا دچار مشکل شده یا نتوانند راهکار مناسب و سریع را برای خود انتخاب کنند.

ما در ادامه تمام مدل‌های ویزای کاری اسپانیا را خدمت شما ذکر کرده‌ایم که کمک می‌کند تا تصمیم گیری‌های بهتری در این زمینه داشته و مناسب‌ترین گزینه را برای شرایط خود انتخاب کنید.

ویزای کاری PCA (RESIDENCIA POR CUENTA AJENA(

این دسته از ویزای کاری را می‌توان بهترین و ایده‌آل‌ترین نوع ویزا برای مهاجرت به اسپانیا دانست. بر مبنای این ویزا، شما باید یک دعوت‌نامه از کارفرمای اسپانیایی دریافت کنید که حداقل مدت آن یک سال باشد.

البته بایستی کارفرما قبلاً این موقعیت شغلی را در اسپانیا و کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد. افزون بر این موارد، شخص متقاضی نباید هیچ گونه سابقه مجرمانه‌ای در طی ۵ سال گذشته داشته باشد.

همچنین باید مدارکی داشته باشید که نشان‌دهنده توانایی و آموزش لازم برای کار پیشنهادی باشد. پس از آن باید قراردادی با امضای کارفرما و متقاضی وجود داشته باشد که ضامن فعالیت مستمر شخص متقاضی در طول مدت زمان حضور او در اسپانیا باشد.

زمان شروع کار در این قرارداد، به منزله شروع مجوز کاری وی خواهد بود. افزون بر این موارد، باید شرایطی که در این قرارداد درج می‌شود، مطابق با مقررات دولتی اسپانیا باشد.

شخص متقاضی هم باید بعد از دریافت ویزای کار، در سامانه‌های مربوطه این کشور ثبت نام کرده و به تعهدات مالیاتی و تأمین اجتماعی خود پایبند باشد. در نظر داشته باشید که حداقل مدت زمان برای این ویزای کاری، یک‌ساله بوده و می‌توان آن را برای مدت زمان بیشتری هم دریافت یا تمدید کرد.

ویزای PAC (RESIDENCIA COMO PROFESIONAL ALTAMENTE CUALIFICADO)

این ویزا را می‌توان نوع ویژه‌ای از مدل قبلی دانست. به نحوی که برای آن نیازی به انتظار ۶ماهه و آگهی کردن موقعیت شغلی در اسپانیا نیست. بلکه شخص مورد نظر به شرط داشتن تجربه بالا و دریافت حداقل حقوق ۴۰ هزار یورو در سال، می‌تواند از آن استفاده کند. در واقع این نوع ویزا مختص افرادی است که تجربه بسیار بالایی در حوزه شغلی خود دارند.

افرادی مانند اساتید دانشگاهی، پزشکان ماهر، شاغلان باتجربه، مدیران حرفه‌ای و…. می‌توانند برای این نوع ویزای کاری درخواست دهند. به عبارتی این نوع ویزا تحت عنوان Highly Qualified Professional یا متقاضیان با صلاحیت بالا شناخته می‌شود. لذا اگر تجربه بالایی در کار خود داشته یا مدرک علمی و تحصیلی دانشگاهی معتبر دارید، می‌توانید از این ویزا استفاده کنید.

ویزای PERMISO DE ESTANCIA PARA ESTUDIANTES

این نوع ویزای کاری مخصوص کارآفرینان و افراد خوداشتغال است. این افراد می‌توانند با ارائه گواهی مبنی بر داشتن مهارت بالا در حرفه‌ای خاص، درخواست مجوز کار در این کشور و ویزای کاری بدهند. به عبارتی این افراد یک حرفه خاص در این کشور را مدیریت یا ایجاد خواهند کرد. بدین منظور هم باید اطلاعات مربوط به موقعیت شغلی را ارائه داده و شرایط مختلف دولت در این زمینه را بپذیرند.

ویزای کارآموزی RESIDENCIA PARA PRÁCTICAS PROFESIONALES

این ویزا را می‌توان یکی دیگر انواع راهکارها برای مهاجرت به اسپانیا و کسب شغل در این کشور دانست. این ویزا مخصوص انجام دوره‌های کارآموزی است. به همین جهت شما متعهد می‌شوید که به منظور افزایش دانش، تمرین یا تجربه خود در یک حیطه کاری، در یک شرکت اسپانیایی دوره کارآموزی را طی می‌کنید. بدین منظور شما باید دعوت‌نامه و قرارداد کارآموزی دریافت کرده باشید.

در این حالت یک ویزای کار ۲ساله برای شما صادر می‌شود که می‌توانید به وسیله آن در خاک اسپانیا فعالیت شغلی محدود انجام دهید. البته شما می‌توانید پس از آن برای موقعیت شغلی مذکور، ویزای کاری رسمی درخواست کنید. از آنجایی که این نوع ویزا با سرعت بالایی پردازش می‌شود، می‌تواند یک راهکار مناسب برای مهاجرت کاری سریع به اسپانیا باشد.

ویزای کار خانواده متقاضیان یا TARJETA COMUNITARIA

این مورد مخصوص خانواده متقاضیانی است که به وسیله ویزای کار وارد اسپانیا شده و در این کشور شاغل شده‌اند. اعضای خانواده او می‌توانند بعد از سه ماه حضور در این کشور، مجوز کار دریافت کنند که به آنها اجازه می‌دهد تا برای خود یا سایر شرکت‌های اسپانیایی کار کنند.

انواع مجوز کار در اسپانیا :

انواع مجوز کار در اسپانیا

دولت اسپانیا متناسب با ویزاهای کاری که دارد، مجوزهای مختلفی برای کار ارائه می‌دهد. در واقع شما باید ضمن به دست آوردن ویزای کاری، مجوز لازم برای کار را هم به دست آورید.

در حالت کلی چند نوع ویزای کار مختلف در این کشور وجود دارد که ما در زیر آنها را بیان کرده ایم. در نظر داشته باشید که طبق قوانین و شرایط، می‌توان از مجوزهای دیگری هم استفاده کرد؛ لذا برای بررسی شرایط در این زمینه، باید با یک وکیل باتجربه مشورت کنید.

نام مجوز مناسب برای مدت زمان حداکثر زمان تمدید

Type Awork کار فصلی و محدود ۹ ماه ۹ ماه

Binitialwork کار در منطقه جغرافیایی خاص ۱۲ ماه _

مجوز کار تمدیدشده نوع B هر نوع فعالیتی حداکثر ۲ سال

سخن آخر

ویزای کاری اسپانیا را می‌توان یکی از بهترین و مناسب‌ترین راهکارها برای مهاجرت به این کشور دانست. در واقع این روش به شما کمک می‌کند تا ضمن مهاجرت به اسپانیا، بتوانید به صورت مستقیم در یک حرفه مشغول شده و درآمد مناسبی هم به دست آورید. همین عامل سبب شده تا این روش به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای مهاجرت به اسپانیا قلمداد شود.

با این حال بسیاری از متقاضیان، اطلاعات کافی در مورد آن ندارند. ما در این مقاله سعی کردیم تا تمام جنبه‌های آن را عنوان کنیم. با این حال اگر نیازمند راهنمایی بیشتری در این زمینه هستید، می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما در گروه وکیل لند تماس حاصل فرمایید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

آیا به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستید؟ آیا نیاز به خدمات یک وکیل تخصصی در این زمینه دارید؟ وکیل لند آماده یاری رسانی به شما در تمام مراحل مهاجرت به اسپانیا است.

وکیل لند یک شرکت حقوقی است که خدمات متنوعی در زمینه مهاجرت، تحصیل و سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد. این شرکت با ارائه خدماتی مانند دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، مهاجرت کاری، پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا در کشورهای مختلف، به مشتریان خود کمک می‌کند تا به رویاهایشان در تحصیل و کار در کشورهایی مانند کانادا، اسپانیا و آلمان دست یابند.

همیشه برای تحصیل در یک کشور خارجی علاقه‌مند بوده‌اید؟ اسپانیا با دانشگاه‌های برتر و برنامه‌های آموزشی متنوع، یک مقصد عالی برای تحصیلاتتان است. ما شما را در فرآیند تحصیل در اسپانیا همراهی می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که شما به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا، درباره‌ی یک زندگی بهتر و فرصت‌های بیشتر است. ما در وکیل لند با تخصص و تجربه در این زمینه، مشاوره و راهنمایی لازم را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید این ویزا را به سرعت و به راحتی دریافت کنید. با وکیل لند، رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر دنبال فرصت‌های تجاری در اسپانیا هستید، اقامت تجاری اسپانیا یک گزینه مناسب برای شماست. ما در وکیل لند با دانش و تجربه در این زمینه، شما را در تمام مراحل اقامت تجاری همراهی می‌کنیم و کمک می‌کنیم تا با موفقیت در این حوزه فعالیت کنید. با ما تماس بگیرید و اقامت تجاری اسپانیا را به دست آورید.

وکیل لند با تیمی از وکلای مجرب و متخصص، شما را در فرآیند دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا همراهی می‌کند. از مشاوره تا ارائه دستورالعمل‌های لازم، ما به شما کمک می‌کنیم تا به سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز در اسپانیا بپردازید.

دنیای دیجیتال به شما فرصت‌های بی‌نهایتی در دسترسی به منابع و کسب و کارهای بین‌المللی می‌دهد. ویزای دیجیتال نوماد به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری، به صورت آنلاین در اسپانیا فعالیت کنید. وکیل لند با تخصص در این حوزه، شما را در فرآیند دریافت ویزای دیجیتال نوماد همراهی می‌کند. با ما تماس بگیرید و به دنیای دیجیتالی اسپانیا وارد شوید.

وکیل لند ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در فرآیند دریافت ویزای کاری (جاب آفر) اسپانیا است. با تیم متخصص ما همراه شوید و به راحتی و با اطمینان شغلی مورد نظر خود را در اسپانیا پیدا کنید. منتظر تجربه موفقیت آمیز و لذت بخش در بازار کار اسپانیا نباشید. با وکیل لند تماس بگیرید و در جستجوی فرصت‌های شغلی در اسپانیا قدم بردارید.

 وکیل لند آماده است تا شما را در فرآیند دریافت اقامت طلایی اسپانیا همراهی کند. با ما تماس بگیرید و به سرعت به دست این فرصت برسید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *