تمکن مالی اسپانیا را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و البته بهترین روش‌های ممکن برای مهاجرت به این کشور دانست. این روش به افراد کمک می‌کند تا ضمن داشتن منبع درآمدی مشخص در ایران؛ زندگی خود را در اسپانیا بگذرانند.

در این روش نیازی به سرمایه‌گذاری و انتقال پول به اسپانیا نیست؛ بلکه می‌توانید ضمن مدیریت کسب‌وکار خود در ایران و داشتن درآمد از آن، به اسپانیا مهاجرت کرده و در آنجا اقامت داشته باشید.

این روش، به شما کمک می‌کند تا ضمن برخورداری از منابع درآمد داخلی‌تان، از کیفیت زندگی در اتحادیه اروپا بهره‌مند شوید. چنین مولفه‌ای باعث شده تا این روش، راهکار جذابی برای سرمایه‌گذاران، صاحبان کسب‌وکار، افراد بازنشسته و… باشد.

با این وجود باید بدانید که این روش هم نکات خاصل دارد که عدم آگاهی از آنها می‌تواند روند دریافت ویزا را برای شما پیچیده کرده و احتمال ریجکت را افزایش دهد.
ما در ادامه مروری بر این شیوه مهاجرتی داشته و جنبه‌های مختلف آن را معرفی می‌کنیم. پس اگر شما هم تمایل دارید تا بدون انتقال سرمایه خود به اسپانیا در آن کشور زندگی کنید، حتماً تا انتهای این مطلب را مطالعه فرمایید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست؟

ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست؟

ویزای تمکن مالی یا ویزای خودحمایتی را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و البته بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت اسپانیا دانست. در این روش کافی است تا شخص متقاضی، ثابت کند که منبع درآمد مشخصی داشته و می‌تواند از پس هزینه‌های خود در اسپانیا بر بیاید.

این درآمد می‌تواند حقوق بازنشستگی، سود حاصل از خرید سهام، کسب‌وکار فعال یا هرگونه منبع درآمدی دیگری باشد که نشان دهد شما ماهانه دست کم ۲۴۰۰ یورو درآمد دارید.

به صورت کلی مادامی که بتوانید از پس هزینه‌های خود در اسپانیا برآمده و موقعیت‌های شغلی مردم اسپانیا را اشغال نکنید، می‌توانید به کمک این ویزا در این کشور اقامت داشته باشید.

البته شما باید شرایط دیگری مانند نداشتن سوءپیشینه را هم ارائه دهید که نشان دهد سرباری بر کشور و مردم اسپانیا نخواهید بود.بر مبنای این ویزا، دیگر نیازی نیست تا سرمایه و درآمد خود را به اسپانیا منتقل کرده یا در صف دریافت موقعیت‌های شغلی منتظر بمانید.

چنین عاملی باعث شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران و افراد متمکن، این روش را انتخاب کنند. البته باید عنوان کنیم که این ویزا به صورت دو‌ساله صادر شده و هر دو سال یک بار هم تمدید می‌شود. تا زمانی هم که شما شرایط تمکن مالی را داشته باشید، مشکلی در تمدید آن وجود نخواهد داشت.

شما می‌توانید این ویزا را پس از یک سال به مجوز کار در اسپانیا تبدیل کرده و زمینه دریافت اقامت دائم خود را فراهم کنید. از طرفی شما می‌توانید به کمک این روش، در اسپانیا تحصیل کرده یا در شرکت‌های آن سرمایه‌گذاری کنید.

افزون بر این موارد، ویزای شنگن را به دست آورده و می‌توانید به حدود ۲۶ کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. برای تمدید این ویزا، کافی است فقط ۶ ماه در سال را در اسپانیا بمانید. چنین مولفه‌ای سبب شده تا این روش یکی از بهترین راهکارهای ممکن برای مهاجرت به اسپانیا باشد.

شرایط لازم برای برخورداری از ویزای تمکن مالی اسپانیا:

اگرچه ویزای تمکن مالی قابلیت‌های مختص خود را دارد. اما نیازمند شرایط خاصی است که عدم رعایت آنها باعث می‌شود شانس به دست آوردن این ویزا را از دست بدهید. در حالت کلی برای دریافت ویزای خودحمایتی، باید دو موضوع را ثابت کنید.

مورد اول آن است که بتوانید از عهده هزینه‌های خود در اسپانیا برآمده و نیازی به اشغال کردن موقعیت شغلی مردم اسپانیا نداشته باشید.بدین منظور باید نشان دهید که یک منبع درآمدی غیرفعال دارید که ماهیانه حداقل ۲۴۰۰ یورو برای شما درآمد دارد.

از طرفی به ازای هر عضو خانواده یا شخص اضافه‌ای که با شما خواهد بود، باید ۶۰۰ یورو درآمد ماهیانه دیگر داشته باشید. برای مثال یک خانواده ۴ نفره باید نشان دهد که ماهیانه حدود ۴۲۰۰ یورو درآمد دارد. همچنین باید حداقل ۳۰ هزار یورو پس‌انداز به نام شما وجود داشته باشد.

البته اگر دست کم ۶۰ هزار یورو پس انداز در حساب شما باشد، نیازی به ارائه منبع درآمدی ندارید. به عبارت ساده‌تر، صرفاً داشتن همین مقدار پس‌انداز می‌تواند تمکن مالی شما را نشان دهد.

در نظر داشته باشید که شما نیازی به انتقال تمام پس انداز خود به حساب‌های بانکی اسپانیا ندارید؛ بلکه می‌توانید آنها را در حساب بانکی کشور مبدأ خود هم نگه دارید.موضوع دومی که باید ثابت کنید، نداشتن مشکل از لحاظ سلامتی یا کیفری است.

به عبارتی باید ثابت کنید که سربار مردم و دولت اسپانیا نخواهید بود. بدین منظور باید گواهی عدم سوءپیشینه و البته گواهی سلامت خود را ارائه دهید. افزون بر این موارد، بایستی از یک بیمه معتبر در اسپانیا هم استفاده کنید.

برای این منظور می‌توانید از بیمه‌های درمانی خصوصی در اسپانیا استفاده کنید. این بیمه‌ها مناسب افرادی است که می‌خواهند برای مدت زمان مشخصی در خاک این کشور باقی بمانند. اما اگر قصد مهاجرت یا سفر به کشورهای دیگر را هم دارید، بیمه سلامت مهاجران می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

مدارک لازم برای برخورداری از ویزای تمکن مالی:

مدارک لازم برای برخورداری از ویزای تمکن مالی

دریافت ویزای خودحمایتی اسپانیا مانند سایر روش‌های مهاجرت به این کشور، نیازمند مدارک و اطلاعات مخصوص خود است که باید آنها را در زمان درخواست، ارائه دهید. نداشتن اطلاعات کافی در مورد این مدارک و عدم ارائه دقیق آنها، همان چیزی است که پروسه دریافت این ویزا را برای افراد طولانی‌تر می‌کند.

ما در ادامه مدارک اصلی برای این روش را ذکر کرده‌ایم. در نظر داشته باشید که باید تمام این مدارک ترجمه رسمی به اسپانیایی داشته و توسط سفارت هم تأیید شوند. افزون بر این موارد، ممکن است متناسب با شرایط شما، مدارک دیگری نیز درخواست شود. به همین جهت می‌توانید برای بررسی‌های بیشتر، با کارشناسان ما در گروه وکیل لند تماس حاصل فرمایید.

• پاسپورت معتبر
• گواهی عدم سوءپیشینه از کشور مبدأ
• بیمه درمانی
• گواهی آزمایش‌های پزشکی
• مدارک اثبات درآمد
• گواهی سپرده بانکی
• اجاره نامه خانه یا سند ملک در اسپانیا به نام شخص متقاضی

در نظر داشته باشید که شما برای اثبات درآمد یا تمکن مالی خود، می‌توانید مدارک مختلفی ارائه دهید. اما در حالت کلی مدارک مربوط به یکی از شیوه‌های زیر بیشتر مورد پذیرش واقع می‌شوند.

۱. درآمدهای حاصل از سود سپرده بانکی
۲. درآمدهای حاصل از سود سهام
۳. حقوق بازنشستگی
۴. درآمدهای حاصل از اجاره املاک
۵. درآمدهای حاصل از کسب‌وکار

مزایا و معایب ویزای تمکن مالی اسپانیا:

مزایا و معایب ویزای تمکن مالی اسپانیا

هر روش مهاجرتی که در نظر داشته باشید، دارای دو جنبه مثبت و منفی است. در واقع آگاهی از این جنبه‌های مثبت و منفی همان چیزی است که می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم‌گیری بهتری در این زمینه داشته باشید. ویزای تمکن مالی اسپانیا هم چنین شرایطی دارد.

مزایای ویزای تمکن مالی اسپانیامعایب ویزای تمکن مالی اسپانیا
امکان سفر بدون محدودیت به تمام کشورهای حوزه شنگنالزام به تحصیل فرزندان در اسپانیا. به نحوی که اگر فرزندان ۶ تا ۱۶ساله داشته باشید، باید حتماً در اسپانیا تحصیل کنند.
امکان زندگی در اسپانیا و برخورداری از سطح رفاه بالای آننیاز به داشتن منبع درآمدی بالا
عدم نیاز به راه اندازی شغلنیاز به سپرده بالا
عدم نیاز به انتقال سرمایهعدم امکان فعالیت اقتصادی تا مدت مشخص
امکان ایجاد حساب بانکی و دریافت کارت اعتباریعدم امکان بهره‌مندی از سیستم بهداشت عمومی اسپانیا
امکان تحصیل رایگان فرزنداناجبار به حضور حداقل ۱۸۳ روز در سال برای تمدید آن
معافیت در پرداخت مالیات‌های سالانه
امکان دریافت ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
امکان دریافت اقامت دائم پس از ۵ سال حضور
امکان دریافت شهروندی دائم پس از ۱۰ سال
امکان راه اندازی شغل یا استخدام پس از یک سال حضور

 

با این حال، بخش قابل‌توجهی از افراد در این زمینه اطلاعات کافی ندارند. همین مورد هم منجر به سردرگمی آنها می‌شود. ما در جدول زیر مزایا و معایب این روش را مشخص کرده‌ایم تا بتوانید تصمیم دقیق‌تری در این حوزه بگیرید.

سخن آخر
ویزای تمکن مالی اسپانیا را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و البته بهترین روش‌ها برای به دست آوردن اقامت این کشور دانست. این روش می‌تواند شما را از کیفیت بالای زندگی در این کشور بهره‌مند کرده و ویزای شنگن را هم برای شما به همراه داشته باشد.

افزون بر این موارد، مزیت‌های قابل‌توجه دیگری هم دارد که آن را برای افراد متمکن، مناسب می‌کند. ما در این مقاله سعی کردیم تا مرور واضحی بر این ویزا داشته و جنبه‌های مختلفش را بیان کنیم. با این حال اگر هنوز سؤال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید با کارشناسان وکیل لند مطرح فرمایید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

آیا به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستید؟ آیا نیاز به خدمات یک وکیل تخصصی در این زمینه دارید؟ وکیل لند آماده یاری رسانی به شما در تمام مراحل مهاجرت به اسپانیا است.

وکیل لند یک شرکت حقوقی است که خدمات متنوعی در زمینه مهاجرت، تحصیل و سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد. این شرکت با ارائه خدماتی مانند دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، مهاجرت کاری، پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا در کشورهای مختلف، به مشتریان خود کمک می‌کند تا به رویاهایشان در تحصیل و کار در کشورهایی مانند کانادا، اسپانیا و آلمان دست یابند.

همیشه برای تحصیل در یک کشور خارجی علاقه‌مند بوده‌اید؟ اسپانیا با دانشگاه‌های برتر و برنامه‌های آموزشی متنوع، یک مقصد عالی برای تحصیلاتتان است. ما شما را در فرآیند تحصیل در اسپانیا همراهی می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که شما به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا، درباره‌ی یک زندگی بهتر و فرصت‌های بیشتر است. ما در وکیل لند با تخصص و تجربه در این زمینه، مشاوره و راهنمایی لازم را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید این ویزا را به سرعت و به راحتی دریافت کنید. با وکیل لند، رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر دنبال فرصت‌های تجاری در اسپانیا هستید، اقامت تجاری اسپانیا یک گزینه مناسب برای شماست. ما در وکیل لند با دانش و تجربه در این زمینه، شما را در تمام مراحل اقامت تجاری همراهی می‌کنیم و کمک می‌کنیم تا با موفقیت در این حوزه فعالیت کنید. با ما تماس بگیرید و اقامت تجاری اسپانیا را به دست آورید.

وکیل لند با تیمی از وکلای مجرب و متخصص، شما را در فرآیند دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا همراهی می‌کند. از مشاوره تا ارائه دستورالعمل‌های لازم، ما به شما کمک می‌کنیم تا به سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز در اسپانیا بپردازید.

دنیای دیجیتال به شما فرصت‌های بی‌نهایتی در دسترسی به منابع و کسب و کارهای بین‌المللی می‌دهد. ویزای دیجیتال نوماد به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری، به صورت آنلاین در اسپانیا فعالیت کنید. وکیل لند با تخصص در این حوزه، شما را در فرآیند دریافت ویزای دیجیتال نوماد همراهی می‌کند. با ما تماس بگیرید و به دنیای دیجیتالی اسپانیا وارد شوید.

وکیل لند ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در فرآیند دریافت ویزای کاری (جاب آفر) اسپانیا است. با تیم متخصص ما همراه شوید و به راحتی و با اطمینان شغلی مورد نظر خود را در اسپانیا پیدا کنید. منتظر تجربه موفقیت آمیز و لذت بخش در بازار کار اسپانیا نباشید. با وکیل لند تماس بگیرید و در جستجوی فرصت‌های شغلی در اسپانیا قدم بردارید.

 وکیل لند آماده است تا شما را در فرآیند دریافت اقامت طلایی اسپانیا همراهی کند. با ما تماس بگیرید و به سرعت به دست این فرصت برسید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 6 =