تحصیل در اسپانیا را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای مهاجرت تحصیلی دانست. در واقع اسپانیا نه‌تنها مردم مهاجرپذیری دارد، بلکه تعدادی از بهترین مراکز آموزش عالی جهان را در خود جای داده است.

افزون بر این موارد، اقتصاد آن پویا بوده و آب‌وهوای بسیار معتدلی هم دارد. چنین عواملی باعث شده تا این کشور به‌عنوان یکی از بهترین و البته ایده‌آل‌ترین مقصدهای ممکن برای دریافت ویزای تحصیلی ایرانیان قلمداد شود.

با این وجود بخش قابل ‌وجهی از هم‌وطنان به‌خوبی با این کشور و البته شرایط تحصیل در اسپانیا آشنایی ندارند. همین عامل هم باعث می‌شود تا در فرایند انتخاب و تصمیم‌گیری، دچار مشکل شوند. ما در ادامه، تمام جنبه‌های مختلف آن را شرح می‌دهیم، لذا اگر شما هم به دنبال تحصیل در اسپانیا هستید، حتماً تا انتهای این مطلب را مطالعه نمایید.

مزایای تحصیل در اسپانیا :

مزایای تحصیل در اسپانیا

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که دانشجویان بسیاری را به سمت این کشور می‌کشاند، مزایای بی‌نظیر آن است. در واقع مزایای تحصیل در اسپانیا می‌تواند به‌سادگی هرچه تمام‌تر شما را مجذوب خود کند. گوشه‌ای از این مزایا به شرح زیر است.

سیستم آموزشی قدرتمند:

اسپانیا یکی از قوی‌ترین سیستم‌های آموزشی در حوزه شنگن را دارد. به نحوی که ۱۳ دانشگاه آن در رنکینگ زیر ۵۰۰ جهان قرار دارند. از طرفی دیگر مدرک این دانشگاه‌ها در بیشتر کشورهای جهان، از جمله ایران هم مورد پذیرش است.

هزینه مناسب:

در حالت کلی هزینه تحصیل در اسپانیا، نسبت به سایر کشورهای هم رده مانند انگلستان، آمریکا، کانادا و… کمتر است. این موضوع در هزینه‌های تحصیل و زندگی هم به‌خوبی قابلمشاهده است. چنین مولفه‌ای باعث شده تا تحصیل در اسپانیا گزینه‌ای بسیار مناسب برای ایرانیان باشد.

اجازه کار ضمن تحصیل:

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند اجازه ۲۰ ساعت کار در طول هفته را داشته باشند. این موضوع برای دانشجویان مقطع دکترا به ۳۰ ساعت در هفته افزایش پیدا می‌کند. همین عامل موجب شده تا این کشور یک انتخاب بسیار مناسب برای ایرانیان باشد.

مردم مهاجرپذیر:

مردم اسپانیا در مقایسه با مردم کشورهایی نظیر آلمان و ترکیه، استقبال بیشتری از مهاجران دارند. همین عامل باعث شده تا ۲۰ درصد از کل دانشجویان این کشور را افراد خارجی تشکیل دهند.

آب‌وهوای معتدل:

کشور اسپانیا به دلیل همسایگی با اقیانوس اطلس، دارای یک خط ساحلی طولانی، با آب و هوایی بسیار دلپذیر است. این ویژگی باعث شده تا مراکز تفریحی فراوانی هم در آن کشور وجود داشته باشد.

اقتصاد پویا:

اسپانیا به‌عنوان پنجمین اقتصاد اروپا شناخته می‌شود. این موضوع نه‌تنها در متعادل شدن هزینه‌ها نقش داشته؛ بلکه باعث شده تا شرایط یافتن کار در آن ساده‌تر باشد. این مورد هم به نوبه خود زمینه لازم برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را تسهیل می‌کند.

هزینه‌های تحصیل در اسپانیا :

هزینه‌های تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا از لحاظ هزینه‌های تحصیل، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای دانشجویان ایرانی باشد. در واقع هزینه‌های تحصیل در اسپانیا بسیار کمتر از کشورهای هم‌رده خود در اروپای غربی است.

عموماً بیشتر دانشگاه‌های اسپانیا شهریه‌های مشخصی برای دانشجویان خارجی تعیین می‌کنند که در مقایسه با سطح علمی آن‌ها، بسیار مقرون به‌صرفه است. ما این هزینه‌ها را در زیر برای شما آورده‌ایم.

مقطع شهریه دانشگاه دولتی (در سال) شهریه دانشگاه خصوصی (در سال)

کارشناسی بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو ۵,۵۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ یورو

کارشناسی ارشد بین ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو ۱۰,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ یورو

دکتری بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو بسته به شرایط دانشکده متغیر است

شرایط تحصیل در اسپانیا :

شرایط تحصیل در اسپانیا متناسب با دوره تحصیلی شما تغییر می‌کند. برای مثال اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید، باید ابتدا در کالج شرکت کنید. عموماً این دوره بین ۵ تا ۹ ماه است.

پس از آن باید در آزمون ورودی شرکت کرده و بر این مبنا پذیرش شما تعیین می‌شود. البته باید عنوان کنیم که دوره کالج بیشتر به زبان اسپانیایی ارائه می‌شود. لذا تسلط به آن می‌تواند برای شما مفید باشد.

در این دوره هم بیشتر درس‌های دبیرستان اسپانیا تدریس می‌شوند. اما برای مقطع کارشناسی ارشد، بیشتر به رزومه و مدارک تحصیلی شما اکتفا می‌شود. برای دوره دکترا هم چنین روندی حاکم است. با این تفاوت که واحد نظری ارائه نمی‌شود؛ بلکه تماماً تحقیق و پژوهش خواهد بود. شرایط سنی و مدت زمان دوره‌ها هم به شرح زیر است.

مقطع طول دوره شرایط سنی

کارشناسی ۴ حداکثر ۲۶ سال

کارشناسی ارشد ۲ حداکثر ۳۶ سال

دکترا ۵ حداکثر ۵۰ سال

مدارک لازم برای تحصیل در اسپانیا :

برای اینکه بتوانید در اسپانیا تحصیل کنید، باید مجموعه‌ای از مدارک مورد نیاز را برای آن ارائه دهید. این مدرک می‌تواند متناسب با مقطع تحصیلی، رشته و دانشگاه انتخابی شما هم متغیر باشد. اما در حالت کلی مدارک زیر درخواست می‌شود.

• مدارک شناسایی مانند پاسپورت

• دو قطعه عکس

• رزومه‌ (مانند سابقه اختراع، موفقیت در آزمون‌های معتبر علمی، مقالات چاپ‌شده و…)

• انگیزه‌نامه

• ترجمه مدارک تحصیلی قبلی

• ترجمه ریز نمرات

• توصیه‌نامه (برای تمامی مقاطع الزامی نیست)

• مدرک زبان (که متناسب با دانشگاه شما می‌بایست اسپانیایی یا انگلیسی باشد)

• مصاحبه (در تمامی موارد الزامی نیست)

البته ممکن است برخی از دانشگاه‌ها و رشته‌ها، مدارک بیشتری را درخواست کنند. همچنین لیست مدارک، متناسب با قوانین تغییر می‌کند. لذا برای دریافت جدیدترین اطلاعات، می‌توانید با مشاورین ما در گروه وکیل لند تماس حاصل فرمایید.

بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای تحصیل ایرانیان :

بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای تحصیل ایرانیان

 

برای اینکه بخواهید در اسپانیا تحصیل کنید، دانشگاه‌های بسیاری پیش روی شما قرار دارد. همین عامل هم قدرت انتخابتان را بیشتر می‌کند. با این حال باید بدانید که هر دانشگاه شرایط و ویژگی‌های مختص به خود را دارد. ما در ادامه برخی از برترین دانشگاه‌های اسپانیا برای تحصیل را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم.

۱. دانشگاه بارسلون(University of Barcelona)

۲. دانشگاه مستقل بارسلون (Autonomous University of Barcelona)

۳. دانشگاه پومپئو فابرا(Pompeu Fabra University)

۴. دانشگاه والنسیا (University of Valencia)

۵. دانشگاه مستقل مادرید (Autonomous University of Madrid)

در نظر داشته باشید که دانشگاه‌های بسیار بیشتری در این کشور وجود دارد که بیشتر آنها اعتبار جهانی بالایی دارند. با این حال شما باید متناسب با شرایط و رشته دلخواه خود، دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنید. افزون بر این موارد، باید شهر محل زندگی را هم لحاظ کنید.

سخن آخر

تحصیل در اسپانیا را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین و البته ایده‌آل‌ترین انتخاب‌های ممکن برای مهاجرت تحصیلی دانست. در واقع این کشور دانشگاه‌های معتبر فراوان و شرایط تحصیل بسیار مناسبی دارد. افزون بر این موارد، شرایط زندگی در این کشور هم بسیار بهتر است.

با این حال بخش زیادی از متقاضیان در این زمینه اطلاعات لازم را ندارند. ما سعی کردیم تا در این بخش، مروری بر جنبه‌های مختلف تحصیل در اسپانیا داشته باشیم. با این حال اگر تمایل دارید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب کرده یا برای آن اقدام کنید، می‌توانید هم اکنون با کارشناسان ما در وکیل لند تماس حاصل فرمایید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

آیا به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستید؟ آیا نیاز به خدمات یک وکیل تخصصی در این زمینه دارید؟ وکیل لند آماده یاری رسانی به شما در تمام مراحل مهاجرت به اسپانیا است.

وکیل لند یک شرکت حقوقی است که خدمات متنوعی در زمینه مهاجرت، تحصیل و سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد. این شرکت با ارائه خدماتی مانند دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، مهاجرت کاری، پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا در کشورهای مختلف، به مشتریان خود کمک می‌کند تا به رویاهایشان در تحصیل و کار در کشورهایی مانند کانادا، اسپانیا و آلمان دست یابند.

همیشه برای تحصیل در یک کشور خارجی علاقه‌مند بوده‌اید؟ اسپانیا با دانشگاه‌های برتر و برنامه‌های آموزشی متنوع، یک مقصد عالی برای تحصیلاتتان است. ما شما را در فرآیند تحصیل در اسپانیا همراهی می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که شما به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا، درباره‌ی یک زندگی بهتر و فرصت‌های بیشتر است. ما در وکیل لند با تخصص و تجربه در این زمینه، مشاوره و راهنمایی لازم را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید این ویزا را به سرعت و به راحتی دریافت کنید. با وکیل لند، رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر دنبال فرصت‌های تجاری در اسپانیا هستید، اقامت تجاری اسپانیا یک گزینه مناسب برای شماست. ما در وکیل لند با دانش و تجربه در این زمینه، شما را در تمام مراحل اقامت تجاری همراهی می‌کنیم و کمک می‌کنیم تا با موفقیت در این حوزه فعالیت کنید. با ما تماس بگیرید و اقامت تجاری اسپانیا را به دست آورید.

وکیل لند با تیمی از وکلای مجرب و متخصص، شما را در فرآیند دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا همراهی می‌کند. از مشاوره تا ارائه دستورالعمل‌های لازم، ما به شما کمک می‌کنیم تا به سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز در اسپانیا بپردازید.

دنیای دیجیتال به شما فرصت‌های بی‌نهایتی در دسترسی به منابع و کسب و کارهای بین‌المللی می‌دهد. ویزای دیجیتال نوماد به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری، به صورت آنلاین در اسپانیا فعالیت کنید. وکیل لند با تخصص در این حوزه، شما را در فرآیند دریافت ویزای دیجیتال نوماد همراهی می‌کند. با ما تماس بگیرید و به دنیای دیجیتالی اسپانیا وارد شوید.

وکیل لند ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در فرآیند دریافت ویزای کاری (جاب آفر) اسپانیا است. با تیم متخصص ما همراه شوید و به راحتی و با اطمینان شغلی مورد نظر خود را در اسپانیا پیدا کنید. منتظر تجربه موفقیت آمیز و لذت بخش در بازار کار اسپانیا نباشید. با وکیل لند تماس بگیرید و در جستجوی فرصت‌های شغلی در اسپانیا قدم بردارید.

 وکیل لند آماده است تا شما را در فرآیند دریافت اقامت طلایی اسپانیا همراهی کند. با ما تماس بگیرید و به سرعت به دست این فرصت برسید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *