اقامت طلایی اسپانیا (گلدن ویزا) را می‌توان یکی از بهترین و مناسب‌ترین راهکارها برای مهاجرت به این کشور دانست. در واقع این روش به سرمایه‌داران کمک می‌کند تا بدون دردسرهای ویزای تحصیلی یا کاری اسپانیا، از امتیازات شهروندی این کشور بهره‌مند شده و بتوانند در آن سکونت داشته باشند؛ این در حالی است که آنها می‌توانند از سرمایه خود در این کشور هم درآمد کسب کرده و آن را حفظ کنند.

این موضوع به نوبه خود باعث شده تا میزان تقاضا برای دریافت گلدن ویزای یا اقامت طلایی اسپانیا، به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند. البته این روش هم مانند سایر راهکارهای مهاجرت به اسپانیا، دارای جنبه‌ها و نکات ریز مختص به خود است که متأسفانه بسیاری از آن آگاهی ندارند.

این عامل هم ممکن است منجر به تصمیمات اشتباه یا سردرگمی آنان شود. ما در ادامه سعی کرده‌ایم تا گلدن ویزای اسپانیا را زیر ذره بین نقد و بررسی خود قرار دهیم. لذا اگر شماها مایل به دریافت آن هستید، حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید.

معرفی اقامت طلایی اسپانیا (گلدن ویزا) :

معرفی اقامت طلایی اسپانیا (گلدن ویزا)

گلدن ویزا یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های مهاجرتی است که دولت اسپانیا برای جذب سرمایه‌گذار به این کشور در نظر گرفته است. بر اساس این برنامه، افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات، بازار سهام، صندوق بدهی اسپانیا یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار، این اقامت را به دست بیاورند. افراد می‌توانند با این کار، مجوز اقامت یک ساله‌ی این کشور به دست آورده و فرایند سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنند.

پس از آن، می‌توانند کارت اقامت بلندمدت را دریافت نمایند که هر دو سال یکبار تمدید می‌شود. این افراد می‌توانند پس از ۵ سال، درخواست اقامت دائم اسپانیا را بدهند. این اقامت بعد از ۱۰ سال به شهروندی تبدیل شده و شخص متقاضی می‌تواند از تمام امتیازاتی که سایر شهروندان از آن استفاده می‌کنند، بهره‌مند شود.

نکته قابل‌توجهی که در این زمینه وجود دارد، سرعت بررسی بالا و البته شرایط ایده‌آل آن است. عموماً این روش مهاجرتی به سرعت در سفارتخانه‌ها پردازش می‌شود.

افزون بر این موارد، افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در اسپانیا، ضمن افزایش دارایی خود، از امکانات و رفاه بالایی برخوردار شوند. در حقیقت باید این مورد را خاطرنشان کنیم که کشور اسپانیا به عنوان پنجمین اقتصاد اروپا شناخته می‌شود. چنین مؤلفه‌ای سبب شده تا سرمایه‌گذاری در آن، چشم اندازهای روشنی برای افراد داشته باشد.

روش‌های دریافت گلدن ویزای اسپانیا :

روش‌های دریافت گلدن ویزای اسپانیا

دولت اسپانیا برای جذب سرمایه‌گذاران، راهکارهای مختلفی را پیش روی آنها قرار داده است. در واقع افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این کشور، گلدن ویزای اسپانیا را به دست آورده و بدین ترتیب خود را به شهروندی نزدیک کنند. ما در ادامه روش‌های دریافت گلدن ویزای اسپانیا را برای شما قرار داده‌ایم.

فیلد سرمایه گذاری حداقل مقدار :

خرید املاک و مستغلات ۵۰۰ هزار یورو

خرید سهام یک شرکت یا سپرده‌گذاری در یک بانک اسپانیایی ۱ میلیون یورو

سرمایه گذاری در صندوق بدهی عمومی اسپانیا ۲ میلیون یورو

راه اندازی کسب و کار جدید باید شرایط بررسی شود؛ اما کسب و کار باید به پیشرفت علمی – فناوری اسپانیا کمک کند.

همان گونه که مشاهده می‌شود، روش‌های متنوعی برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا وجود دارد. با این وجود باید بدانید که هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب مختص خود را دارد.

برای مثال سپرده‌گذاری در بانک می‌تواند ریسک کمتری داشته باشد؛ اما در مقابل، به مقدار سرمایه بالاتری هم نیاز دارد. این مورد سبب شده تا هر یک از این روش‌ها، برای گروه مشخصی از افراد ایده‌آل باشد.

شرایط دریافت گلدن ویزای اسپانیا :

شرایط دریافت گلدن ویزای اسپانیا

دریافت اقامت طلایی اسپانیا (گلدن ویزا) تنها منوط به داشتن سرمایه نیست؛ بلکه شما باید برخی دیگر از شرایط عمومی را هم دارا باشید. متأسفانه بسیاری از افراد، اطلاعات کافی در مورد این شرایط ندارند. همین مورد هم سبب می‌شود تا ریسک رد شدن درخواست آنها افزایش پیدا کند. ما در ادامه بخشی از شرایط دریافت گلدن ویزای اسپانیا را معرفی کرده‌ایم.

• داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان در طول مدت اقامت در اسپانیا

• نداشتن سوءپیشینه

• نداشتن سابقه ردشدن ویزای شنگن

• نداشتن ممنوعیت ورود به کشورهای اتحادیه اروپا

• داشتن حداقل سن ۱۸ سال

• الزام به دریافت بیمه درمانی معتبر در اسپانیا

در نظر داشته باشید که این شرایط ممکن است تحت قوانین جدید، تغییر کند. همچنین اگر قصد شما، راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشور باشد، باید شرایط دیگری هم برایتان بررسی شود. برای همین اگر نیازمند اطلاعات بیشتر هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در گروه وکیل لند تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت طلایی اسپانیا :

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت طلایی اسپانیا (گلدن ویزا) یکی دیگر از موضوعات حائز اهمیتی است که باید در نظر داشته باشید. شما باید این مدارک را دست‌کم سه ماه قبل از درخواست خود آماده کرده و آن را به نزدیک‌ترین کنسولگری اسپانیا ارائه دهید. درخواست شما نیز بر مبنای این مدارک، پردازش شده و در صورت وجود اشکال، احتمال ریجکت درخواست شما افزایش پیدا می‌کند.

اولین دسته از مدارکی که الزامی بوده و به آنها نیاز دارید، موارد مربوط به سرمایه‌گذاری شما است که نشان دهد در یکی از حوزه‌های مربوطه، سرمایه‌گذاری انجام داده‌اید. هر کدام از فیلدهای سرمایه‌گذاری که در بالا ذکر کردیم، دارای مدارک مختص خود هستند که آنها را در جدول زیر آورده‌ایم. در نظر داشته باشید که بیشتر این مدارک باید به اسپانیایی ترجمه شده باشند.

نوع سرمایه‌گذاری انتخابی مدارک مورد نیاز :

نوع سرمایه‌گذاری انتخابی مدارک مورد نیاز

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات گواهی مالکیت ملک که توسط اداره ثبت املاک اسپانیا صادر شده باشد، به همراه رسید خرید که باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو باشد. در صورتی که هنوز گواهی شما صادر نشده، می‌توانید مدارک مربوط به تشکیل پرونده در این اداره و همچنین گواهی داشتن مبلغ مورد نظر در حساب بانکی‌تان را ارائه دهید.

سرمایه‌گذاری در صندوق بدهی عمومی دولت اسپانیا داشتن گواهی از بانک یا هر مؤسسه مالی دیگر که نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری شما باشد.

سرمایه‌گذاری در سهام یک شرکت اسپانیای گواهی مربوط به اداره ثبت سرمایه‌گذاری اسپانیا

سرمایه‌گذاری در سهام مدرک یا رسید واسطه مالی مبنی بر سرمایه‌گذاری شما در کمیسیون ملی بورس اسپانیا

سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی گواهی از مؤسسه مالی مبنی بر تایید شما به عنوان تنها مالک سپرده بانکی

افزون بر این موارد، شما به مدارک دیگری هم نیاز دارید که از جمله آن‌ها می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

۱. گواهی عدم سو پیشینه که حداکثر سه ماه از صدور آن گذشته باشد.

۲. گواهی بیمه درمانی نزد یک شرکت معتبر اسپانیایی

۳. فرم درخواست ویزای اسپانیا

۴. دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت

۵. پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی

۶. گواهی پرداخت هزینه ویزا (۸۰ یورو برای فرد بزرگسال)

۷. مدارک مربوط به تمکن مالی (مانند پرینت حساب و..)

سخن آخر

اقامت طلایی اسپانیا (گلدن ویزا) را می‌توان یکی از جذاب‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور دانست. در واقع این شیوه به شما کمک می‌کند تا ضمن سرمایه‌گذاری در یک کشور روبه‌رشد، اقامت دائم آن و البته ویزای شنگن را هم به دست بیاورید.

این مورد همان چیزی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال آن هستند. با این حال، به دلیل پیچیدگی‌ها و نکات ریزی که در این میان وجود دارد، بسیاری از افراد نمی‌توانند آن را به درستی طی کنند.

ما در این مقاله سعی کردیم تا برخی از جنبه‌های آن را خدمت شما بیان کنیم؛ اما شکی نیست که داشتن یک مشاور دلسوز می‌تواند این مسیر را برای شما هموارتر سازد. لذا اگر تمایل دارید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید، هم اکنون با کارشناسان ما در گروه وکیل لند تماس حاصل فرمایید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

آیا به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستید؟ آیا نیاز به خدمات یک وکیل تخصصی در این زمینه دارید؟ وکیل لند آماده یاری رسانی به شما در تمام مراحل مهاجرت به اسپانیا است.

وکیل لند یک شرکت حقوقی است که خدمات متنوعی در زمینه مهاجرت، تحصیل و سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد. این شرکت با ارائه خدماتی مانند دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، مهاجرت کاری، پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا در کشورهای مختلف، به مشتریان خود کمک می‌کند تا به رویاهایشان در تحصیل و کار در کشورهایی مانند کانادا، اسپانیا و آلمان دست یابند.

همیشه برای تحصیل در یک کشور خارجی علاقه‌مند بوده‌اید؟ اسپانیا با دانشگاه‌های برتر و برنامه‌های آموزشی متنوع، یک مقصد عالی برای تحصیلاتتان است. ما شما را در فرآیند تحصیل در اسپانیا همراهی می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که شما به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا، درباره‌ی یک زندگی بهتر و فرصت‌های بیشتر است. ما در وکیل لند با تخصص و تجربه در این زمینه، مشاوره و راهنمایی لازم را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید این ویزا را به سرعت و به راحتی دریافت کنید. با وکیل لند، رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر دنبال فرصت‌های تجاری در اسپانیا هستید، اقامت تجاری اسپانیا یک گزینه مناسب برای شماست. ما در وکیل لند با دانش و تجربه در این زمینه، شما را در تمام مراحل اقامت تجاری همراهی می‌کنیم و کمک می‌کنیم تا با موفقیت در این حوزه فعالیت کنید. با ما تماس بگیرید و اقامت تجاری اسپانیا را به دست آورید.

وکیل لند با تیمی از وکلای مجرب و متخصص، شما را در فرآیند دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا همراهی می‌کند. از مشاوره تا ارائه دستورالعمل‌های لازم، ما به شما کمک می‌کنیم تا به سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز در اسپانیا بپردازید.

دنیای دیجیتال به شما فرصت‌های بی‌نهایتی در دسترسی به منابع و کسب و کارهای بین‌المللی می‌دهد. ویزای دیجیتال نوماد به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری، به صورت آنلاین در اسپانیا فعالیت کنید. وکیل لند با تخصص در این حوزه، شما را در فرآیند دریافت ویزای دیجیتال نوماد همراهی می‌کند. با ما تماس بگیرید و به دنیای دیجیتالی اسپانیا وارد شوید.

وکیل لند ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در فرآیند دریافت ویزای کاری (جاب آفر) اسپانیا است. با تیم متخصص ما همراه شوید و به راحتی و با اطمینان شغلی مورد نظر خود را در اسپانیا پیدا کنید. منتظر تجربه موفقیت آمیز و لذت بخش در بازار کار اسپانیا نباشید. با وکیل لند تماس بگیرید و در جستجوی فرصت‌های شغلی در اسپانیا قدم بردارید.

 وکیل لند آماده است تا شما را در فرآیند دریافت اقامت طلایی اسپانیا همراهی کند. با ما تماس بگیرید و به سرعت به دست این فرصت برسید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *