اگر برای ادامه تحصیل کشور کانادا را انتخاب کرده‌اید و به دنبال ویزای تحصیلی کانادا هستید، باید بگوییم که کانادا دارای استانداردهای بالای زندگی همراه با موسسات آموزشی درجه یک است، به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان، هر ساله برای تحصیل، کشور کانادا را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند.

ویزای تحصیلی کانادا اغلب به‌عنوان مجوز تحصیلی در کشور کانادا شناخته می‌شود. کاملاً مهم است که قبل از مهاجرت به  کانادا، از داشتن مجوز تحصیلی صحیح برای مطالعات بین‌المللی خود اطمینان حاصل کنید. از آنجایی که شرایط مجوز تحصیلی کانادا می‌تواند به‌سرعت تغییر کند، باید مطمئن شوید که توصیه‌های جدید و به‌روز را دنبال می‌کنید.

با ما تماس بگیرید و راهی سریع و مطمئن به رویاهای مهاجرتی خود را آغاز کنید.  : ۰۲۱۲۵۹۶۳

چه کسانی می‌توانند برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند؟

چه کسانی می‌توانند برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند؟

قبل از شروع تحقیق درباره کشور کانادا، شما باید مطمئن شوید که شرایط لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید. این شرایط، ۵ گزینه هستند که در ادامه برای شما آماده کرده‌ایم؛ پس شما می‌توانید برای تحصیل به کانادا بیایید اگر:

• در DLI ثبت‌نام کرده‌باشید.

• ثابت کنید که منابع لازم برای پوشش شهریه و هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده که با شما به کانادا سفر می‌کنند و همچنین هزینه حمل‌ونقل برگشت آن‌ها را دارید.

• از قانون پیروی کرده‌باشید؛ سابقه کیفری ندارید و می‌توانید گواهی مورد نیاز پلیس کشور خود را دریافت کنید.

• در سلامت کامل هستید و می‌توانید معاینه پزشکی انجام دهید. (در صورت لزوم)

• مدرکی برای حمایت از خروج از کانادا در زمانی که مجوز تحصیل شما منقضی می‌شود، داشته‌باشید.

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی هستید، وکیل لند با تجربه و دانش در این زمینه، شما را در فرآیند مهاجرت و دریافت ویزاهای مرتبط با خوداشتغالی همراهی می‌کند.

چگونه برای مجوز تحصیلی در کشور کانادا اقدام کنیم؟

چگونه برای مجوز تحصیلی در کشور کانادا اقدام کنیم؟

شما می‌توانید از دو طریق برای مجوز تحصیلی در کشور کانادا اقدام کنید: به‌صورت آنلاین یا با مراجعه به مرکز درخواست ویزا (سفارتخانه) در کشور خود. به‌محض دریافت نامه پذیرش از یک موسسه یا دانشگاه کانادایی، به شما توصیه می‌کنیم که برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. بسته به کشوری که در آن درخواست می‌کنید، ممکن است دو الی سه ماه طول بکشد تا ویزای تحصیلی شما آماده شود و آن را دریافت کنید.

معمولاً قبل از سفر به کشور کانادا باید ویزای تحصیلی درخواست شود. هرچند که می‌توان درخواست ویزای تحصیلی را از داخل کشور کانادا انجام دهید. در برخی شرایط نیز، ممکن است بتوانید در بدو ورود به کشور کانادا درخواست دهید. مطمئن شوید که متوجه شده‌اید کدام گزینه برای شما آسان، سریع و در دسترس است.

زمان پردازش و کار در حین تحصیل :

هنگامی که مشخصات بیومتریک شما توسط مسئول مربوطه در کانادا دریافت می‌شود، می‌توانند درخواست ویزای تحصیلی کانادا شما را پردازش کنند. اکثر درخواست‌های ویزای تحصیلی در ۲۰ روز کاری پس از دریافت مشخصات بیومتریک شما در صورت واجد شرایط بودن پردازش می‌شود.

اگر درخواست شما واجد شرایط برای ویزای تحصیلی کانادا نباشد، این مشخصات به‌عنوان یک مجوز مطالعه معمولی، مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر این اتفاق بیفتد، پردازش سریع‌تری دریافت نخواهید کرد.

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، می‌توانید در حین تحصیل در کانادا کار کنید، به همسر یا شریک قانونی خود در دریافت مجوز کار کمک کنید، یا پس از فارغ‌التحصیلی به طور موقت یا دائم در کانادا کار کنید. شما ممکن است واجد شرایط کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته، خارج از محوطه دانشگاه تحت یک سیاست عمومی موقت باشید.

اگر به دنبال فرصت‌های آموزشی در کانادا هستید، ویزای دانشجویی کانادا به شما این امکان را می‌دهد تا در دانشگاه‌های معتبر و برنامه‌های تحصیلی متنوع شرکت کنید. وکیل لند با تجربه و دانش در این زمینه، شما را در فرآیند دریافت ویزای دانشجویی کانادا همراهی می‌کند. با ما تماس بگیرید و به بهترین شکل ممکن در کانادا تحصیل کنید.

برترین دانشگاه‌های کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا :

برترین دانشگاه‌های کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا دارای دانشگاه‌های برتر زیادی است که در رتبه‌بندی زیر، برترین‌های آن را برای شما آماده کرده‌ایم. این رتبه‌بندی بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال ۲۰۲۱ آماده شده‌است و شما می‌توانید.

نام دانشگاه رتبه‌بندی جهانی رتبه در کانادا :

۱.دانشگاه تورنتو ۲۶

۲.دانشگاه مک گیل ۲۷

۳.دانشگاه بریتیش کلمبیا ۴۶

۴.دانشگاه مونترال ۱۱۱

۵.دانشگاه آلبرتا ۱۲۶

۶.دانشگاه مک مستر ۱۴۰

۷.دانشگاه واترلو ۱۴۹

۸.دانشگاه وسترن ۱۷۰

۹.دانشگاه اتاوا ۲۳۰

۱۰.دانشگاه کلگری ۲۳۵

۱۱.دانشگاه کوئینز ۲۴۰

۱۲.دانشگاه دالاهو ۲۷۲

۱۳.دانشگاه سایمون فریزر ۲۹۸

۱۴.دانشگاه ویکتوریا ۳۳۴

۱۵.دانشگاه لاوال ۴۱۴

۱۶.دانشگاه ساسکاچوان ۴۵۸

۱۷.دانشگاه یورک ۴۹۴

۱۸.دانشگاه کنکوردیا ۵۲۱-۵۳۰

۱۹.دانشگاه گوئلف ۵۸۱-۵۹۰

۲۰.دانشگاه کارلتون ۶۰۱-۶۵۰

۲۱.دانشگاه مانیتوبا ۶۰۱-۶۵۰

۲۲.دانشگاه نیوبرانزویک ۶۵۱-۷۰۰

۲۳.دانشگاه ویندزور ۷۰۱-۷۵۰

۲۴.دانشگاه یادبود نیوفاندلند ۷۵۱-۸۰۰

۲۵.دانشگاه رایرسون ۸۰۱-۱۰۰۰

افراد تحت تکفل ویزای تحصیلی کشور کانادا :

افراد تحت تکفل ویزای تحصیلی کشور کانادا

یک تبعه خارجی که دارای ویزای تحصیلی کانادا در کشور کانادا است، می‌تواند همسر و فرزندان تحت تکفل خود را به کانادا بیاورد. همسر فرد مورد نظر همچنین می‌تواند برای مجوز کار آزاد درخواست دهد و حتی به‌عنوان کارفرمای کانادایی، برای مدت اعتبار ویزای تحصیلی شریک زندگی خود، کار کند. اما اگر همسر بخواهد در کانادا تحصیل کند، باید برای ویزای تحصیلی، جداگانه اقدام نماید.

همچنین دارندگان ویزای تحصیلی می‌توانند فرزندان تحت تکفل خود را نیز به کانادا بیاورند. کودکان می‌توانند تا زمانی که ویزای تحصیلی آن‌ها در کانادا معتبر است، اقامت داشته‌باشند.

کودکان خردسال می‌توانند تحصیلات مدرسه‌ای خود را در این کشور دنبال کنند؛ مشروط بر اینکه والدین آن‌ها کار یا تحصیل کنند. سن کودک باید زیر ۲۲ سال باشد. کودکان بالای ۲۲ سال که به دلیل شرایط جسمی یا روحی، استقلال مالی ندارند نیز به‌عنوان افراد تحت تکفل محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید :ویزای توریستی کانادا

هزینه تحصیل در کشور کانادا :

هزینه تحصیل در کشور کانادا

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بسته به موسسه و هر استان متفاوت است، اما هزینه آن در مقایسه با سایر کشورهای جهان، به‌طورکلی مقرون‌به‌صرفه‌تر است. البته دوره‌های فنی و پزشکی، گران‌تر از دوره‌های هنری و دیگر حوزه‌ها هستند.

به طور متوسط، شهریه و هزینه‌ها از ۷۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار کانادا برای یک دانشجوی بین‌المللی متغیر است. به تفکیک دوره تحصیلی، در ادامه برای شما دسته‌بندی کرده‌ایم:

متوسط هزینه‌های تحصیلی به دلار کشور کانادا :

۱. دوره کارشناسی ۱۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار در سال

۲. دوره کارشناسی ارشد ۲۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار در سال

۳. دوره دکترا ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال

هزینه تحصیل در کانادا شامل عوامل دیگری مانند هزینه زندگی و هزینه‌های درخواست ویزای کانادا خواهدبود که باید آن‌ها را نیز در نظر داشته‌باشید.

اگر به دنبال ساخت و راه‌اندازی یک استارتاپ در کانادا هستید، ویزای استارتاپ به شما این امکان را می‌دهد تا به محیط کسب و کاری پویا و پشتیبانی‌های مالی و حمایتی دسترسی پیدا کنید.

نمره مورد نیاز آیلتس برای تحصیل در کانادا :

نمره مورد نیاز آیلتس برای تحصیل در کانادا

ممکن است لازمه داشته‌باشید که پس از فارغ‌التحصیلی، چه نمره آیلتسی برای ویزای تحصیلی کانادا لازم است. برای هر قسمت آیلتس به نمره ۵.۵ نیاز دارید.

امتیاز کلی مورد نیاز ۶.۰ و بالاتر است. برای دوره‌های دیپلم و فوق‌لیسانس باید در هر قسمت نمره ۶.۰ بگیرید. نمره کلی این دوره‌ها نیز باید ۶.۵ باشد. اگر یک دوره حرفه‌ای را در زمینه‌های آموزشی، مهندسی و غیره را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، نمره شما برای هر قسمت باید ۷.۰ باشد. در این حالت، نمره کلی شما نیز باید ۷.۰ باشد.

تمامی موسسات آموزشی برتر کانادا به نمره آیلتس نیاز دارند. این آزمون برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی برای افراد غیرانگلیسی‌زبانی که می‌خواهند در موسساتی که نحوه ارتباط آن‌ها انگلیسی است، تحصیل کنند، استفاده می‌شود. چهار قسمت آزمون عبارت‌اند از شنوایی، خواندن، نوشتن و صحبت کردن.

آیا می‌توان به‌صورت رایگان در کانادا تحصیل کرد؟

کانادا برای اکثر برنامه‌های کاربردی موجود که توسط دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌شود، ویزای تحصیلی کانادا با بودجه کامل ارائه می‌دهد. پذیرش در مقاطع مختلف، دوره‌های بدون مدرک و دوره‌های قابل تبادل برای درخواست در دانشگاه‌های کانادا، آزاد است. اگر رؤیای تحصیل در آمریکای شمالی را دارید و نمی‌توانید مبلغ مورد نیاز برای اثبات بودجه برای حمایت از تحصیل را ارائه دهید، می‌توانید کانادا را برای تحصیلات عالی در نظر بگیرید.

کانادا دارای بیش از ۳۰ دانشگاه رتبه‌بندی QS است که یک مرکز جهانی برای آکادمی‌های مختلف برای دانشجویان بین‌المللی با برچسب قیمت پایین است. همچنین دارای تعداد زیادی دانشگاه متمرکز بر تحقیقات است که به گرمی از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کنند. در کنار بهترین بورسیه‌ها، فرصت‌هایی برای دانشجویان، برای کار پاره‌وقت وجود دارد. کشور کانادا بهترین کیفیت زندگی را با حداقل هزینه دارد.

به دنبال فرصت‌های شغلی در کانادا هستید؟ ویزای کاری کانادا به شما این امکان را می‌دهد تا در این کشور فعالیت حرفه‌ای داشته باشید. وکیل لند با تجربه و دانش در این زمینه، شما را در فرآیند دریافت ویزای کاری  و جاب آفر کانادا همراهی می‌کند. با ما تماس بگیرید و به فرصت‌های شغلی در کانادا دست یابید.

برگشت به کشور خود پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا :

برگشت به کشور خود پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا

سیستم آموزشی کانادا بین سال‌های تحصیلی در تابستان و زمستان، وقفه‌های زیادی دارد. طبیعتاً بسیاری از دانشجویان خارجی می‌خواهند که در این تعطیلات به کشور خود سفر کنند. ویزای تحصیلی کانادا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد در طول تعطیلات خود، به خارج از کشور سفر کنند.

بااین‌حال، هنگامی که آن‌ها به کانادا باز می‌گردند، باید مدرکی دال بر وضعیت خود ارائه دهند. آن‌ها باید ویزای معتبر یا eTA و مجوز تحصیل خود را نشان دهند. حتی اگر مجوز تحصیل معتبر باشد، ویزا یا eTA باید معتبر باشد، در غیر این صورت دانشجو اجازه ورود به کانادا را ندارد؛ بنابراین قبل از اینکه به خارج از کانادا سفر کنید، از مرتب بودن مدارک خود و معتبر بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر این‌طور نیست، قبل از سفر برای تمدید ویزای خود درخواست دهید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

 

“آیا به دنبال فرصتی برای مهاجرت و ساخت زندگی بهتر در کانادا هستید؟ به وکیل لند، شرکت مهاجرتی معتبر و با تجربه، خوش آمدید!

آیا به دنبال فرصت شغلی مناسب در کانادا هستید؟ ویزای جستجوی کار به شما این امکان را می‌دهد تا به کانادا سفر کنید و در طول مدت محدودی بتوانید به دنبال شغل خود بگردید.

آیا به دنبال فرصت‌های شغلی در حرفه خاصی هستید؟ با ویزای جاب آفر کانادا، می‌توانید به عنوان حرفه‌ای متخصص در کانادا کار کنید و توانایی‌های خود را به ارمغان بیاورید.

آیا به دنبال استقلال مالی و کسب درآمد خود هستید؟ ویزای خوداشتغالی و فریلنسری به شما این امکان را می‌دهد تا به عنوان کارآفرین خود مشغول به کار شوید و به آرزوهای خود در کانادا برسید.

از مشاوران ما با تجربه استفاده کنید و در هر مرحله از مهاجرت خود با اطمینان و اطلاعات کامل عمل کنید. ما به شما در هر قدم از مسیر مهاجرتتان همراهی می‌کنیم.

بهترین زمان برای شروع زندگی بهتر، همین الان است! با ما تماس بگیرید و رویای زندگی جدیدتان را در کانادا به حقیقت بپیوندید. وکیل لند، همراه شما در مسیر موفقیت و مهاجرت است.

با ما تماس بگیرید و راهی سریع و مطمئن به رویاهای مهاجرتی خود را آغاز کنید.  : ۰۲۱۲۵۹۶۳

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =