ویزا توریستی کانادا یا ویزای اقامت موقت کشور کانادا، یک سند رسمی است که توسط دولت کانادا صادر می‌شود و به پاسپورت شما پیوست می‌شود. این ویزا نشان می‌دهد که شما شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا را دارید.

پیش‌ازاین، هدف از اخذ ویزا توریستی کانادا برای ایرانیان، اقامت کوتاه‌مدت در این کشور برای دیدار خانوادگی یا گردشگری بود. اما دولت  اخیراً قوانین جدیدی برای مهاجرت به کانادا  و اقامت ایرانیان وضع کرده‌است.

طبق قوانین جدید، ایرانیانی که ویزای توریستی کشور کانادا را دارند، اجازه اقامت طولانی‌مدت در این کشور را دارند و از مجوز کار رایگان نیز بهره‌مند خواهند شد. به همین دلیل اخذ این ویزا برای ایرانیان محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌است.

با ما تماس بگیرید و راهی سریع و مطمئن به رویاهای مهاجرتی خود را آغاز کنید.  : ۰۲۱۲۵۹۶۳

مدت‌زمان اقامت با ویزا توریستی کانادا :

مدت‌زمان اقامت با ویزا توریستی کانادا

ویزا توریستی کانادا، ده‌ساله صادر می‌شود و چند بار ورود است. البته باید بدانید که مدت اعتبار ویزا نمی‌تواند بیشتر از مدت اعتبار پاسپورت شما باشد، بنابراین مدت اعتبار ویزای درج شده در پاسپورت شما با مدت اعتبار پاسپورت شما برابر است.

با وضع قوانین جدید، شرایط اقامت ایرانیان دارای ویزای توریستی کشور کانادا، نسبت به شهروندان سایر کشورها تغییر کرده‌است. ایرانی‌ها با ویزای توریستی مورد نظر، می‌توانند مدت زیادی در کانادا بمانند.

این در صورتی است که گردشگران سایر کشورها بتوانند با ویزای توریستی کشور کانادا تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته‌باشند. در واقع با ورود آن‌ها به کشور، مامور مرزی می‌تواند برای مدت بیشتر یا کمتر از ۶ ماه اجازه اقامت صادر کند.

در واقع مامور مرزی زمان خروج از کشور کانادا را در پاسپورت دارنده ویزا می‌نویسد یا ممکن است مدرکی به شما داده شود که در زمان خروج، نام دارنده ویزا روی آن ثبت شده‌است.

 اهمیت شغل در اخذ ویزا توریستی :

شغل شما اهمیت زیادی در اخذ ویزا توریستی کانادا دارد ؟

داشتن یک شغل مناسب برای دریافت ویزا توریستی کانادا بسیار مهم است. اگر شما یک پرستار، آتش‌نشان، پزشک، دارنده مجوز کسب‌وکار یا مدیرعامل یک شرکت هستید، شانس بسیار خوبی برای دریافت ویزای توریستی کشور کانادا را خواهید داشت.

کارشناسان پشتیبانی وب‌سایت وکیل‌لند به شما خواهند گفت که آیا شغل شما برای دریافت این ویزا مناسب است یا خیر که برای این کار، شما کافی است تا فقط با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

اهمیت شغل شما برای گرفتن ویزای توریستی کشور کانادا به حدی است که به شما این امکان را می‌دهد که ویزای توریستی را بدون دعوت‌نامه و سابقه سفر، دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: روش های مهاجرت به کانادا

مراحل درخواست آنلاین ویزا توریستی کانادا :

شما می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر، درخواست خود را به‌صورت آنلاین ارسال کنید:

۱. ثبت‌نام در وب‌سایت رسمی کانادا

۲. تکمیل آنلاین فرم‌ها و سوالات مورد نیاز برای درخواست ویزا توریستی کانادا

۳. جهت اخذ ویزای توریستی، مدارک خود را در سایت بارگذاری کنید.

۴. برای دریافت آنلاین ویزای توریستی، هزینه بررسی فایل و انگشت‌نگاری را بپردازید.

۵. دکمه ارسال را بزنید و منتظر نامه انگشت‌نگاری باشید.

۶. ۲۴ ساعت پس از درخواست آنلاین، نامه‌ای دریافت خواهید کرد که شما را برای انگشت‌نگاری و عکاسی به دفتر VAC هدایت می‌کند. آن را چاپ کنید و حداکثر ظرف ۳۰ روز به دفتر تعیین شده مراجعه کنید.

۷. دفتر VAC کانادا در ایران وجود ندارد؛ بنابراین برای انجام مرحله بیومتریک باید یک سفر برون‌مرزی داشته‌باشید.

۸. پس از انگشت‌نگاری و عکس‌برداری، پرونده شما بررسی می‌شود و پس از مدتی نتیجه به شما ارسال می‌شود.

در انتها اگر درخواست ویزای توریستی شما تأیید شود، از شما خواسته می‌شود تا گذرنامه خود را برای صدور و الصاق ویزا توریستی کانادا به دفاتر VAC تحویل دهید.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

تمکن مالی و کار با ویزا توریستی کانادا :

تمکن مالی و کار با ویزا توریستی کانادا

همان‌طور که قبلاً گفتیم، یکی از مدارک مورد نیاز برای ویزا توریستی کانادا، تأیید این است که شما منابع مالی کافی برای اقامت موقت در کانادا را دارید، بنابراین حداقل دارایی شما یا ضمانت در حساب بانکی شما باید برای اقامت شما کافی باشد؛ بنابراین برای درخواست ویزای توریستی به حداقل توان مالی ۲۰۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید.

در شرایط جدید مبادله ویزای توریستی با ویزای کار، می‌توانید برای مجوز کار آزاد یا مجوز کار رایگان اقدام کنید. برای این کار، نیازی به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما ندارید و می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام دهید. در حال حاضر بسیاری از ایرانیانی که با ویزای توریستی در کانادا هستند، این کار را انجام می‌دهند و در آنجا مشغول به کار شده‌اند.

بیشتر بخوانید:پذیرش مشروط تحصیل در کانادا

انواع ویزای توریستی :

همان‌طور که گفتیم، دو نوع ویزا توریستی کانادا وجود دارد و هر کدام شرایط و ویژگی‌هایی را دارد. این دو ویزا، سینگل (Single) و مولتی (Multi) هستند و با دریافت هر کدام از این ویزاها، می‌توانید به کشور کانادا سفر کنید. در این قسمت از مقاله شرایط و جزئیات هر دو ویزا را برای شما آماده کرده‌ایم:

ویزای یکبار ورود (Single):

ویزا توریستی کانادا برای متقاضیان ایرانی، معمولاً یا به‌صورت یکبار ورود است و در طول مدت درخواست متقاضی و یا به‌صورت چند بار ورود به مدت ۵ سال (تاریخ انقضای دوره گذرنامه) صادر می‌شود.

طبق قانون عمومی کشور کانادا، حداکثر مدت زمانی که یک گردشگر می‌تواند بدون خروج از کشور کانادا در این کشور بماند، ۶ ماه است. نکته مهم برای دارندگان ویزای توریستی این است که داشتن ویزای سفر به کانادا، به معنای اجازه ورود به این کشور نیست؛ بلکه در هنگام ورود به کشور کانادا، مامور مورد نظر باید تشخیص دهد که ماهیت اقامت فرد در کشور کانادا موقت خواهدبود و متقاضی پس از ویزای کوتاه‌مدت قصد اقامت در کانادا را ندارد.

ویزای چند بار ورود (Multi):

متقاضیان دارای ویزای توریستی چند بار ورود به کانادا، می‌توانند از تاریخ شروع تا پایان تاریخ ویزا در گذرنامه خود، به کانادا سفر کنند. هر بار که وارد کشور کانادا شوید، می‌توانید تا ۶ ماه در کانادا بمانید، اما تمدید این ۶ ماه در داخل کشور کانادا، به دلیل قانع‌کننده‌ای امکان‌پذیر خواهدبود.

اگر دلیل قانع‌کننده‌ای ندارید، باید کانادا را ترک کنید، اما می‌توانید بلافاصله پس از خروج از کشور کانادا (به معنی قلمرو مرزی) دوباره وارد کانادا شوید و ۶ ماه دیگر در کانادا بمانید؛ بنابراین در هر بار ورود به کانادا، متقاضی مجاز به اقامت حداکثر ۶ ماه است. اما محدودیتی برای تعداد روزهایی که می‌توانید در هر سال یا در طول دوره ویزا در کشور کانادا باشید، وجود ندارد.

دریافت ویزا توریستی کانادا با استفاده از دعوت‌نامه:

دریافت ویزا توریستی کانادا با استفاده از دعوت‌نامه

برای این که شانس شما در درخواست ویزا توریستی کانادا بیشتر باشد. بهتر است در مدارک ارسالی، یک دعوت‌نامه رسمی از شهروندان کانادایی و یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، داشته‌باشید.

داشتن این دعوت‌نامه باعث تسریع در رسیدگی به پرونده شما و افزایش شانس پذیرش پرونده شما می‌شود. توجه داشته‌باشید که برای اثربخشی بیشتر، دعوت‌نامه شما باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

• از طرف اقوام درجه یک شما باشد یا یک میزبان مسافرتی معتبر

• رسمی باشد و تقلبی و جعلی نباشد

از طرفی نیز در نظر داشته‌باشید که داشتن دعوت‌نامه، تضمینی برای صدور ویزای توریستی کشور کانادا نیست و فقط کار را برای شما آسان و هموار می‌کند.

بیشتر بخوانید : ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا توریستی کانادا :

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز، شامل موارد زیر است:

۱. مدارک هویتی معتبر شامل پاسپورت و صفحاتی که مهر ورود و خروج دارند.

۲. یک قطعه عکس که دارای استانداردهای پاسپورتی است. اندازه عکس ۴.۵ * ۳.۵ باشد کیفیت آن ۶۰۰ پیکسل در هر اینچ و در قالب JPG ذخیره شده‌باشد.

۳. مدارک مورد نیاز برای تمکن مالی شامل گردش حساب ۳ ماه اخیر، گواهی تمکن مالی بانکی به زبان انگلیسی، گواهی پرداخت هزینه‌های هتل یا بلیت هواپیما، دعوت‌نامه، گواهی وام در صورت داشتن، فاکتور رسمی خرید طلا، گواهی رسمی سهام و سند خانه یا ماشین می‌شود.

۴. گواهی‌های وابستگی به کشور خود، برای برگشت به آن که شامل گواهی ملک، داشتن شغل، خانواده، دارایی و یا ارائه برنامه خود از سفر به کشور کانادا، می‌شود.

۵. پرداخت هزینه‌ها با دلار کانادا که شامل ۱۰۰ دلار برای بررسی پرونده، ۸۵ الی ۱۷۰ دلار برای انگشت‌نگاری و گرفتن عکس و مبلغ کمی برای هزینه صدور و چاپ ویزا می‌شود.

۶. ارائه مدارک مربوط به سفرهای شما که شامل ویزاهای قبلی و کارت‌های پرواز می‌شود.

سخن پایانی:

تصمیم‌گیری برای دریافت ویزا توریستی کانادا، کاملاً بستگی به خود شما دارد. کشور کانادا، یک کشور بزرگ و گسترده است و می‌توانید دوران خوشی در طول اقامت خود داشته‌باشید و مکان‌های جالب و دیدنی جدیدی را مشاهده کنید و با فرهنگ‌های جدیدی نیز آشنا شوید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، کمال تشکر و قدردانی را از شما داریم و امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد. ما سعی کردیم تمامی اطلاعاتی را که شما برای اخذ ویزای توریستی کشور کانادا نیاز دارید، برای شما جمع‌آوری کرده‌باشیم.

بااین‌حال، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با کارشناسان و پشتیبانان وب‌سایت وکیل‌بند ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی‌های کامل‌تری را به شما ارائه دهند و به سوالات شما جواب دهند.

با تمامی این توصیفات، شما باید تمامی مواردی که در این مقاله برای شما آماده شده‌است را کاملاً مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید تصمیم نهایی خود را برای اخذ ویزای توریستی کشور کانادا بگیرید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

“آیا به دنبال فرصتی برای مهاجرت و ساخت زندگی بهتر در کانادا هستید؟ به وکیل لند، شرکت مهاجرتی معتبر و با تجربه، خوش آمدید!

آیا به دنبال فرصت شغلی مناسب در کانادا هستید؟ ویزای جستجوی کار به شما این امکان را می‌دهد تا به کانادا سفر کنید و در طول مدت محدودی بتوانید به دنبال شغل خود بگردید.

آیا به دنبال فرصت‌های شغلی در حرفه خاصی هستید؟ با ویزای جاب آفر کانادا، می‌توانید به عنوان حرفه‌ای متخصص در کانادا کار کنید و توانایی‌های خود را به ارمغان بیاورید.

آیا به دنبال استقلال مالی و کسب درآمد خود هستید؟ ویزای خوداشتغالی و فریلنسری به شما این امکان را می‌دهد تا به عنوان کارآفرین خود مشغول به کار شوید و به آرزوهای خود در کانادا برسید.

از مشاوران ما با تجربه استفاده کنید و در هر مرحله از مهاجرت خود با اطمینان و اطلاعات کامل عمل کنید. ما به شما در هر قدم از مسیر مهاجرتتان همراهی می‌کنیم.

بهترین زمان برای شروع زندگی بهتر، همین الان است! با ما تماس بگیرید و رویای زندگی جدیدتان را در کانادا به حقیقت بپیوندید. وکیل لند، همراه شما در مسیر موفقیت و مهاجرت است.

با ما تماس بگیرید و راهی سریع و مطمئن به رویاهای مهاجرتی خود را آغاز کنید.  : ۰۲۱۲۵۹۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *