آیا آماده بازنشستگی زودهنگام هستید؟ اسپانیا سواحل آفتابی گرم را با زیرساخت‌های توسعه یافته اروپایی و هزینه‌های زندگی بسیار پایین ارائه می‌دهد. کل منطقه یک مقصد رؤیایی برای بازنشستگی پیش از موعد است و ویزای غیر سودآور اسپانیا نحوه تحقق آن می‌باشد.

زیبایی طبیعی سواحل مدیترانه کوستا دل سول، کوه‌های سیرا نوادا و تاکستان‌های شمالی به همراه فرهنگ غنی، هنر و زندگی شبانه اجتماعی که از شهرهای بزرگ اروپایی انتظار دارید، در این کشور وجود دارد. مسیرهای قطار و اتوبوس پرسرعت از اسپانیا عبور می‌کنند تا امکان کاوش آسان و سفرهای درون کشوری را فراهم کنند.مهاجرت به اسپانیا به عنوان یک کشور با فرهنگ پویا و زیبا، تجربه‌ی خاصی برای شما خواهد بود.

ویزای اقامت غیر سودآور اغلب ویزای بازنشستگی نامیده می‌شود، زیرا این ویزا به شما اجازه کار یا انجام هیچ گونه فعالیت اقتصادی را نمی‌دهد؛ اما ویزای غیر سودآور یک ویزای اقامت طولانی مدت است که به شما امکان می‌دهد بدون محدودیت سنی در اسپانیا زندگی کنید. اگر شرط حداقل درآمد غیرفعال (۲۵۵۶۰ یورو در سال) را برآورده کنید، راهی برای اقامت طولانی مدت قانونی در اروپا خواهید داشت.

مدت اعتبار ویزای غیر سود آور ابتدا یک ساله بود بعد می‌توانید به طور متوالی ۲ بار به مدت ۲ سال آن را تمدید کنید. بعد از این ۵ سال، فرد متقاضی مهاجرت از طریق بازنشستگی می‌تواند اقدام به گرفتن اقامت دائم کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

 ویزا و مهاجرت به اسپانیا از طریق بازنشستگی

 ویزا و مهاجرت به اسپانیا از طریق بازنشستگی  داشتن ویزای بازنشستگی اسپانیا می‌تواند برای افرادی که از نظر مالی مستقل هستند، جذاب باشد تا بتوانند بدون استخدام در اسپانیا بازنشسته شوند یا در اسپانیا زندگی کنند.

ویزای بازنشستگی می‌تواند به شما این امکان را بدهد که بدون نیاز به کار در اسپانیا برای مدت معینی، مقیم این کشور شوید.با این حال، اسپانیا ویزای بازنشستگی خاصی صادر نمی‌کند و هیچ ویزایی مستقیماً به نام ویزای بازنشستگی» وجود ندارد.

البته گزینه‌های دیگری نیز برای اخذ ویزا وجود دارد که به شما امکان می‌دهد با هدف بازنشستگی به اسپانیا نقل مکان کنید.برای ساکنان اتحادیه اروپا، بازنشستگی در اسپانیا بسیار ساده است.

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، خودتان می‌توانید بدون ویزا یا اجازه اقامت در اسپانیا زندگی، کار یا بازنشستگی کنید؛ ولی شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید برای ویزا و اجازه اقامت اقدام کنند.

محبوب‌ترین ویزا برای بازنشستگی در اسپانیا ویزای طلایی و ویزای غیر سودآور است. اگر می‌خواهید به عنوان یک بازنشسته در اسپانیا زندگی کنید، باید برای یکی از این دو مورد درخواست دهید که در ادامه در مورد آن‌ها به بیان توضیحاتی پرداخته‌ایم:

ویزای طلایی اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا یک ویزای اقامت کوتاه مدت است که به شما این امکان را می‌دهد، با سرمایه گذاری مبلغ مشخصی در املاک، شرکت‌های اسپانیایی یا مشاغل شخصی خود در اسپانیا زندگی کنید.

داشتن ویزای طلایی به شما این امکان را می‌دهد که خانواده خود را به اسپانیا بیاورید. همچنین یک مسیر مناسب برای اقامت دائم و در نهایت شهروندی است. جدا از الزامات مالی شما برای مهاجرت به اسپانیا از طریق بازنشستگی باید تمام شرایط زیر را نیز برای اخذ این ویزا داشته باشید.

ـ فرد متقاضی مهاجرت باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشد.
ـ فرد متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق بازنشستگی نباید مقیم غیرقانونی اسپانیا باشد.
ـ فرد متقاضی از اقامت در برخی از کشورهای مشخص شده در قوانین اسپانیا رد نشده باشد.
ـ فرد متقاضی باید ثابت کند که سرمایه کافی برای حفظ زندگی خودش را بدون کار در طول اقامت از طریق بازنشستگی دارد.
ـ فرد متقاضی در پنج سال گذشته به جرمی محکوم نشده باشد.
ـ نباید هیچ یک از بیماری‌های ذکر شده در مقررات مهاجرت کشور اسپانیا را داشته باشد.

حتما بخوانید : مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند

مزایای ویزای طلایی

با وجود هزینه‌های سنگین، ویزای طلایی دارای چندین مزیت است که آن را به یک ویزای بازنشستگی جذاب تبدیل می‌کند. این مزایا عبارت‌اند از:
فرد مهاجر از طریق بازنشستگی می‌تواند بدون ویزا از طریق منطقه شنگن سفر کند.

اعضای خانواده شما می‌توانند از طریق ویزای شما مهاجرت کنند. اعضای خانواده مورد قبول برای مهاجرت عبارت‌اند از: همسرتان، کودک وابسته مالی و کودک بزرگ‌سالی که تشکیل خانواده نداده است.

ویزای اقامت غیر سودآور

ویزای اقامت غیر سودآور

اگر سرمایه‌ای برای ویزای طلایی ندارید، ویزای اقامت غیر سودآور بهترین گزینه برای مهاجرت به اسپانیا از طریق بازنشستگی است. همان‌طور که از نام آن پیداست، شما نمی‌توانید در طول این ویزا، هیچ شغل پردرآمدی در اسپانیا داشته باشید. شما باید از نظر مالی تأمین باشید و باید توانایی مالی برای حمایت از خود و هر یک از اعضای خانواده همراه در کشور را بدون انجام کار داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای غیر سودآور در اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای غیر سودآور در اسپانیا

ـ فرم درخواست ویزای ملی تکمیل و امضا شده به همراه کپی
ـ ویزای اقامت غیر کاری
ـ عکس گذرنامه رنگی اخیر
ـ گذرنامه معتبر و منقضی نشده (اصل و فتوکپی از صفحات)
ـ اثبات تمکن مالی
ـ گواهی بیمه سلامت خصوصی معتبر (دولتی)
ـ گواهی بررسی سوابق کیفری از کشور محل اقامت
ـ گواهی پزشکی مبنی بر عدم ابتلای شما به یکی از بیماری‌های ذکر شده در مقررات بین المللی بهداشت سال ۲۰۰۵
ـ گواهی سوابق کیفری
ـ گواهی ازدواج

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

الزامات مالی برای ویزای غیر سودآور

شما نیازی به سرمایه گذاری در اقتصاد اسپانیا ندارید، اما باید بتوانید شواهدی مبنی بر خودکفایی خود نشان دهید تا واجد شرایط دریافت ویزا باشید. همچنین باید ثابت کنید که در حین ویزا در اسپانیا کار نخواهید کرد.
اگر برای خودتان کار می‌کنید، باید سوگندنامه‌ای را به دفتر اسناد رسمی ارسال کنید و در آن تمایل خود را برای صرف نظر کردن از کار در حین اقامت در اسپانیا اعلام کنید.

مدت زمان ویزای اقامت غیر سودآور چقدر است؟

اعتبار اقامت غیر سود آور ۹۰ روز است. هنگامی که ویزا را دریافت کردید، باید در اولین ماه ورود خود به اسپانیا، کارت شناسایی خارجی (TIE) درخواست کنید. این درخواست باید در دفتر اتباع خارجی یا ایستگاه پلیس مربوطه انجام شود.
مجوز هویت / اقامت شما برای یک سال معتبر است. با این حال، شما باید تا ۱۸۳ روز در اسپانیا بمانید تا واجد شرایط تمدید شوید.
شما می‌توانید هر دو سال یک بار اجازه اقامت خود را تمدید کنید و پس از پنج سال زندگی در اسپانیا برای اقامت دائم اقدام کنید.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

تفاوت بین ویزای طلایی و ویزای غیر سودآور

اگرچه ویزای طلایی و ویزای غیر سود آور از جمله گزینه‌های بازنشستگی جذاب هستند و هر دو به شما امکان می‌دهند در کنار اعضای خانواده بمانید، با هم تفاوت‌هایی دارند.

• ویزای طلایی سریع‌ترین زمان درخواست را دارد. با این حال، توصیه می‌کنیم که درخواست ویزای بازنشستگی خود را حداقل ۶ ماه قبل از اینکه قصد مهاجرت به آنجا داشته باشید، شروع کنید، به خصوص اگر قصد استفاده از مسیر ویزای غیر سود آور را دارید.
• ویزای طلایی احتیاج به سرمایه قابل توجهی دارد؛ در حالی که برای گرفتن ویزای غیر سودآور، تنها باید ثابت کنید از پس مخارج خود و خانواده‌تان برمی‌آیید که البته اثبات این مسئله نیز هزینه‌های زیادی را در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

اگر شما هم پس از گذراندن دوره کاری‌تان و در زمان بازنشستگی احتیاج به تغییر و تحول اساسی در سبک و محل زندگی‌تان دارید، اسپانیا گزینه مناسبی می‌تواند برایتان باشد. برای اقدام به مهاجرت به اسپانیا از طریق بازنشستگی تقریباً به بودجه زیادی نیاز است؛ با توجه به صرف هزینه زیاد، باید کاملاً آگاهانه رفتار کنید. یک مشاور خوب می‌تواند درخواست ویزای شما را به صورت حرفه ای تکمیل کند و استرس و زحمت این فرایند را از شما دور کند. وکیل لند، بهترین مشاور با تیمی مجرب، آمادگی حمایت و راهنمایی شما در زمینه‌های مختلف مهاجرت را دارد. شما می‌توانید از همان ابتدا با این تیم مشورت کنید و تمامی مدارک را به کمک آن‌ها جمع‌آوری و ارسال نمایید..

مجموعه وکیل لند با بهره گیری از نیروهای حرفه ای و مجرب در زمینه مهاجرت می تواند از ابتدای تصمیم تا انتهای موفقیت تان برای مهاجرت تحصیلی به  اسپانیا همراه تان باشد؛ پس فرصت را از دست ندهید و در هر سطحی که هستید با وکیل لند تماس بگیرید و سوالات تان را با آنها مطرح کرده و ابهامی برای خود باقی نگذارید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *