به طور کلی، روند ثبت نام ساده است و شرکت های زیادی وجود دارند که در کمک به افراد برای یافتن کار تخصص دارند.در این مقاله، جزئیات بیشتری در رابطه با مهاجرت پرستاران به اسپانیا اعم از مراحل، مدارک و … آورده شده است.

اسپانیا یکی از محبوب ترین مقاصد در جهان برای پرستاران خارجی است و درک دلیل آن کار سختی نیست. کشوری با شرایط کاری مناسب، سواحل آفتابی و سیستم مراقبت های بهداشتی عالی، رویای هر متخصص در زمینه مراقبت های بهداشتی است.

اگر چه مشاغل زیادی در سیستم مراقبت های بهداشتی اسپانیا وجود دارد ولی باز هم رقابت شدید است، چه از جانب پرستاران داخلی و چه از سوی پرستاران خارجی. برای داشتن بهترین شانس برای یافتن کار، باید هوشمندانه رفتار کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به اسپانیا:

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به اسپانیا

مدارکی که برای مهاجرت پرستاران به اسپانیا نیاز است، عبارتند از:

• گواهینامه رسمی مدرک دانشگاهی : اگر گواهینامه رسمی ندارید، باید گواهی تکمیلی موقت را ارائه دهید که باید شامل شماره ثبت ملی بوده و به امضای معاون آموزشی رسیده باشد.
• کلیه مدارک تحصیلی (اصل و فتوکپی).
• گواهی تخصص مربوطه، در صورت لزوم.
• ۲ قطعه عکس (که می تواند دیجیتال باشد).
• شناسنامه ملی (اصل و کپی).
• شماره حساب بانکی جهت پرداخت هزینه
• سند مربوط به هزینه ثبت نام
• مدرک شناسایی خارجی (NIE) یا پاسپورت.
• گواهی معادل/شناسایی صادره از وزارت علوم، نوآوری و دانشگاه ها یا وزارت بهداشت، مصرف و رفاه اجتماعی.
• گواهی عملکرد رضایت بخش صادر شده توسط مقام صالح کشور مبدا. در گواهی باید ذکر شود که متقاضی از طبابت رد صلاحیت نشده است و اگر به زبان اسپانیایی نباشد، ترجمه سوگند نامه آن مورد نیاز است.
• کلیه مدارک باید معادل سازی شود: معادل سازی مدارک در رشته پرستاری مربوط به وزارت علوم، نوآوری و دانشگاه ها می باشد. مدارک معادل سازی شده، در سراسر اسپانیا معتبر خواهد بود. برای شروع فرآیند باید هزینه های مربوطه پرداخت شود. پس از تایید درخواست، متقاضیان می توانند دوره های تحصیلات تکمیلی را شروع کرده و برای شغل پرستاری درخواست دهند.

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

مراحل پرستار شدن در اسپانیا:

مراحل پرستار شدن در اسپانیا

تحصیل در رشته پرستاری:

اولین قدم برای مهاجرت پرستاران به اسپانیا یا هر جای دیگری، قطعا تحصیل در رشته پرستاری است. اگر در خارج از کشور تحصیل می کنید، احتمالاً به یک مدرک لیسانس کامل سه یا چهار ساله در این زمینه نیاز خواهید داشت.

پس از آن باید اعتبار خود را توسط آژانس مربوطه ارزیابی کنید تا معادل مدرکی باشد که در اسپانیا به دست آمده است. آژانسی که باید مدرک خود را به آن ارسال کنید به جایی که به دانشگاه رفته اید بستگی دارد.

اگر مدرک خود را در کشوری خارج از اتحادیه اروپا دریافت کرده اید، باید آن را توسط وزارت علوم و نوآوری ارزیابی کنید. اگر مدرک شما معادل مدرک اسپانیایی تعیین شده باشد، مدرکی معادل آن دریافت خواهید کرد. اگر نه، ممکن است مجبور شوید تحصیلات بیشتری را در اسپانیا بگذرانید.

اسپانیایی یاد بگیرید:

اسپانیایی یاد بگیرید

مانند هر کشور دیگری، قبل از شروع شاغل شدن به عنوان پرستار، باید زبان محلی کشور اسپانیا را یاد بگیرید. در پرستاری، نوع کار ایجاب می کند برای برقراری ارتباط موثر با بیماران، به زبان آنها به اندازه کافی مسلط باشید.

چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی، باید در شرایط استرس زا با پزشکان، سایر پرستاران و بیماران به زبان اسپانیایی ارتباط برقرار کنید. به همین دلیل است که توانایی صحبت به زبان اسپانیایی برای پرستار شدن در اسپانیا ضروری است.

پایین ترین سطح زبان اسپانیایی قابل پذیرش در حرفه پرستاری B2 است. این بدان معنی است که شما باید زبان را در سطح حرفه ای صحبت کنید.
اگر از سطح زبان اسپانیایی خوبی برخوردار نیستید، خانه های سالمندان مکان خوبی برای کار هستند؛ زیرا می توانید همزمان اسپانیایی را یاد بگیرید و درآمد کسب کنید.

علاوه بر این، از آنجایی که در محل کار در حال یادگیری خواهید بود، به سرعت زبان پزشکی را فرا خواهید گرفت که به شما در آینده شغلی تان کمک زیادی خواهد کرد.

سطح زبان اسپانیایی مورد نیاز برای کار در بیمارستان معمولاً بسیار بالاتر از کار در خانه سالمندان است. کار در بیمارستان می تواند سرعت بالایی داشته باشد و بسیاری از موقعیت ها بسیار استرس زا هستند و مسئولیت زیادی دارند که نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی را بیش از پیش آشکار می کند..

این امر خانه های سالمندان را به گزینه ای عالی برای افرادی تبدیل می کند که می خواهند زبان اسپانیایی را بدون عجله و فشار محیط بیمارستان یا کلینیک یاد بگیرند.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

برای شغل پرستاری ثبت نام کنید:

برای شغل پرستاری ثبت نام کنید

حرفه پرستاری در اسپانیا به صورت منطقه ای است، به این معنی که شما باید از طریق یک اداره دولتی محلی به منطقه ای که قصد دارید در آن کار کنید بروید و تعدادی از اسناد مانند گواهینامه خود را ارائه دهید.

توجه داشته باشید که اگر قبلاً در کشور خود به عنوان پرستار شاغل بوده اید، این فرآیند بسیار ساده تر خواهد بود. اگر چنین است، باید گواهینامه پرستاری قبلی خود را نیز همراه داشته باشید تا بتوانید آن را به اسپانیایی تبدیل کنید. در هر صورت، اخذ مجوز معتبر، گام مهمی برای پرستار شدن در اسپانیا است.

کار پیدا کنید:

آخرین مرحله، یافتن شغل است. دشواری انجام این کار بسته به جایی که درخواست می کنید می تواند از بسیار آسان تا تقریبا غیرممکن متغیر باشد. بنابراین باید در مورد آن هوشمندانه رفتار کنید.

برای اتباع غیر اسپانیایی کار در بخش خصوصی بسیار آسان تر است، جایی که تقاضای زیادی برای پرستاران دو زبانه وجود دارد. این مورد، به دلیل جامعه بزرگ مهاجران و به تبع آن بیماران در اسپانیا است. اگر زبان مادری شما انگلیسی یا یکی دیگر از زبان‌های اصلی باشد، بیمارستان ‌ها و کلینیک ‌ها برای خدمات شما استقبال خواهند کرد.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

مزایای کار پرستاران در بخش خصوصی:

مزایای کار پرستاران در بخش خصوصی

پرستاران زیادی از سراسر جهان علاقه مند به کار در اسپانیا هستند؛ امکان شاغل شدن در دو بخش خصوصی و دولتی وجود دارد. از مزایای کار در بخش خصوصی می توان موارد زیر را نام برد:

• تنوع کاری بالا.
• ایجاد فرصت های زیاد برای پیشرفت شغلی.
• دسترسی به فناوری ها و تحقیقات جدید.
• ایجاد تعادل مناسب بین کار و زندگی و حقوق رقابتی.
• امکان جابجایی یا تغییر شهر.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت

کارشناسان وکیل لند

اگر شما هم پرستارید و تمایل به کار در اسپانیا دارید، با کارشناسان ما در وکیل لند تماس بگیرید تا اطلاعات کاملی از کارها و شرایط لازم برای مهاجرت پرستاران به اسپانیا دریافت کنید. رزومه خود را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم توصیه‌ ها و راهنمایی ‌های لازم را در مورد مراحل لازم برای کار در اسپانیا به عنوان پرستار به شما ارائه دهیم.

مجموعه وکیل لند با بهره گیری از نیروهای حرفه ای و مجرب در زمینه مهاجرت می تواند از ابتدای تصمیم تا انتهای موفقیت تان برای شاغل شدن در اسپانیا همراه تان باشد؛ پس فرصت را از دست ندهید و در هر سطحی که هستید با وکیل لند تماس بگیرید و سوالات تان را با آنها مطرح کرده و ابهامی برای خود باقی نگذارید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *