مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی باید منصفانه و مطابق با قوانین بین المللی باشد و شرایط پذیرش باید محترمانه باشد. اولین چیزی که باید درک کرد این است که چه چیزی افراد را پناهجو می کند. از این اطلاعات برای تعیین اینکه آیا می توانید وضعیت پناهندگی کسب کنید یا خیر استفاده کنید.

سازمان خیریه حقوق بشر عفو بین الملل، پناهجویان را به عنوان هر کسی که از کشور خود فرار کرده است تعریف می کند. شرایط آنها، از جمله جنگ، فقر شدید، تبعیض و خشونت، آنها را ملزم به ترک فوری کرده است. این افراد اغلب به عنوان پناهنده شناخته می شوند.

طبق کنوانسیون ۱۹۵۱ پناهندگی و پروتکل ۱۹۶۷، پناهندگان از حمایت بین المللی برخوردار هستند. آنها می توانند زمانی که به مرز اولین کشور رسیدند تقاضای پناهندگی از آن کشور را داشته باشند؛ به شرطی که کشور مورد نظر، آن توافقنامه را پذیرفته باشد. طبق قوانین پناهندگی، پناهندگان از آسیب در امان خواهند بود و در صورت وجود شرایط کافی، به کشور مبدا بازگردانده نخواهند شد.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

چگونگی مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی:

روش های درخواست برای مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

۱ـ خطرناک ترین و دشوار ترین راه آن این است که به صورت غیر قانونی و قاچاقی وارد مرز های اسپانیا شوید که در این صورت باید درخواست خود را به مرجع کنترل مرزی تحویل دهید .

۲ـ روش دوم این است که به صورت قانونی وارد خاک اسپانیا شده و در آنجا اقدام به گرفتن اقامت کنید که در این صورت ۳۰ روز پس ورودشان به خاک اسپانیا باید درخواست اقامت خود را به مقامات اداره پناهندگی و یا ایستگاه های پلیس مربوطه اعلام کنید

مشکلاتی که در هنگام پناهندگی باید به آن توجه کرد:

مشکلاتی که در هنگام پناهندگی باید به آن توجه کرد

اقدام به گرفتن اقامت در اسپانیا به روش پناهندگی یکی از پرخطر ترین روش های مهاجرت می باشد.کسانی که می خواهند به عنوان پناهنده وارد خاک اسپانیا شوند و به دنبال بهبود وضعیت زندگی خود و رفاه بیشتر برای خانواده شان هستند، نمی دانند که با مشکلات فراوانی در مسیرشان مواجه خواهند شد و خیلی از این پناهجویان به مقصد خود نمی رسند و به کشورشان باز گردانده می شوند و تعداد کمی از این پناهجویان، اقامت کشور اسپانیا را دریافت خواهند کرد.

۳خطر اصلی برای پناهجویان :

پناهجویان با خطرات زیادی مواجه می شوند

• قاچاقچیان انسان، افراد سود جو، شرایط نامناسب کمپ های نگهداری پناهجویان چه از نظر بهداشتی و تغذیه و چه از نظر امنیتی.

• پناهجویان در کمپ ها در معرض بیماری های واگیر دار و صدمات جانی و مالی قرار می گیرند که اکثر مواقع جبران ناپذیر می باشد و تا آخر عمرشان درگیر این صدمات هستند.

• به دلیل شرایط سخت زندگی بسیاری از این پناهجویان درگیر اعتیاد می شوند و برخی نیز جان خود را از دست می دهند.

شرایط پناهندگی در اسپانیا:

شرایط پناهندگی در اسپانیا

یکی از پرخطرترین راه های مهاجرت به اسپانیا گرفتن اقامت از طریق پناهندگی است که پناهجو با مشکلات فراوانی روبه رو می شود و بهتر است از روش هایی مانند مهاجرت از راه تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری و کار اقدام نمایید و در کل مهاجرت به صورت قانونی انجام بگیرد؛ ولی در این میان افرادی هستند که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند وجان خود و خانواده شان در خطر می باشد و چاره ای جز پناهندگی ندارند.

دلایلی مانند مذهب و اعتقادات دینی افراد و یا عضویت در گروه های سیاسی و اجتماعی که ممکن است با عقاید و قوانین کشور مغایرت داشته باشد و برای این افراد ایجاد مشکل کند و امنیت خود و خانواده شان به خطر بیفتد می تواند دلایل کافی برای پناهندگی باشد؛ در این میان، گروهی نیز به دلیل نژاد و جنسیت شان مجبور به مهاجرت می شوند.

روش درخواست مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی:

روش درخواست مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

شما باید در اسرع وقت برای اخذ حمایت بین المللی اقدام کنید و این باید ظرف یک ماه پس از حضور در کشور اتفاق بیفتد. با این حال، اگر برای مدتی در اسپانیا بوده ‌اید و متوجه شده‌اید که بازگشت به کشور مبدأ امن نخواهد بود، همچنان امکان درخواست پناهندگی وجود دارد.

برای درخواست پناهندگی باید درخواست خود را به یک ایست بازرسی مرزی، اداره مهاجرت، ایستگاه پلیس، نمایندگی دیپلماتیک یا دفتر کنسولی اسپانیا در خارج از کشور ارائه دهید. در مصاحبه با یکی از اعضای نیروی پلیس ملی شرکت کنید و در صورت نیاز مترجم درخواست کنید.

شما همچنین می توانید از وکیل عمومی استفاده کنید.لازم به ذکر است، اگر درخواست پناهندگی از اسپانیا را دارید، تا زمانی که پرونده شما بررسی شود و کارت قرمز دریافت کنید، تحت کنترل مرز باقی خواهید ماند.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

کارت قرمز برای پناهجویان چیست؟کارت قرمز برای پناهجویان چیست

کارت قرمز سندی است که به تمام افرادی که از منطقه درگیری می آیند یا دچار بلایای طبیعی شده اند اعطا می شود که از طریق آن مجاز به زندگی در قلمرو اسپانیا هستند. در واقع کارت قرمز مدرکی با هدف حفاظت بین المللی است.

بنابراین، فردی که در کشوری است که دچار هر یک از این شرایط نا مطلوب شده است، می تواند به اسپانیا بیاید و به دلایل بشردوستانه برای اقامت درخواست دهد یا پناهنده شود که برای این منظور ابتدا باید درخواست پناهندگی کند.

کارت قرمز مهم ترین سند برای حمایت بین المللی در اسپانیا است؛ تا زمانی که شما منتظر تایید درخواست خود هستید. این بدان معناست که شما می توانید در حالی که منتظر رسیدگی به درخواست خود هستید، از محافظت کافی برخوردار باشید.

کارت قرمز همچنین حقوق حیاتی کلیدی را برای شروع زندگی در اسپانیا برای شما ایجاد می کند. این حقوق شامل: حق کار پس از شش ماه، افتتاح حساب بانکی، ثبت نام در آموزش و پرورش و ازدواج است.

شما می توانید تا زمانی که درخواست موفقیت آمیز پناهندگی طول می کشد، کارت قرمز داشته باشید. این پروسه می‌تواند تا دو سال طول بکشد. اگرچه کارت قرمز فقط برای شش ماه اعتبار دارد، اما می‌توانید آن را برای شش ماه دیگر هر چند وقت یکبار که لازم است تمدید کنید.

اگر ورزشکاری بخوان:مهاجرت به اسپانیا از طریق رشته ورزشی

حقوق و تعهدات پناهجویان در اسپانیا بعد از دریافت کارت قرمز:

حقوق و تعهدات پناهجویان در اسپانیا

درخواست موفقیت آمیز برای پناهندگی در اسپانیا و دریافت کارت قرمز، با حقوق زیادی همراه است. این حقوق حفاظت شما را تضمین می کند و می توانید راحت زندگی کنید.

• در طول بررسی درخواست، شما حق استفاده از کمک حقوقی و یک مترجم را خواهید داشت. این امکان توسط دولت و به صورت رایگان ارائه می شود، اما در صورت داشتن امکانات می توانید از وکلا و مترجمان خصوصی نیز استفاده کنید.

• هنگامی که در اسپانیا هستید، شما حق یک زندگی عادی را دارید. شما می توانید پس از شش ماه اقامت در کشور به کمک های پزشکی، خدمات اجتماعی و مسکن دسترسی داشته باشید و همچنین کار کنید.

• پناهندگان در اسپانیا همچنین باید از قوانین خاصی پیروی کنند تا اطمینان حاصل شود که از آنها در کشور حمایت می شود.

• تعهد اصلی، همکاری کامل با مقامات مهاجرت اسپانیا، ارائه اطلاعات دقیق و شرکت در تمام مصاحبه های مورد نیاز است.

رد شدن درخواست های پناهندگی در اسپانیا بسیار رایج است. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم قبل از تصمیم به مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی، با علت های رد درخواست پناهندگی در ادامه آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

شایع ترین علت های رد درخواست پناهندگی در اسپانیا:

شایع ترین علت های رد درخواست پناهندگی در اسپانیا

• یکی از این دلایل، فرار افراد مجرم از دست قانون و مجازات نشدن به واسطه ی جرمی است که مرتکب شده اند و یا افرادی که تحت تعقیب پلیس هستند.

• اگر فرد به عنوان پناهجو و به صورت غیر قانونی وارد کشور اسپانیا شده باشد و پس از گذشت ۳۰ روز از ابتدای ورودش، درخواست پناهندگی خود را اارئه نکرده باشد؛ این خود دلیلی برای رد درخواست آتی اش خواهد بود.

• افرادی که با وجود رد درخواست پناهندگی برای اولین بار، درخواست پناهندگی مجدد می دهند، به کشور خود بازگردانده می شوند(به عبارتی، پس از رد اولین درخواست باید پیگیری کنید که چرا درخواست شما رد شده است و بدون اطلاع از آن، مجددا درخواست خود را مطرح نکنید)

• مدارک غیر واقعی و جعلی برای گرفتن پناهندگی یکی از شایع ترین و مهم ترین دلایل رد درخواست پناهندگی در کشور اسپانیا و شاید خیلی از کشورهای دیگر می باشد.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

مطالب فوق ، شما را تا حدودی با دلایلی که می توانید با دارا بودن آنها، اقدام به مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی نمایید، آشنا نمود؛ با این حال ممکن است سوالاتی را در این زمینه داشته باشید؛ از طرفی قوانین روز به روز در حال تغییر هستند؛ لذا شما به مشاوره با افراد آگاه و مطلع از قوانین به روز خواهید داشت. همان گونه که گفته شد این شیوه مهاجرت کمی خطرناک است و ممکن است عواقبی را برای شما به همراه داشته باشد؛ لذا با وکیل لند تماس بگیرید و با آگاهی کامل اقدام به مهاجرت به اسپانیا از طریق مهاجرت کنید.

مجموعه وکیل لند با بهره گیری از نیروهای حرفه ای و مجرب در زمینه مهاجرت می تواند از ابتدای تصمیم تا انتهای موفقیت تان برای مهاجرت به اسپانیا همراه تان باشد؛ پس فرصت را از دست ندهید و با وکیل لند تماس بگیرید و سوالات تان را با آنها مطرح کرده و ابهامی برای خود باقی نگذارید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *