دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در خارج از کشور اسپانیا هستند به احتمال زیاد نیاز به دریافت ویزای دانشجویی دارند. اسپانیا هر ساله پذیرای هزاران دانشجو به دانشگاه ها و کالج های خود است و اعتبار آموزشی آن در سطح جهانی مشهور است.

به همین دلیل است که اسپانیا یک مقصد تحصیلی برتر برای مللی است که می‌خواهند تحصیلات با کیفیتی داشته باشند و در عین حال از آب و هوا، فضای باز عالی و فرصت‌های متعدد اسپانیا لذت ببرند.

اگرچه بسیاری از کشورها واجد شرایط سفر بدون ویزا به اسپانیا هستند، افراد تبعه خیلی از کشورها نیز، باید برای ادامه تحصیل در اسپانیا، ویزای دانشجویی دریافت کنند.
برای تحصیل در اسپانیا باید در یک موسسه آموزش عالی دولتی یا خصوصی به رسمیت شناخته شده باشید و به عنوان دانشجو در آن ثبت نام کنید. اخذ ویزای دانشجویی، به معنای اجازه اقامت به منظور تحصیل است.

شما برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا  باید ویزای دانشجویی را در سفارت یا کنسولگری در کشور محل اقامت خود دریافت کنید. اگر کارفرمای شما درخواستی برای مجوز کار ارائه دهد و تمام شرایط مربوطه برآورده شده باشد، اجازه کار در طول تحصیل را نیز خواهید داشت.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

  انواع ویزاهای دانشجویی برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا:

ویزای دانشجویی

 

کسانی که برای گرفتن ویزای دانشجویی اسپانیا درخواست می دهند باید مدارکی مبنی بر ثبات مالی و بیمه درمانی ارائه دهند. سه نوع ویزای دانشجویی برای دانشجویان غیر بومی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا هستند وجود دارد.

ویزای مورد نیاز شما به ملیت و مدت زمان برنامه شما بستگی دارد. انواع مختلف ویزای دانشجویی در اسپانیا به شرح زیر است.

• ویزای دانشجویی کوتاه مدت (۳ تا ۶ ماهه):

به دانشجویان این امکان را می دهد که دوره تحصیلی را طی کنند که حداکثر ۱۸۰ روز طول می کشد. این ویزاهای دانشجویی فرآیند در خواست پیچیده تری دارند و قابل تمدید نیستند. از طریق ویزای دانشجویی کوتاه مدت، دانشجو می تواند هر دوره کوتاه مدتی را در کشور اسپانیا بگذراند.

• ویزای دانشجویی بلند مدت (بیشتر از ۶ ماه):

اگر طول تحصیل یا دوره مورد نظر شما، بلند مدت (بیش از ۶ ماه) باشد دانشجو باید برای ویزای دانشجویی بلند مدت به اسپانیا اقدام کند. با این نوع ویزا شما واجد شرایط ثبت نام در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد خواهید بود و در طول دوره تحصیلی خود در اسپانیا اقامت خواهید داشت.

فرآیند درخواست برای این نوع ویزا نسبت به نوع ویزاهایی که قبلا ذکر شد نیاز به مدارک بیشتری دارد. شما باید مدرکی مبنی بر تامین بودن منابع مالی و بیمه درمانی پس از اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت اسپانیا ارائه دهید، دانشجویان، باید ظرف یک ماه پس از ورود برای دریافت کارت اقامت دانشجویی اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

نحوه دریافت مجوز مهاجرت تحصیلی به اسپانیا:

نحوه دریافت مجوز مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا، ابتدا باید در دوره یا برنامه انتخابی خود در اسپانیا پذیرش بگیرید. نامه پذیرش یکی از الزامات ویزای دانشجویی است. پس از اخذ پذیرش، باید با سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود یا نزدیک ترین کشور به کشور خود تماس بگیرید تا مدارک و درخواست خود را ارسال کنید.

شرایط ویزای دانشجویی اسپانیا:

شرایط ویزای دانشجویی اسپانیا

شرایط ویزای دانشجویی اسپانیا به عوامل مختلفی بستگی دارد که اصلی ترین آنها کشور مبدأ درخواست کننده است. معمولاً مجموعه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا شامل موارد زیر است:

• دو فرم درخواست.
• پاسپورت معتبر.
• مدرک کمک مالی / بورسیه.
• نامه محضری از والدین / قیم قانونی (با فرض مسئولیت مالی).
• نامه از دانشگاه/مدرسه
• اثبات توانایی پرداخت هزینه.
• گواهی پزشکی.
• گواهی سابقه کیفری (حداکثر سه ماهه).
• کارت شناسایی معتبر (کارت شناسایی).
• دو عکس گذرنامه اخیر.
• نامه پذیرش از دانشگاه منتخب.
• گواهی بیمه سلامت.
• صورت حساب بانکی.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

چه مدت طول می کشد تا مجوز مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را دریافت کنید؟

مجوز مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

زمان پردازش ویزای دانشجویی اسپانیا معمولا بین ۱ تا ۳ ماه بسته به حجم کاری سفارت یا کنسولگری است. گاهی اوقات ممکن است تا ۱۵ روز پاسخ دریافت کنید. با این حال، برای جلوگیری از هرگونه تاخیر احتمالی، باید خیلی زودتر درخواست خود را ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که در اسرع وقت پس از دریافت نامه پذیرش خود، آماده سازی مدارک مورد نیاز را آغاز کرده اید.

بیشتر بخوانید :۲۰ رشته تحصیلی با بیشترین فرصت شغلی و آینده در اسپانیا 

مکانی برای اقامت در طول مهاجرت تحصیلی به اسپانیا:

مکانی برای اقامت در طول مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

یکی از مهمترین مسائل برای دانشجویان در اسپانیا یافتن مسکن مناسب است و پیدا کردن مکان مناسب برای تماس با خانه در حین مطالعه آسان نیست. مهم است که به اطراف نگاه کنید، جوانب مثبت و منفی را بسنجید و از گزینه های خود آگاه باشید

خبر خوب این است که گزینه های اقامتی زیادی در دسترس است، بنابراین ما به شدت توصیه می کنیم تحقیقات خود را هر چه زودتر شروع کنید و قبل از تصمیم گیری نهایی همه گزینه ها را در نظر بگیرید.

• خوابگاه دانشجویی در سالن های اقامت دانشجویی یا آپارتمان های دانشجویی توسط دانشگاه های اسپانیا ارائه می شود. هزینه های اجاره و اقامت بسته به مکان انتخابی، امکانات ارائه شده و سایر عوامل متفاوت است. به عنوان مثال، اگر مادرید یا بارسلونا را انتخاب کنید، قیمت ها کمی بالاتر از شهرهای دیگر است. علاوه بر اجاره، هنگام انتخاب خوابگاه دانشجویی مناسب، باید به هزینه حمل و نقل عمومی، غذا و سایر خدمات آب و برق نیز فکر کنید.

• خانواده‌های کشور میزبان از دانش‌آموزان و دانشجویان برای زندگی با آنها در سراسر اسپانیا استقبال می‌کنند و تجربه‌ای بسیار ارزشمند و همه ‌جانبه را برای تحصیل شما در اسپانیا فراهم می‌کنند. شما می توانید زبان اسپانیایی را در یک محیط طبیعی بیاموزید و تجربه دست اول از فرهنگ اسپانیایی کسب کنید.

• آپارتمان‌ های استودیویی گزینه‌ای برای مسکن مستقل‌تر هستند، اما نسبت به سایر اشکال مسکن کمی گران‌تر می باشند. آنها معمولا کوچکترند و شما مجبور نیستید یک اتاق را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. همانطور که ذکر شد، با این حال، آنها معمولا گران تر هستند، به خصوص اگر به مرکز شهر نزدیک تر باشند.

• پیدا کردن یک هم اتاقی نیز یک گزینه عالی و مقرون به صرفه برای آن دسته از دانشجویانی است که خواهان یک زندگی اجتماعی هستند. بسیاری از دانش‌آموزان این گزینه را انتخاب می‌کنند زیرا تقسیم هزینه مقرون به صرفه‌تر است و مطمئناً راحت‌تر با افراد جدید ملاقات خواهید کرد.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

مراحل قانونی برای دریافت مجوز کار دانشجویان:

مراحل قانونی برای دریافت مجوز کار دانشجویان

پس از مهاجرت تحصیلی به اسپانیا می توانید برای دریافت مجوز کار نیز اقدام کنید. پیروی از روال قانونی تعیین شده که در آن کارفرما (و نه دانشجو) درخواست را در اداره مهاجرت واقع در استانی که دانشجو در آنجا کار می کند، بسیار مهم است. هزینه مربوطه باید پرداخت شود و دانشجو برای شروع به کار باید منتظر تصمیم دفتر اتباع خارجی باشد.

البته گزینه دیگری هم وجود دارد که در آن، از طریق ویزای دانشجویی امکان کار نیز وجود دارد؛ با این تفاوت که حداکثر ساعاتی که دانشجو می تواند کار کند، و همچنین حقوق و دستمزدی که می تواند دریافت کنند محدود است.

افراد برای دریافت مجوز کار پس از اتمام تحصیلات، ۳ روش را پیش رو دارند که در ادامه به آنها پرداخته شده است:

• پس از یک سال دانشجویی در اسپانیا، تا زمانی که پیشنهاد شغلی به عنوان مدیر یا در موقعیت فنی مناسب دریافت کنند، می‌توانند برای دریافت مجوز کار به عنوان یک کارگر بسیار ماهر به اداره مجوز کار بروند.

• پس از یک سال اقامت در کشور تحت ویزای تحصیلی، می توان آن را به ویزای جستجوی کار تغییر داد، اقامتی غیر سودآور برای حداکثر یک سال که به فرد خارجی اجازه می دهد در حین جستجوی کار در کشور اسپانیا بماند.

• از طرف دیگر، پس از اتمام تحصیلات، امکان تغییر ویزای تحصیلی به یک مجوز کار معمولی، اعم از شاغل یا خود اشتغال (در مورد دوم با ارائه طرح تجاری) وجود دارد. به عبارتی پس از اتمام تحصیل، دانشجویان خارجی می توانند بدون زحمت مجوز کار دریافت کنند. این مجوز به آنها این اجازه را می دهد که با بستن قرارداد، یک کار تمام وقت با حقوقی که بیشتر با نیازهای شان مطابقت دارد، داشته باشند.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

اگر شما نیز تمایل به ادامه تحصیلات خود در کشور اسپانیا دارید و از جزئیات آن اطلاع ندارید و نمی دانید که آیا واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی هستید یا خیر؟ با کارشناسان ما در وکیل لند تماس بگیرید . کارشناسان ما در مجموعه وکیل لند دارای سطح وسیعی از اطلاعات در حوزه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا هستند؛ به طوری که می توانید در کنار آنها در کوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه ممکن اقامت دانشجویی بگیرید و پس از آن نیز از مزیت فوف العاده آن، یعنی دریافت ویزای کاری پس از تحصیل بهره مند شوید.

مجموعه وکیل لند با بهره گیری از نیروهای حرفه ای و مجرب در زمینه مهاجرت می تواند از ابتدای تصمیم تا انتهای موفقیت تان برای مهاجرت تحصیلی به  اسپانیا همراه تان باشد؛ پس فرصت را از دست ندهید و در هر سطحی که هستید با وکیل لند تماس بگیرید و سوالات تان را با آنها مطرح کرده و ابهامی برای خود باقی نگذارید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =