اسپانیا کشوری تاریخی با قلعه‌های سنگی، بناهای تاریخی وسیع و شهرهای پیشرفته است. این ویژگی ها، آن را به مقصدی مطلوب برای سفر و مهاجرت تبدیل کرده است. این کشور از نظر جغرافیایی و فرهنگی متنوع است.

کشور اسپانیا کشوری رو به پیشرفت و از نظر اقتصادی دارای رتبه سیزدهم جهان است ، به گونه ای که سالانه افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت و اقامت انتخاب می کنند. برای مهاجرت به اسپانیا مانند هر کشور دیگری، روش های مختلفی وجود دارد.

داشتن نگرانی در مورد فرآیند مهاجرت، امری طبیعی است. با توجه به اینکه سیاست های مهاجرتی مدام در حال تغییر هستند، ابتدا باید اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید. احتمالا، یکی از مواردی که بیشتر شما را نگران می کند، قوانین شهروندی و اقامت اسپانیا است.

اگر شما نیز مایل هستید برای تحصیل و ادامه زندگی با کیفیت وو یا مقاصد دیگر، در کشوری شاد و با مردمی بسیار خونگرم زندگی کنید؛ در این مقاله با ما همراه شوید تا با نحوه مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک آشنا شوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک:در کدام منطقه ملک بخرید

در کدام منطقه از اسپانیا ملک بخرید

این که در کدام منطقه ملک بخرید، بستگی به این دارد که هدف تان از مهاجرت چیست؛ در ادامه، اهداف مختلف و شهرهای پیشنهادی برای رسیدن به هر هدف آورده شده است:

• هدف استراحت و تفریح : اسپانیا به علت موقعیت جغرافیایی بی نظیر خود و نیز آب و هوای دلچسب گزینه ای مناسب برای مهاجرت برای این منظور است. اگر به قصد استراحت و تفریح به این کشور مهاجرت می کنید، شهرهای بارسلونا ، جزایر قناری ، مایورکا، والنسیا، ایبیزا و مالاگا از جمله بهترین پیشنهادها است.

• هدف تجارت : همان طور که گفته شد ، کشور اسپانیا اقتصاد رو به رشدی دارد. اگر هدف تان برای مهاجرات، تجارت است، پیشنهاد ما برای مهاجرت ، شهر بزرگ و بین المللی مادرید می باشد .

• هدف تحصیل : معرف دانش و فناوری در کشور اسپانیا ، شهر بارسلونا است . بنابراین اگر هدف تان برای مهاجرت، تحصیل است به این شهر مهاجرت کنید.

مراحل دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک:

مراحل دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

جهت مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک، باید مراحلی را طی کنید که در ادامه آورده شده است:

• ابتدا از سفارت اسپانیا ویزای توریستی سه ماهه دریافت کنید .
• پس از سفر به کشور اسپانیا، در مدت اقامت با توجه به هدف خود ملکی را خریداری کنید .
• پس از نوشتن قرارداد خرید ملک، از یک دفتر اسناد رسمی نوبت دریافت کنید .
• قبل از زمان نوبت تان، کد شناسایی موسوم به NIE را از اداره پلیس دریافت کنید .
• حالا استعلام های مورد نیاز مانند : اداره دارایی، شهرداری، اداره آب، اداره برق و غیره را نیز تهیه کنید و در روز مشخص شده تمام مدارک جمع آوری شده را به همراه قرارداد خرید ملک ، به دفتر اسناد رسمی ارائه دهید تا سند ملک به نام شما ثبت شود .
• بعد از اتمام کارهای ذکر شده ، مدارک لازم برای درخواست اقامت به همراه سند ملک خریداری شده را به سفارت اسپانیا در ایران تحویل دهید و ویزای یک ساله خود را دریافت کنید .

اگر ورزشکاری بخوان:مهاجرت به اسپانیا از طریق رشته ورزشی

مدت زمان و شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک:

مدت زمان و شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

زمان مورد نیاز برای مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک با توجه به پروسه خرید ملک مورد نظر شامل: کارهای مهندسی و دفتری و نیز تکمیل پرونده و مدارک مورد نیاز مانند استعلامات اداری برق و گاز و آب و … و مراجعه به سفارت اسپانیا ، ده تا پانزده ماه به طول می انجامد .

ویژگی های ملک خریداری شده برای اخذ اقامت در اسپانیا:

ویژگی های ملک خریداری شده برای اخذ اقامت در اسپانیا

• ارزش ملک خریداری شده باید حداقل پانصد هزار یورو باشد. در زمان خرید ملک، این عدد را حتما استعلام بگیرید؛ زیرا امکان تغییر در آن وجود دارد.
• ملک خریداری شده تان، باید برای تمام اعضای خانواده از نظر متراژ و امکانات مناسب باشد ؛ برای مثال ملک مورد نظر یک خانواده چهار نفره باید دارای دو اتاق خواب با اندازه استاندارد باشد .

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

مزایا مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک:

مزایا مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

• مالکیت کامل ملک متعلق به شماست.
• با توجه به اینکه در کشور ما اخذ ویزا از کشور های اروپایی دشوار است؛ این ویزای بلند مدت از کشور اسپانیا ارزش بسیار زیادی خواهد داشت.
• امکان اخذ اقامت در کشور اسپانیا از طریق خرید ملکن ممک خواهد بود.
• عدم نیاز به پرداخت مالیات سالانه
• امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان برای اعضای خانواده
• ایجاد امکان افتتاح حساب های بانکی در کشورهای اروپایی
• امکان کار در مراکز دولتی اسپانیا برای شما فراهم خواهد شد.
• امکان تحصیل رایگان برای خانواده
• امکان سفر به تمام شهرهای اروپایی بدون ویزا
• هزینه زندگی در اسپانیا، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است.
• امکان اخذ پاسپورت کشور اسپانیا پس از مدت ده سال اقامت در این کشور

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

معایب مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک:

معایب مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

همان گونه که گفته شد، باید برای خرید ملک در اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو هزینه کنید که هزینه کمی نیست. علاوه بر هزینه مستقیم ملک، هزینه های دیگری نیز باید پرداخت شود؛ شامل: مالیات انتقال ملک، هزینه مشاوره املاک و مشاور حقوقی و هزینه ثبت زمین؛ این هزینه ها بالغ بر ۱۵ درصد از هزینه ملک خواهد شد.

خرید ملک در اسپانیا با هدف اخذ اقامت، یک امر تخصصی است؛ اگر بدون مشاوره با مراکز متخصص اقدام به خرید ملک نمایید، با مشکلاتی (مانند عدم همخوانی ملک با آنچه انتظار دارید)، مواجه خواهید شد. از معایب دیگر خرید ملک در اسپانیا برای اخذ اقامت، این است که در سال اول نمی توانید خانواده تان را همراه خود ببرید.

به طور کلی از معایب مهاجرت به اسپانیا، نرخ بالای بیکاری در این کشور است؛ به طوری که نمی توانید از همان ابتدا بر روی درآمدتان حساب کنید؛ ممکن است مدت ها شغلی نداشته باشید؛ لذا باید برنامه ریزی مالی بسیار دقیقی داشته باشید.

قیمت خرید ملک در اسپانیا:

قیمت خرید ملک در اسپانیا

به طور کلی مانند هر کشور دیگری، قیمت ملک در هر کدام از شهرهای اسپانیا متفاوت است؛ به طور میانگین، شما با ۵۰۰ هزار یورو می توانید صاحب یک خانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ متری در خارج از مرکز شهرها شوید (متری حدودا ۱۰۰ میلیون تومان).
در حال حاضر (سال ۱۴۰۲) با این مبلغ شما می توانید صاحب یک ملک با همین متراژ در مناطق متوسط رو به بالا در تهران شوید.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

آیا به مهاجرت به اسپانیا فکر می کنید؟ قبل از گرفتن این تصمیم بزرگ، باید بدانید که آیا واجد شرایط اقامت و شهروندی در اسپانیا هستید یا خیر؟ همچنین ممکن است بخواهید در مورد مزایای منحصر به فرد اقامت در اسپانیا یا شهروندی این کشور بدانید.

سیاست ها و قوانین مهاجرت در سراسر جهان متفاوت است؛ این امر بر تصمیم شما برای نقل مکان تأثیر می گذارد. بدون اطلاع از این سیاست ها، نباید تصمیم بگیرید به اسپانیا یا هر کشور دیگری بروید.

وکیل لند، به عنوان یک مجموعه مهاجرتی عالی و به روز می تواند شما را در انجام اقدامات لازم جهت مهاجرت به اسپانیا به بهترین نحو و با کمترین هزینه مشاوره دهد تا با خیالی راحت، گام به گام مراحل لازم را انجام داده و به تمامی سوالات تان پاسخ دهید.

مجموعه وکیل لند با بهره گیری از نیروهای حرفه ای و مجرب در زمینه مهاجرت می تواند از ابتدای تصمیم تا انتهای موفقیت تان برای مهاجرت به اسپانیا همراه تان باشد؛ پس فرصت را از دست ندهید و با وکیل لند تماس بگیرید و سوالات تان را با آنها مطرح کرده و ابهامی برای خود باقی نگذارید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *