کشور اسپانیا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است؛ از جمله: مناظر وحشی در سواحل اقیانوس اطلس در شمال شرقی اسپانیا؛ رشته کوه های پوشیده از برف، از جمله پیرنه در شمال و سیرا نوادا در جنوب، خرابه های رومی، معماری موری، شهرهای حیرت انگیز، شهرهای زیبای سفید اندلس، فستای اسپانیایی و تاپاس و … همه اینها اسپانیا را به گزینه ای عالی برای مهاجرت افراد در سراسر دنیا تبدیل کرده است.

علاوه بر اینها گاهی بعضی افراد برای بهتر کردن شرایط شان و بالا بردن کیفیت زندگی خود و خانواده شان، قصد مهاجرت دارند؛ از این جنبه نیز اسپانیا می تواند گزینه مناسبی باشد. البته شاید شغل شما خواهان زیادی در اسپانیا نداشته باشد؛ پس به این مورد قبل از انتخاب تان دقت کنید.

در این مقاله به موضوع  مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا پرداخته شده است؛ اگر شما هم دندانپزشک هستید و در حال تصمیم گیری برای انتخاب کشور مقصدتان هستید، در این مقاله با ما همراه شوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

علت افزایش مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا:

علت افزایش مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا

موارد زیر، باعث شده تا افرادی که نیاز به مراقبت های دندانپزشکی دارند، این کشور را انتخاب کنند.

• همان گونه که گفته شد، گزینه های گردشگری عالی در اسپانیا باعث می شود، مهاجرت افراد به اسپانیا فقط برای دریافت خدمات پزشکی و دندانپزشکی نباشد؛ به عبارتی با یک تیر دو نشان می زنند.

• از آنجایی که اسپانیا عضو اتحادیه اروپا است، به قوانین سراسری اروپا که بر عهده همه کشورهای عضو است، پایبند است. دندانپزشکان در شورای عمومی کالج های دندانپزشکی و دهان شناسی اسپانیا یا شورای عمومی دندانپزشکی در مادرید ثبت نام کرده اند و برای واجد شرایط بودن باید مدرکی از یک دانشگاه شناخته شده اسپانیایی داشته باشند. این مورد، خیال بیماران را تا حدود زیادی از کیفیت بالای خدمات دندانپزشکی راحت می کند.

• دندانپزشکان اسپانیایی خدمات بهداشتی خصوصی را ارائه می دهند و در این خدمات، روش‌های دندانپزشکی و درمان معمولاً مدرن و مجهز به آخرین فناوری‌های تشخیصی و درمانی، از جمله سی‌تی‌اسکن سه بعدی، CEREC CAD/CAM (طراحی به کمک رایانه/ساخت به کمک رایانه) برای پروتزهای دندانی و اشعه ایکس پانوراما را به کار می گیرند.

• اسپانیا با پروازهای مستقیم از سراسر انگلستان و ایرلند به سراسر اسپانیا به راحتی قابل دسترسی است. بسیاری از اپراتورهای ارزان قیمت مانند Easyjet، Ryanair، Jet2، Thomas Cook و TUI وجود دارند که قیمت های بسیار رقابتی را ارائه می دهند.
موارد بالا باعث آسان تر شدن  مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا خواهد شد؛ چرا که احتمالا متقاضیان بیشتری برای دریافت خدمات انها در اسپانیا منتظر هستند.

اگر ورزشکاری بخوان:مهاجرت به اسپانیا از طریق رشته ورزشی

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا: 

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا

از شرایط مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا این است که ابتدا مدرک خود را در کشور اسپانیا به تایید مراجع ذیصلاح برسانند. مراحل این کار در ادامه آورده شده است:

آماده سازی مدارک:

موارد مورد نیاز برای دریافت مدرک معتبر برای کار دندانپزشکی در اسپانیا عبارتند از:

• پاسپورت معتبر و کپی
• در صورت حضور در اسپانیا، کارت دانشجویی یا کارت اقامت.
• فرم درخواست، که باید به درستی پر شود.
• دیپلم مدرک تحصیلی یا تحصیلات پایان یافته، قانونی یا تایید شده نزد مرجع ذیصلاح
• برنامه درسی دانشگاهی، شامل برنامه درسی کامل با جزئیات همه دروس اخذ شده ، مدت زمان کل هر دوره به همراه نمرات کسب شده در هر درس.
• اعتبار صلاحیت زبانی که نشان می دهد فرد خارجی دانش کافی از زبان اسپانیایی را برای انجام موقعیت شغلی مورد نظر دارد.

ارسال درخواست و مدارک به اسپانیا:

زمانی که تمام مدارک را آماده کردید، حال باید این مدارک تحویل اسپانیا شوند. در روز تحویل مدارک، اصل و کپی آنها را تحویل می دهید؛ اصل مدرک به شما برگردانده می شود. اگر در کشور مبدا هستید، باید تمام مدارک را به سفارت اسپانیا ببرید تا آنها بتوانند این کار را انجام دهند.

پس از پرداخت هزینه و تحویل تمام مدارک، باید درخواست خود را ارائه دهید. اگر در اسپانیا هستید، می توانید این کار را در هر دفتر ثبت عمومی اداره کل ایالت، جوامع خودمختار و برخی از ادارات محلی انجام دهید.

همچنین می توانید یک نماینده قانونی برای ارائه کلیه مدارک تان (پس از اعطای وکالتنامه) در نظر بگیرید. همچنین امکان ارسال آنلاین نیز وجود دارد. برای این کار به گواهی دیجیتال یا امضای الکترونیکی خود نیاز دارید. پس از تحویل تمام مدارک، رسیدی با شماره پرونده به شما داده می شود که با آن می توانید وضعیت فرایند را بررسی کنید.

اخذ تاییدیه مدارک:

در این مرحله که مرحله آخر است، مدرک معتبر خود را دریافت خواهید کرد. در این حالت دو گزینه دارید:
• برای دریافت مدرک معتبر به مادرید بروید.
• می‌توانید درخواست کنید که آن را به خانه تان ارسال کنند که فرایندتان را خیلی زمانبر می کند و پیشنهاد نمی شود.

شرکت در آزمون معادل سازی:

پس از اینکه فرد تایید اولیه را دریافت کرد، در مرحله بعد باید در آزمون عملی و تئوری شرکت کند. در صورت قبولی، مجوز کار دندانپزشکی را در اسپانیا به دست می آورد. لازم به ذکر است، فرد برای شرکت در آزمون ، باید به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشد. زبان این آزمون به اسپانیایی است ؛ لذا یکی از شرایط مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا و قبولی در آزمون، تسلط به زبان اسپانیایی است.

گذراندن دوره های کارورزی:

در این مرحله فرد باید در کلاسها و دوره های کارورزی شرکت کند و از این طریق با قوانین کشور اسپانیا در زمینه کاری خود آشنا شود و سپس وارد سیستم بهداشت و درمان اسپانیا شود.

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

دامنه شغلی برای دندانپزشکان مهاجر به کشور اسپانیا:

دامنه شغلی برای دندانپزشکان مهاجر به کشور اسپانیا

دندانپزشکی طیف گسترده ای از فرصت ها را در سیستم های مراقبت های بهداشتی خصوصی و عمومی در اسپانیا فراهم می کند. دندانپزشکان می توانند خوداشتغال باشند یا به عنوان کارمند کار کنند.

سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی اسپانیا چندین جای خالی برای دندانپزشکان مهاجر به کشور اسپانیا در بیمارستان ها و مراکز درمانی دارد. برخی از محل های کار برای دندانپزشکان عبارتند از: بیمارستان های دولتی و مراقبت های بهداشتی؛ کلینیک های خصوصی ؛مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها وشرکت ها

حقوق دندانپزشکان در اسپانیا:

حقوق دندانپزشکان در اسپانیا

در صنعت مراقبت های بهداشتی برخی از کشورها در جهان هستند که پاداش و حقوق بهتری برای شغل دندانپرشکی فراهم می‌کنند و به سلامت دندان های خود اهمیت می دهند و حاضرند برای متخصصان در سراسر جهان هزینه های زیادی بپردازند. یکی از این کشورها، اسپانیا است.

در دنیای کنونی، هزاران متخصص در بخش دندانپزشکی، کشور مبدا خود را در جستجوی فرصت های شغلی بهتر در سایر کشورها ترک می کنند. اسپانیا یکی ا زکشورهایی است که موقعیت شغلی مناسبی برای دندانپزشکان ایجاد نموده است.

متوسط حقوق سالانه دندانپزشکان ۱۷۶۰۰۰ دلار است که تفاوت قابل توجهی در مقایسه با کشورها و مشاغل دیگر دارد. جای تعجب نیست که روز به روز متخصصان دندانپزشکی بیشتری به اسپانیا نقل مکان می کنند. این کشور،همچنین مالیات نسبتاً پایین و هزینه زندگی پایین تری نسبت به بعضی از کشورها دارد.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا:

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا اهداف آموزشی خود را به دو بخش تقسیم می کنند که عبارت اند از: دوره های کارآموزی پیش بالینی و عملکرد بالینی. هر دانشگاه راهکار مخصوص به خود را دارد. دانشجویان باید ساعات مشخصی از دوره های کارآموزی و آموزش را برای دریافت مدرک خود بگذرانند.

علاوه بر این، اکثر دانشگاه ها دارای کلینیک های دندانپزشکی هستند که در آن دانشجویان می توانند با درمان بیماران واقعی،که به کلینیک مراجعه کرده اند تمرین کنند و تجربه عملی کسب کنند. برخلاف برنامه های پزشکی عمومی، فقط چند گزینه برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد.

اکثر دانشگاه ها دندانپزشکی را فقط به زبان اسپانیایی یا ترکیبی از اسپانیایی و انگلیسی ارائه می دهند. دانستن زبان اسپانیایی می تواند گزینه های بیشتری را در انتخاب دانشگاه به دانشجویان بدهد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا بسته به نوع دانشگاه متفاوت است. معمولاً دولت هزینه ها را تعیین می کند. مدرک دندانپزشکی که دارای ۶۰ واحد در سال است، هزینه ای بین ۱۵۰۰-۳۳۰۰ یورو در سال یا کمتر در دانشگاه های دولتی دارد.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دندانپزشکی مهاجر به کشور اسپانیا:

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دندانپزشکی

دانشجویان دندانپزشکی مهاجر به اسپانیا می توانند کمک مالی دریافت کنند. با این حال، تعداد برنامه های بورسیه محدود است که زمینه رقابتی شدیدی را ایجاد کرده است.. برنامه های بورسیه تحصیلی اسپانیایی در خارج از کشور، دانشجویان بین المللی را تشویق به تحصیل در کشورهای اسپانیایی زبان می کنند.

بورسیه های تحصیلی کمک های مبتنی بر شایستگی هستند و به تعداد محدودی از نامزدها داده می شود. وزارت آموزش اسپانیا به دانشجویان کمک مالی می کند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند از کمک های مالی ارائه شده توسط سازمان های مستقل در کشور خود نیز استفاده کنند.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

 

وکیل لند، با بهره گیری از بهترین متخصصان و افراد مطلع و مجرب در زمینه مهاجرت به کشور اسپانیا می تواند در کنار شما باشد و شما را در این زمینه راهنمایی کند. اگر علاقه مند به کشور اسپانیا هستید ولی نمی دانید که واجد شرایط مهاجرت هستید یا خیر ، فرصت را ازدست ندهید و در اسرع وقت با همکاران ما در وکیل لند تماس بگیرید؛ آنها در کوتاه ترین زمان ممکن شما را با  مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا آشنا کرده و مدارک تان را برای پذیرش آماده می کنند. با استفاده از آنها کمترین انرژی و زمان را نیاز خواهید داشت تا یک زندگی با کیفیت و عالی را دراسپانیا آغاز کنید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *