اسپانیا کشوری پهناور و دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا است. این کشور به طور رسمی با عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و زبان رسمی این کشور، اسپانیایی است. از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا می‌توان به مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره اشاره کرد.

از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری کشور اسپانیا، می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد. اسپانیا یکی از مقاصد ترجیحی افراد است؛ هم برای گردشگران سراسر جهان و هم برای کسانی که مایل به شروع زندگی جدید در کشوری با مردم شاد و خونگرم هستند.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

قوانین، انواع روش‌های مهاجرت به کشور اسپانیا

افرادی که قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند، می‌توانند از روش‌های مختلف مانند مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق تولد و … برای اقامت اسپانیا اقدام کنند. هر کدام از این روش‌ها قوانین و شرایط خاص خود را دارد.

در ادامه توضیحاتی در رابطه با هر یک آورده شده است:

قوانین مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

اگر برای کار به اسپانیا مهاجرت می‌کنید باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی مشخص دریافت کرده باشید تا بتوانید ویزای کاری اخذ نمایید. در این روش، بخشی از فرایند گرفتن ویزا بر عهده کارفرما در کشور اسپانیا می‌باشد؛ مسئله‌ای که دریافت این اقامت را سخت و دشوار می‌سازد این است که نباید نیروی کار داخلی موجود باشد تا کارفرما اجازه داشته باشد از خارج از کشور نیرو بگیرد.

در واقع بر اساس قوانین کشور اسپانیا نباید یک خارجی جای یک نیروی داخلی را بگیرد و این امکان تنها در صورتی وجود دارد که کارفرما متقاضی نیروی کلیدی باشد و متخصصی مانند این نیرو در کشور اسپانیا بسیار کم باشد.

بیشتر بخوانید : مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

زندگی در اسپانیا از طریق ازدواج

زندگی در اسپانیا از طریق ازدواج

راحت‌ترین روش اخذ اقامت اسپانیا ازدواج می‌باشد. برای مهاجرت از این طریق فرد باید با یک شخص تبعه اسپانیا ازدواج کند و ازدواج آن‌ها نیز به طور قانونی ثبت شود، در غیر این صورت تخلف محسوب شده و مجازات می‌شوند.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

شهروندی اسپانیا از طریق تولد

شهروندی اسپانیا از طریق تولد

اگر کودک متولد شده دارای والدین تبعه اسپانیا باشد در هر مکان و زمانی می‌تواند تابعیت اسپانیا را دریافت کنند. اگر یکی از والدین نیز اسپانیایی باشد باز هم کودک تبعه اسپانیا می‌شود. تولد در خاک اسپانیا به خودی خود سبب اخذ تابعیت این کشور نمی‌شود قانون تابعیت در کشور اسپانیا از طریق خون می‌باشد.

حتما بخوانید : مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند

قوانین  و مقررات مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

گاهی افراد از طریق سرمایه گذاری تصمیم به اخذ اقامت اسپانیا می‌کنند؛ در این میان می‌توان به سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات، سرمایه گذاری در سهام شرکت‌های اسپانیا، سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه و تأسیس شرکت در اسپانیا برای ایجاد کار و… اشاره کرد که هر یک قانون خاصی دارد؛ به عنوان مثال، ملک خریداری شده باید حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو ارزش داشته باشد و متراژ آن متناسب با نیاز اعضای خانواده فرد مهاجر باشد.
لازم به ذکر است در این روش مهاجرت، بر اساس قوانین، فرد سرمایه گذار مجاز به کار کردن و دریافت حقوق ماهیانه نیست.

بیشتر بخوانید :مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت اسپانیا از طریق کارآفرینی

ویزای کارآفرینی برای افرادی که به اسپانیا نقل مکان می‌کنند تا کسب و کار خود را راه اندازی کنند در دسترس می‌باشد. شما باید به اداره مهاجرت ثابت کنید که یک ایده تجاری پایدار دارید و این ایده، قابلیت فروش در کشور را دارد. این نوع ویزا، به شما این امکان را می‌دهد که پس از واجد شرایط بودن، برای اقامت دائم اقدام کنید.

اخذ ویزا اسپانیا از طریق ویزای غیر سودآور

اخذ ویزا اسپانیا از طریق ویزای غیر سودآور

اگر می‌خواهید به همراه خانواده خود به منظور شروع یک زندگی جدید به کشور اسپانیا مهاجرت کنید، ویزای اقامت غیر سودآور گزینه مناسبی برای شماست. تنها باید ثابت که توانایی مالی برای حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود را در زمان اقامت در این کشور دارید. ویزای اقامت غیر سود آور به شما اجازه اقامت ۲ ساله را می‌دهد که پس از منقضی شدن می‌توانید آن را تمدید کرده و پس از ۵ سال اقامت، برای اقامت دائم اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کشور اسپانیا

فرد متقاضی برای مهاجرت به اسپانیا باید مدارکی را ارائه دهد از جمله این مدارک عبارتند از:
– مدرکی که ثابت کند فرد، منابع مالی کافی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی خود در هنگام اقامت در کشور را دارد.
– مدرک بیمه درمانی
– مدرکی که ثابت کند سابقه کیفری ندارد.
– اصل و فتوکپی پاسپورت
– گواهی پزشکی
– اصل گواهی ترخیص پلیس
– اثبات درآمد
– بیمه سلامت
– رسید پرداخت هزینه‌های مربوطه
– سند محضری در مورد هدف اقامت

اقامت موقت اسپانیا

گزینه اقامت موقت اسپانیا برای افرادی است که می‌خواهند برای مدت کوتاهی در این کشور بمانند. همچنین لازمه دریافت مجوز اقامت دائم، ابتدا اقامت موقت می‌باشد. متقاضیان مهاجرت به کشور اسپانیا دو دسته‌اند.

دسته اول، مهاجران مربوط به کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که چنین مهاجرانی مجاز به اقامت بدون ویزا در اسپانیا می‌باشند. دسته دیگر، شهروندان غیر اتحادیه اروپا می‌باشند که ابتدا با توجه به شرایطشان باید ویزای مناسب را دریافت کنند و سپس به اسپانیا مهاجرت نمایند.

ویزای شینگن اسپانیا یک ویزای کوتاه مدت اسپانیا است که به دارنده ویزا این حق را می‌دهد که آزادانه در منطقه شینگن سفر کند. این ویزا برای هر شهروند غیر اتحادیه اروپا که مایل به اقامت در اسپانیا و یا بازدید از سایر کشورهای شنگن برای مدت حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۶ ماهه است، مورد نیاز می‌باشد.

اقامت دائم یا طولانی مدت اسپانیا

پس از دریافت این نوع اقامت، اجازه زندگی همیشگی در اسپانیا را خواهید داشت. تنها زمانی می‌توانید برای این اقامت اقدام کنید که به مدت ۵ سال به طور مداوم در اسپانیا زندگی کرده باشید. این اقامت پس از مهاجرت به اسپانیا از طریق هر یک از انواع ویزا قابل دریافت است.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

همان گونه که گفته شد، روش‌های متعددی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که هر یک قوانین منحصر به فردی دارد؛ علاوه بر این قوانین ممکن است به صورت جزئی یا کلی با گذر زمان تغییر کند؛ لذا برای جلوگیری از اتلاف هزینه و مهم‌تر از آن، زمان بهتر است که در ابتدای تصمیم‌گیری‌تان برای مهاجرت با یک مشاور حرفه‌ای و آشنا به قوانین مشورت کنید و اطلاعات کافی را از او بگیرید

 وکیل لند با بهره‌گیری از تجارب افراد حرفه‌ای و متخصص و آشنا به قوانین و مسائل حقوقی می‌تواند در تمامی مراحل مهاجرت، همراه شما باشد. پس اگر تصمیم به مهاجرت دارید، با کارشناسان ما در وکیل لند تماس بگیرید و سؤالات و ابهاماتتان را رفع کنید. مطمئن باشید اطلاعات مفید و کاملی را از ایشان دریافت خواهید کرد.

وکیل لند با بهره گیری از متخصصان مجرب و کاملا آگاه به مسائل حقوقی و قوانین مهاجرت، می تواند با کم ترین هزینه وکیل مهاجرت به اسپانیا به شما در داشتن یک تجربه عالی کمک کند. فرصت را از دست ندهید و با ما تماس بگیرید تا شما را از میزان آمادگی تان برای مهاجرت به اسپانیا آگاه نماییم.

  ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =