مهاجرت به اسپانیا برای پزشکان فرصت‌های شغلی خوبی دارد. در اسپانیا، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهز و تخصصی وجود دارند و به دنبال پذیرش پزشکان از دیگر کشورها هستند. اسپانیا همچنین در صدر کشورهای اروپایی با نرخ بیماری‌های قلبی-عروقی، سرطان و دیابت قرار دارد، بنابراین نیاز به پزشکان تخصصی در این حوزه‌ها وجود دارد.

همچنین، با توجه به جمعیت بزرگ و بزرگسال شدن جمعیت اسپانیا، نیاز به پزشکان عمومی نیز افزایش یافته است. به علاوه، در حوزه‌هایی مانند مغز و اعصاب، چشم پزشکی، جراحی پلاستیک و زیبایی، پزشکان با تخصص‌های ویژه نیز بسیار مورد نیاز هستند.

امروزه پزشکان از جایگاه ویژه ای در سراسر دنیا برخوردارند و لذا این رشته برای تحصیل و کار متقاضیان زیادی دارد. حرفه پزشکی در بسیاری از کشورها با کمبود مواجه است و مهاجرت می تواند به پر کردن این شکاف کمک کند.

مهاجرت، پزشکان جدیدی را با مهارت ها و دیدگاه های مختلف وارد هر کشور می کند که می تواند به بهبود کیفیت مراقبت های بهداشتی در آن کشور کمک کند.

با این حال، هر کشوری محدودیت هایی برای ورود پزشکان از کشورهای دیگر دارد؛ بنابراین مهم است که قبل از اقدام به مهاجرت، در مورد قوانین هر کشور تحقیق کنید.در این مقاله باا ما همراه شوید تا شما را با جزئیات مهاجرت پزشکان به اسپانیا آشنا کنیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

مهاجرت پزشکان به اسپانیا به دلیل کمبود پزشک متخصص در این کشور:

مهاجرت پزشکان به اسپانیا به دلیل کمبود پزشک متخصص

کشور اسپانیا نیز به دلیل کمبود نیرو در این زمینه، سعی دارد، پزشکان را از تمام کشورها با تخصص های مختلف جذب نماید. نیاز این کشور به پزشکان مهاجر در تخصص های مامایی، دندانپزشکی، جراحی، قلب و عروق و مغز و اعصاب نسبتا بیشتر است.

پزشکانی که مایل به طبابت در اسپانیا هستند باید در انجمن پزشکی در منطقه ای که می خواهند در آن کار کنند ثبت نام کنند.بعضی از مدارک موردنیاز، بستگی به ملیت، آموزش و تجربه شما دارد.

شما می توانید تمام انجمن های پزشکی در اسپانیا و اطلاعات تماس آنها را در وب سایت شورای عمومی انجمن های پزشکی رسمی بیابید و سپس با توجه به شرایط و نحوه زندگی تان، یکی از آنها را انتخاب کرده و درخواست تان را ارائه دهید.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

معادل سازی مدارک پزشکی:

معادل سازی مدارک پزشکی

به طور کلی، مدارک تحصیلی صادر شده در غیر اتحادیه اروپا در وزارتخانه های مختلف معادل سازی و به رسمیت شناخته می شود. معادل سازی مدارک پزشکی، مربوط به وزارت علوم، نوآوری و دانشگاه ها است. مدرک معادل در سراسر اسپانیا معتبر خواهد بود.

برای شروع فرآیند باید هزینه های مربوطه پرداخت شود. پس از تایید درخواست، متقاضیان می توانند دوره های تحصیلات تکمیلی را شروع کرده و برای شغل پزشکی درخواست دهند.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به شما عزیزان لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا:

مدارک موردنیاز برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا

اسناد درخواستی در ابتدای ثبت درخواست به طور کلی به شرح زیر است:

• عکس پاسپورت
• شناسه، مدرک شناسایی خارجی (NIE/TIE) یا گذرنامه صادر شده توسط کشور مبدا.
• اصل گواهی مدرک پزشکی و جراحی.
• اصل گواهی صلاحیت متخصص یا گواهی از وزارت بهداشت.
• ثبت نام در مرجع صدور مجوز و پرداخت هزینه ثبت نام.
• گواهی عملکرد رضایت بخش و مناسب که توسط مقام صالح کشور مبدا صادر شده است. در گواهینامه باید قید شود که متقاضی از طبابت رد صلاحیت نشده است؛ در برخی موارد، ترجمه سوگند نامه نیز الزامی است.
• مدرک تسلط به زبان اسپانیایی
• مدرک اثبات کننده اقامت فرد در استان مورد تقاضا برای کار
• گواهی الکترونیکی صلاحیت حرفه ای یکی دیگر از مدارک لازم است؛ این گواهی توسط شورای پزشکی عمومی اسپانیا با در نظر گرفتن یک سری شرایط صادر می‌شود.

اگر ورزشکاری بخوان:مهاجرت به اسپانیا از طریق رشته ورزشی

 تسلط به زبان اسپانیایی تا سطح B2 :

فراگیری زبان اسپانیایی

با توجه به نوع کار پزشکان و ارتباط مستمر با بیماران و افراد عام، و اینکه یک پزشک برای تشخیص و مداوا احتیاج به تعامل قوی با بیماران و آگاهی کامل از وضعیت آنها دارد؛ لذا تسلط به زبان اسپانیایی تا سطح B2 برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا لازم است.از طرفی، در همان ابتدا برای شما دوره پزشکی می گذارند که به زبان اسپانیایی است و نیاز به تسلط به این زبان دارد.

مزایای مهاجرت پزشکان به اسپانیا:

مزایای مهاجرت پزشکان به اسپانیا

با دریافت مجوزهای لازم برای طبابت در اسپانیا مزایای زیادی در انتظارتان است؛ از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• امکان راه اندازی مطب در اسپانیا برای پزشکان دارای مجوز ایرانی وجود دارد.
• دستیابی به درآمد مناسب و قابل توجه در اسپانیا؛ اگر سطح دانش و تجربه خوبی داشته باشید؛ درآمدتان بین ۶۰۰۰ یورو تا ۱۰۰۰۰ یورو می باشد. پزشکان علاوه بر حقوق از مزایا و پاداش قابل توجهی نیز برخوردارند که نسبت به حقوق دریافتی شان محاسبه می شود.
• مانند هر کشور دیگری، در اسپانیا نیز پزشکان، از سطح زندگی خوب و موقعیت اجتماعی مناسبی برخورداند و دولت اسپانیا حمایت های خاص و قابل توجهی را از پزشکان می کند.
• برخورداری از تمام مزایای مربوط به مهاجرت از طریق کار شامل امکان تحصیل رایگان فرزندان.

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

کدام رشته های پزشکی بازار کار بهتری در اسپانیا خواهند داشت؟

کدام رشته های پزشکی بازار کار بهتری در اسپانیا دارند

آنچه مسلم است، نیاز به تمام گرایش های پزشکی در تمام دوره های بشریت وجود داشته و دارد؛ با این حال، می توان گفت با توجه به تغییر سبک زندگی افراد و به تبع آن نیازهایی که دارند، رشته های پزشکی زیر می توانند از سرعت رشد بازار کار بیشتری در اکثر جوامع برخوردار باشند.

  • حوزه سلامت روان:

سلامت روان یک حوزه مهم است که به طور فزاینده‌ای اهمیت دارد و انتظار می‌رود که تقاضا برای متخصصان بهداشت روان در سال‌های آینده رشد قابل توجهی داشته باشد.

  • پزشکی از راه دور:

پزشکی از راه دور به عنوان راهی برای ارائه مراقبت های پزشکی از راه دور به طور فزاینده ای محبوب شده و این روند احتمالاً در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

  • پرستاری:

پرستاری رشته‌ ای است که همواره مورد تقاضا خواهد بود و انتظار می‌ رود که طی چند سال آینده به دلیل پیری جمعیت در تعدادی از کشورها و افزایش نیاز به دسترسی به خدمات بهداشتی، نیاز به پرستار افزایش یابد.

  • فناوری پزشکی:

فناوری پزشکی به طور فزاینده ای پیچیده می شود و این روند احتمالاً در آینده نیز ادامه خواهد داشت. این بدان معنی است که نیاز بیشتری به متخصصانی وجود خواهد داشت که در مورد فناوری پزشکی آگاه باشند و بتوانند به پیاده سازی فناوری های جدید در سیستم های مراقبت های بهداشتی کمک کنند. از جمله این فناوری ها می توان به هوش مصنوعی اشاره کرد.

  • بهداشت عمومی:

متخصصان بهداشت عمومی برای کمک به رسیدگی به مسائل بهداشت عمومی مانند چاقی، اعتیاد و بیماری های عفونی مورد نیاز هستند. انتظار می رود با آگاهی بیشتر مردم از این مسائل و جستجوی راه حل، تقاضا برای متخصصان بهداشت عمومی در سال های آینده افزایش یابد.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت

کارشناسان وکیل لند

اگر حرفه تان پزشکی است و علاقه مند به مهاجرت به کشور اسپانیا هستید، می توانید از کارشناسان وکیل لند مشاوره بگیرید. این مجموعه با داشتن کادری مجرب و متخصص در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، کارهای مربوط به اقامت تان را انجام می دهد تا با خیالی راحت و اطمینان خاطر به همراه خانواده تان، بتوانید از زندگی در اسپانیا در بهترین مکان ممکن با توجه به شرایط تان، لذت ببرید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *