اسپانیا با بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر سواحل زیبا، یکی از مقاصد ترجیحی هم برای گردشگران در سراسر جهان و هم برای کسانی است که مایل به شروع زندگی در کشوری جدید هستند.

و این باعث می شود که بسیاری از مهاجران روند قانونی دریافت مجوز اقامت خود را در اسپانیا آغاز کنند. شاید کمی این کار خسته کننده باشد، ولی ناامید نشوید. اگر می خواهید نکات مفیدی در مورد نحوه موفقیت آمیز و شرایط مهاجرت به اسپانیا دریافت کنید، در این مقاله با ما همراه شوید.

محبوب ترین شهرها در اسپانیا برای مهاجران مادرید و بارسلون هستند. مادرید بزرگترین شهر اسپانیا از نظر جمعیت است. بارسلونا کمی کوچکتر است؛ اما معمولاً در بین گردشگران محبوب تر است.

بارسلونا شامل مکان های معروفی مانند پارک آنتونیو گائودی و کلیسای جامع ساگرادا فامیلیا است.برای بازدید قانونی از اسپانیا، یک مهاجر باید تمام الزامات مندرج در قانون مهاجرت اسپانیا را رعایت کند.

قانون اصلی که مهاجرت شهروندان غیر اتحادیه اروپا به اسپانیا را تنظیم می کند، قانون مهاجرت سال ۲۰۰۹ است. طبق مقررات قانونی پادشاهی اسپانیا، چندین گزینه متمایز برای مهاجرت قانونی به این کشور وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی ها، مزایا و الزامات خاص خود هستند.

اگر به دنبال یک راه حل قانونی مهاجرت برای جابجایی و اقامت طولانی مدت در اسپانیا هستید، می توانید گزینه های زیر را در نظر بگیرید: ویزای سرمایه گذاری، ویزای شینگن، ویزای موقت، ویزای کاری و …

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای موقت:

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای موقت

برای اقامت بیش از ۹۰ روز در اسپانیا یا هر کشور شینگن دیگر به ویزای موقت یا اجازه اقامت موقت نیاز دارید. اگر شهروند یا مقیم یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، فقط باید گواهی ثبت نام محلی را دریافت کنید و نیازی به درخواست ویزا نیست؛

ولی اگر اهل اروپا نیستید، به اجازه اقامت موقت برای بیش از ۹۰ روز و کمتر از دو سال نیاز دارید.برای کسانی که فقط در اسپانیا بازنشسته می شوند، یا کسانی که صاحب شرکت هایی در خارج از اسپانیا هستند یا برای آنها کار می کنند، اقامت غیر پرسود معمولا بهترین گزینه است.

کار و کسب درآمد در اسپانیا یا برای یک شرکت اسپانیایی با این ویزا مجاز نیست.تنها مدرک موردنیاز، مدرک بیمه درمانی خصوصی و داشتن بودجه برای زندگی در اسپانیا است و می توان آن را هر سال تمدید کرد، مشروط بر اینکه معیارهای لازم را داشته باشید.

اگر ورزشکاری بخوان:مهاجرت به اسپانیا از طریق رشته ورزشی

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای سرمایه گذاری:

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای سرمایه گذاری:

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا به شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مقدار زیادی پول در اسپانیا سرمایه گذاری می کنند، مجوز اقامت دائم و فوری می دهد که به سه روش زیر قابل انجام است:

• داشتن سپرده در یک بانک اسپانیایی با ارزش بیش از یک میلیون یورو
• خرید سهام قابل توجه در یک شرکت اسپانیایی
• خرید املاک و مستغلات در اسپانیا با حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو (تقریباً ۵۴۰۰۰۰ دلار). .

به همین دلیل، آن را «ویزای طلایی» نیز می‌نامند . این نوع ویزا، آسان‌ترین و در عین حال گران‌ترین راه برای اقامت در اسپانیا است.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

 مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای شینگن

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزائی است برای افراد برای سفر آزادانه در منطقه شینگن و اطراف آن (منطقه ای در اروپا که امکان رفت و آمد آزادانه را فراهم می کند). ویزای شینگن برای گردشگران و سایر اتباع خارجی که مایل به سفر به منطقه شینگن برای اقامت تا ۹۰ روز هستند در دسترس است.

این بدان معناست که شما می توانید با ویزای شینگن به هر یک از ۲۷ کشور منطقه شینگن بدون نیاز به ویزای جداگانه سفر کنید.ویزای شینگن برای گردشگران و سایر مسافران کوتاه مدت در نظر گرفته شده است که مایل به سفر به منطقه شینگن برای اقامت حداکثر ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه هستند.

با ویزای شینگن می توانید آزادانه در منطقه شینگن سفر کنید و از همه امکاناتی که این کشورها ارائه می دهند، مانند شهرهای زیبا، مناظر فرهنگی و مناظر طبیعی لذت ببرید. با این حال، ویزای شینگن اجازه اقامت دائم نیست و به شما حق کار یا تحصیل در کشورهای شینگن را نمی دهد.

ویزای شینگن در واقع چیزی نیست جز کاغذی که روی پاسپورت یک خارجی که از اسپانیا یا سایر کشورهای شینگن بازدید می کند چسبانده شده است. به طور رسمی، نام ویزای شینگن این است: “ویزای کوتاه مدت نوع C”. اما اصطلاح “ویزای شینگن” کمی ساده تر است.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

شرایط مهاجرت با ویزای شینگن:

شرایط مهاجرت با ویزای شینگن:

ورود به منطقه شینگن توسط سفارت یا کنسولگری یکی از کشورهای منطقه شینگن صادر می شود. برای اثبات دارا بودن شرایط مهاجرت به اسپانیا از این طریق، فرد باید نشان دهد که منابع مالی کافی برای سفر و اقامت در منطقه شینگن را دارد و همین طور تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا سلامت عمومی در این منطقه و هر کشوری که در منطقه شینگن واقع شده است نخواهد بود..

ویزای شینگن برای کل منطقه شینگن اعمال می شود، بنابراین دارنده ویزای شینگن می تواند به هر کشوری در منطقه شینگن سفر کند. علاوه بر این، شرایط ورود به کد مرزی شینگن عبارتند از:

• از طریق یک نقطه گذر مرزی مجاز وارد شوید.
• ارائه مدرک هویتی و یک سند مسافرتی معتبر.
• در صورت نیاز ویزای مربوطه را با توجه به ملیت ارائه دهید.
• ارائه مدارکی دال بر رعایت شرایط اقامت پیشنهادی و داشتن منابع مالی کافی.
• مشمول ممنوعیت ورود به اسپانیا نباشید.

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

آیا ویزای شینگن، فقط ویزای توریستی محسوب می شود؟

ویزای شینگن، فقط ویزای توریستی

ویزای اقامت کوتاه مدت شینگن اغلب ویزای توریستی نامیده می شود. ولی این گونه نیست که همیشه ویزا با هدف تنها گردشگری باشد؛ سایر اهداف این نوع اقامت می تواند: تجارت، ملاقات با خانواده یا دوستان، فرهنگی، ورزشی، رسمی، دلایل پزشکی، حمل و نقل و موارد دیگر باشد.

بیشتر بدانید: رفع ریجکت ویزای اسپانیا

چه کسانی اجازه ی ورود به اسپانیا از طریق ویزای شینگن را دارند؟

ویزای شینگن

• دارندگان ویزای طولانی مدت صادر شده توسط یک کشور عضو یا کشور وابسته به شینگن
• متخصصان بهداشت، از جمله محققان بهداشت و متخصصان مراقبت از سالمندان که به محل کار یا بازگشت از کار می روند.
• پرسنل حمل و نقل، دریانوردان و پرسنل هوانوردی لازم برای انجام فعالیت های حمل و نقل هوایی.
• پرسنل دیپلماتیک، کنسولی، سازمان های بین المللی، نظامی، حفاظت مدنی و اعضای سازمان های بشر دوستانه در اجرای وظایف خود.
• دانشجویانی که تحصیلات خود را در کشورهای عضو یا کشورهای عضو شینگن انجام می دهند و دارای مجوز یا روادید و بیمه درمانی مربوطه هستند، مشروط بر اینکه به کشور محل تحصیل خود بروند و ورود در طول سال تحصیلی انجام شود.
• کارگران یا افراد واجد شرایط که کار آنها ضروری است و نمی توان حضور آنها را به تعویق انداخت یا از راه دور انجام داد، از جمله شرکت کنندگان در رویدادهای ورزشی سطح بالا که در اسپانیا برگزار می شود.
• افرادی که به دلایل ضروری مربوط به خانواده شان سفر می کنند.
• افرادی که ورود آنها به دلایل بشردوستانه مجاز است.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت

کارشناسان وکیل لند
هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، هیچ چیز مهمتر از داشتن ویزا و اجازه اقامت صحیح نیست. مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، اسپانیا نیز از یک روش روادید نسبتاً ساده پیروی می کند. گزینه های متعددی دارید؛ به عنوان مثال: برای افرادی که بازنشسته می‌شوند، انتخاب‌های بهینه ویزای غیر سودآور یا طلایی است که اگر عاشق اسپانیا باشید، هر دوی این‌ها می‌توانند دائمی شوند.

در صورتی که با شرایط مهاجرت به اسپانیا آشنایی چندانی ندارید، کافی است با کارشناسان ما در وکیل لند ارتباط بگیرید تا آنها در کوتاه ترین زمان ممکن شرایط شما را بررسی کرده و گزینه های پیش روی تان را برای مهاجرت به اسپانیا در اختیارتان قرار دهند. شاید خیلی از شرایط مهاجرت به اسپانیا را داشته باشید، پس فرصت را از دست ندهید.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =