مهاجرت به یک کشور جدید، همواره یکی از تصمیمات بزرگ و پرمخاطب در زندگی افراد است. اسپانیا یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط زیبا و فرهنگ جذاب، برای مهاجرت بسیار پرطرفدار است. با این حال، هزینه‌هایی که در پی مهاجرت به این کشور باید متقبل شویم، می‌تواند بسیار بالا باشد. برای مثال، هزینه‌های مسکن، آموزش، حمل و نقل، ویزا و گردشگری، به عنوان بخش‌هایی از هزینه‌ مهاجرت به اسپانیا می‌تواند بسیار زیاد باشند.

هزینه مسکن، یکی از بخش‌هایی است که در این کشور بالاست. همچنین، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ نیز بسیار بالا می‌باشد. هزینه تحصیل در اسپانیا نیز برای دانشجویان بین المللی بسیار گران است. هزینه ویزای کاری و توریستی نیز یکی دیگر از هزینه‌هایی است که باید برای مهاجرت به اسپانیا در نظر گرفته شود.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

بررسی هزینه‌های مهاجرت به اسپانیا:

بررسی هزینه‌های مهاجرت به اسپانیا

در ادامه هزینه هایی که از روش هایی مانند اقامت از طریق کار باید بپردازید، آورده شده است:

راهنمای کامل هزینه ویزای اسپانیا:راهنمای کامل هزینه ویزای اسپانیا

هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، هیچ چیز مهم تر از داشتن ویزا و اجازه اقامت نخواهد بود. اخذ ویزا هزینه هایی را در پی خواهد داشت؛ هزینه های پرداختی به سفارت یا کنسولگری اسپانیا ، هزینه بررسی درخواست ویزا و در صورت پذیرش هزینه صدور آن، هزینه ترجمه و معادل سازی مدارک تان جزء هزینه هایی است که تنها باید برای ویزا بپردازید.

به علاوه، هنگامی که ویزا یا کارت اقامت موقت شما منقضی می شود، باید برای تمدید ان هزینه پرداخت کنید. به طور کلی هر بار که یکی از فرایندهای اقامت را انجام می دهید یا درخواستی ارسال می کنید، باید مبلغی بین ۳ تا ۸۰ یورو بپردازید.

پس از دریافت ویزا یا مجوز اقامت در اسپانیا مدارک دیگری نیز وجود دارد که باید برای آنها درخواست دهید. این مدارک شامل: کارت های شناسایی خارجی یا گواهی های اقامت تان می باشد.

حتما بخوانید: مشاغل مورد نیاز در اسپانیا

هزینه آموزش در اسپانیا:

هزینه آموزش در اسپانیا

چنانچه ویزای تان، کاری است؛ لازم است تا قبل از مشغول شدن به کار، تعدادی کلاس برای کسب دانش و مهارت های مرتبط با حرفه تان بگذرانید؛ این کلاس ها هزینه هایی را در پی خواهد داشت که با توجه به حرفه شما این هزینه متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در اسپانیا:

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه اقامت وزندگی، تقریبا مهم ترین هزینه مهاجرت به اسپانیا و هر کشور دیگری است. هنگام تصمیم به مهاجرت، مهم است منطقه ای را انتخاب کنید که متناسب با سبک زندگی و بودجه شما باشد.

هزینه زندگی در اسپانیا به طور قابل توجهی پایین تر از خیلی از مناطق اروپایی و آمریکای شمالی است و همین امر آن را به گزینه ای عالی برای هرکسی که می خواهد سبک زندگی با کیفیت تری داشته باشد و پول خود را بیشتر پس انداز کند، تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید : اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

هزینه هایی که برای زندگی در اسپانیا در اوایل ورود باید بپردازید، عبارتند از:انواع هزینه های زندگی

• اجاره یا خرید مسکن:

در شهرهایی مانند بارسلونا و والنسیا، میانگین قیمت اجاره برای یک آپارتمان مبله دو خوابه بسته به اندازه و موقعیت ملک از ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه متغیر است.

اگر شهر کوچک‌تری در جنوب اسپانیا مانند کوردوبا، را ترجیح می‌دهید، اجاره‌ها می‌توانند از ۴۵۰ دلار برای یک آپارتمان یک خوابه شروع شوند.در منطقه شمال غربی بیلبائو، سانتاندر و سن سباستین، میانگین اجاره برای یک اتاق دو خوابه از ۸۰۰ دلار به بالا شروع می شود.

اگر به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستید، درست مانند اجاره، قیمت ها بسته به شهر و نوع ملک بسیار متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، هزینه خرید یک آپارتمان جدید دو خوابه در بارسلون در حال حاضر از ۲۵۰۰۰۰ دلار شروع می شود.

• هزینه خوراک و مواد غذایی:

قیمت مواد غذایی در اسپانیا نسبتاً پایین است؛ البته هزینه خواربار به جایی که خرید می کنید، نیز بستگی دارد؛ به عنوان نمونه با خرید از فروشگاه های بزرگتر که تخفیف دارند، می توانید در این هزینه ها صرفه جویی کنید.

غذا خوردن در خارج از خانه نیز در مقایسه با ایالات متحده مقرون به صرفه تر است، به طوری که در رستوران های معمولی، یک وعده غذایی را با قیمت حدود ۱۰ تا ۱۵ دلار، بسته به غذایی که انتخاب می کنید، ارائه می دهند.

البته قیمت ها بسته به رستوران و نوع غذای مورد نظر شما متفاوت است. می توانید صدها یورو را در یکی از رستوران های پر ستاره میشلین در اسپانیا خرج کنید.

• هزینه حمل و نقل:

هزینه های حمل و نقل در اسپانیا به طور کلی کاملاً معقول است. اکثر شهرها و شهرک ها دارای شبکه اتوبوس و قطار هستند. قیمت بلیط برای یک سفر تنها ۲ تا ۴ دلار هزینه دارد.

اگر بیش از یک بار در روز از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنید، یک کارت ماهانه به صرفه تر خواهد بود. تقریباً همه شهرهای بزرگ برنامه های استفاده از دوچرخه اشتراکی را دارند که یکی از بهترین راه ها برای رفت و آمد در شهر است. در همین راستا، گسترش مداوم خطوط دوچرخه در داخل کشور به عنوان یکی برنامه های دولت است.

• مراقبت های بهداشتی:

یکی دیگر از مواردی که باید برای آن هزینه ای را در نظر بگیرید، هزینه های پزشکی و بهداشتی است. اسپانیا از حیث سیستم مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه و با کیفیت شهرت زیادی دارد.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، اسپانیا در سال ۲۰۲۰، از ۱۹۱ کشور مورد ارزیابی، رتبه هفتم جهان را از نظر سیستم های مراقبت های بهداشتی کسب کرده است

. اینکه چه نوع مراقبت بهداشتی مد نظرتان است، دولتی یا خصوصی؛ در هزینه های تان بسیار تاثیر گذار خواهد بود. لازم به ذکر است؛ مراقبت های بهداشتی عمومی برای کسانی که دارای مجوز اقامت معتبر هستند رایگان است.

هزینه مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا به شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مقدار زیادی پول در اسپانیا سرمایه گذاری می کنند، امکان اقامت دائم فوری می دهد؛ اخذ این ویزا به سه روش قابل انجام است:

• داشتن سپرده در یک بانک اسپانیایی با ارزش بیش از یک میلیون یورو
• خرید سهام قابل توجه در یک شرکت اسپانیایی
• خرید املاک و مستغلات در اسپانیا با حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو
به ویزای سرمایه گذاری، «ویزای طلایی» نیز می گویند که آسان ‌ترین و گران ‌ترین راه برای اقامت در اسپانیا می باشد.

وکیل لند، بهترین و مجرب ترین تیم مشاور در مهاجرت به اسپانیا

بیشتر بخوانید: اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به این کشورید و نگران هزینه مهاجرت به اسپانیا هستید و نمی دانید که آیا از لحاظ مالی، واجد شرایط اخذ اقامت در این کشور هستید یا خیر؟ با متخصصان ما در وکیل لند تماس بگیرید و شرایط تان را بازگو کنید؛ وکیل لند با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با اطلاعاتی دقیق و به روز از قوانین و شرایط موجود، به بهترین شکل شما را راهنمایی کرده و به سوالات تان به صورت تخصصی و با جزئیات پاسخ خواهند داد.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

یکی از ویژگیهای متمایز کننده وکیل لند همراهی متقاضی تا پایان کار می باشد، ما از شروع تصمیم گیری برای مهاجرت تا زمانی که به شهر مقصد می رسید در کنارتان هستیم.ما در تیم وکیل لند با خدماتی مثل دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی، اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزا جاب آفر، ویزا استارت آپ و… در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، لطفا فرم رزرو وقت مشاوره را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *