زندگی در اسپانیا به‌عنوان یک مهاجر، به دلیل سبک زندگی آرام، آب‌وهوای دوست‌داشتنی، غذاهای لذیذ و فرهنگ غنی، می‌تواند تجربه‌ای جذاب و زیبا باشد. مردم اسپانیا معمولاً مؤدب و بسیار مهمان‌نواز هستند و باعث می‌شود که مهاجران احساس غریبی نکنند.

با وجود موزه‌ها و مکان‌های تاریخی مشهور کشور اسپانیا که در سراسر کشور گسترده شده‌اند، تاریخ و معماری این کشور فرصت کافی برای کاوش و یادگیری را فراهم می‌کند.

سواحل زیبا و جوامع ساحلی را می‌توان با زندگی در اسپانیا در اطراف دریای مدیترانه یافت. درحالی‌که اسپانیایی زبان رسمی این کشور است، اکثر مهاجران با درک ابتدایی این زبان، می‌توانند کارهای خود را انجام دهند.

هزینه زندگی در اسپانیا معمولاً بسیار ارزان‌تر از سایر کشورهای اروپایی است؛ بااین‌حال، بسته به محل زندگی و سبک زندگی شما، متفاوت است.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

چرا اسپانیا را برای زندگی انتخاب کنیم؟

چرا اسپانیا را برای زندگی انتخاب کنیم

اسپانیا از لحاظ سیستم مراقبت‌های بهداشتی، از کیفیتی بسیار عالی برخوردار است و برای همه شهروندان از جمله ساکنان خارجی، قابل‌دسترسی است. علاوه بر این، با چندین شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت که در فرودگاه‌های این کشور فعالیت می‌کنند، یک مکان ایده‌آل برای سفر در سراسر اروپا است.

یکی دیگر از مزایای زندگی در اسپانیا که اکثر مهاجران از آن استقبال می‌کنند، زندگی کامل و داشتن زمان کافی برای استراحت و تفریح است. علاوه بر این، اسپانیا زیرساخت حمل‌ونقل عمومی فوق‌العاده‌ای دارد و در صورت نداشتن ماشین، سفر برای شما بسیار آسان است.

در نهایت، اسپانیا دارای طیف متنوعی از گروه‌های مهاجر است که افراد زیادی از سراسر جهان، اسپانیا را برای زندگی، انتخاب می‌کنند. زندگی به‌عنوان یک مهاجر در اسپانیا می‌تواند برای هر کسی که آماده پذیرش فرهنگ و سبک زندگی این کشور دوست‌داشتنی است، یک تجربه ارزشمند باشد.

راهنمایی در خصوص زندگی در اسپانیا

راهنمایی در خصوص زندگی در اسپانیا

اگر می‌خواهید زندگی در اسپانیا را به‌عنوان یک مهاجر شروع کنید، باید از ویژگی‌های سبک زندگی اسپانیایی آگاه باشید. در این قسمت از مقاله، یک راهنمای مفید دررابطه‌با این مورد، برای شما آماده کرده‌ایم:

۱. زبان: اسپانیایی زبان رسمی کشور اسپانیا است و درحالی‌که بسیاری از اسپانیایی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، لازم است که درک اولیه از این زبان را داشته‌باشید. سعی کنید در کلاس‌های زبان شرکت کنید یا از برنامه‌های یادگیری زبان اسپانیایی برای بهبود زبان خود استفاده کنید.

۲. آب‌وهوا: اسپانیا به دلیل آب‌وهوای روشن و آفتابی خود مشهور است، اما آب‌وهوا در هر منطقه، بسیار متفاوت است.
۳. هزینه زندگی: هزینه زندگی در اسپانیا بسته به محل سکونت شما بسیار متفاوت است، اگرچه به‌طورکلی کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است. به‌عنوان یک ساکن اسپانیا، آماده باشید که برای اجاره، خدمات آب و برق، مواد غذایی، و حمل‌ونقل پول پس‌انداز کنید.

زندگی یک مهاجر در اسپانیا

زندگی یک مهاجر در اسپانیا

مهاجران، به دلایل مختلفی به کشور اسپانیا می‌روند. مادرید، بارسلونا، والنسیا و سویا از جمله محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی اسپانیا هستند. مهاجران از فرهنگ‌های متعددی می‌آیند و ممکن است بازنشسته، دانشجو یا کارگر باشند.

از آنجایی که اسپانیایی‌ها هویت فرهنگی متمایزی دارند، ممکن است مهاجران مجبور باشند خود را با قراردادهای اجتماعی، عادات و تغییرات قابل‌انتظار، وفق دهند. برای مثال، اسپانیایی‌ها دیرتر از سایر کشورها در روز غذا می‌خورند.

زندگی در اسپانیا به‌عنوان یک مهاجر ممکن است همیشه چندان مثبت نباشد. بااین‌حال، بسیاری از مهاجران بر این باورند که مزایای آن بسیار بیشتر از معایب آن است.

هر کسی که قصد کار در اسپانیا را دارد باید بداند که بازار کار ممکن است رقابتی باشد، به‌ویژه در صنایع خاص و بسیاری از مشاغل، نیاز به تسلط نسبی به زبان اسپانیایی دارند.

پیشنهاد می‌شود قبل از مهاجرت و زندگی در اسپانیا، در مورد قوانین مهاجرت و الزامات ویزا با سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود تماس بگیرید تا اطلاعات به‌روز را دریافت کنید و برنامه‌ریزی کاملی برای مهاجرت خود داشته باشید.

معایب زندگی در اسپانیا

معایب زندگی در اسپانیا

اسپانیا به دلیل محیط آفتابی، سواحل زیبا، فرهنگ غنی و سبک زندگی آرام، مقصد مورد علاقه مهاجران در سراسر جهان است. اما، مانند هر کشور دیگری، زندگی در اسپانیا به‌عنوان مهاجر، دارای معایبی است. اجازه دهید به برخی از معایب اولیه زندگی در اسپانیا نگاهی بیندازیم تا به شما برای مهاجرت به این کشور کمک کنیم.

• مشکلات زبان اسپانیایی
• دیوان‌سالاری
• مشکلات بازار کار
• سروصدای زیاد شبانه
• ازدحام زیاد مسافران در فصل تابستان
• افزایش قیمت‌ها در فصل تابستان
•  تعطیلات بعد از ظهری فروشگاه‌ها
• بی‌ثباتی سیاسی

 

مراقبت‌های بهداشتی برای مهاجران در اسپانیا

مراقبت‌های بهداشتی برای مهاجران در اسپانیا

سیستم مراقبت‌های بهداشتی در اسپانیا به‌خوبی مورد توجه قرار می‌گیرد و مهاجرانی که در اسپانیا زندگی می‌کنند، ممکن است از سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی استفاده کنند که درمان رایگان یا کم‌هزینه را ارائه می‌دهد. در این قسمت از مقاله، تمام اطلاعاتی که باید در مورد سیستم مراقبت‌های بهداشتی اسپانیا برای مهاجران بدانید، آمده‌است.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی اسپانیا به ساکنان کشور خود خدمات درمانی رایگان یا کم‌هزینه ارائه می‌دهد و مهاجران دارای شماره تأمین اجتماعی که به‌عنوان مقیم ثبت‌نام کرده‌اند نیز از این خدمات درمانی رایگان برخوردارند.

مهاجرانی که واجد شرایط مراقبت‌های بهداشتی رایگان نیستند و می‌خواهند از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی استفاده کنند، می‌توانند از بین گزینه‌های مختلف، بیمه درمانی خصوصی را انتخاب کنند. مراقبت‌های بهداشتی در اسپانیا اغلب بسیار با کیفیت و ارزان‌تر از سایر کشورها است.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی اسپانیا با استانداردهای بین‌المللی و دسترسی به فناوری‌های پزشکی پیشرفته و نوین، یکی از بهترین‌ها در قاره اروپا محسوب می‌شود.

بهترین مکان‌ها برای زندگی در اسپانیا

بهترین مکان‌ها برای زندگی در اسپانیا

اسپانیا شهرها و روستاهای جذاب متعددی را دارد که ممکن است مکان‌های بسیار عالی برای زندگی مهاجران باشد. در این قسمت، برخی از مهم‌ترین مناطق برای اقامت مهاجران در اسپانیا، همراه با جزئیات، برای شما آماده شده‌است:

بارسلونا: بارسلونا شهری جهانی با ساختمان‌های مدرن و قدیمی، غذاهای لذیذ و صحنه فرهنگی بسیار زیبا است. این شهر به‌خاطر سواحل، جاذبه‌های مشهور جهان، از جمله ساگرادا فامیلیا، پارک گوئل و تفریحات شبانه مشهور است.

مادرید: پایتخت اسپانیا، مادرید، ترکیبی از زندگی تاریخی و مدرن را ارائه می‌دهد. این مکان دارای موزه‌هایی در سطح جهانی؛ مانند پرادو و رینا سوفیا است. مادرید همچنین یک مرکز تجاری و بانکی است.

والنسیا: والنسیا یک شهر زیبا در سواحل شرقی اسپانیا با کیفیت بالای زندگی برای مهاجران است. این شهر به دلیل معماری دیدنی خود، از جمله شهر هنرها، علوم و غذای معروفش مانند غذای افسانه‌ای پائولا، مشهور است.

سویا: سویا شهری تاریخی در جنوب اسپانیا است که تجربه فرهنگی متنوعی را برای مهاجران فراهم می‌کند. این شهر به‌خاطر معماری زیبای خود مانند آلکازار و کلیسای جامع سویل و همچنین رقص و موسیقی فلامنکو مشهور است.

اطلاعات کاربردی در مورد کشور اسپانیا

اطلاعات کاربردی در مورد کشور اسپانیا

اسپانیا توسط اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه احاطه شده‌است و در ساحل جنوب غربی اروپا، درست بالای شمال آفریقا قرار دارد و ۴۴ میلیون نفر جمعیت دارد. اطلاعات بیشتر در جدول زیر آمده‌است:

 

نام رسمی کشور پادشاهی اسپانیا
نوع حکومت سلطنت مشروطه پارلمانی واحد
آب‌وهوا معتدل
پایتخت مادرید
واحد پول یورو
زبان رسمی اسپانیایی (کاستیلیایی)
زبان‌های مشترک کاتالان، گالیسی و باسک
دین کاتولیک رومی
کد تماس ۳۴+
اسپانیا کشوری است که به ۱۷ جامعه خودمختار و دو شهر خودمختار تقسیم شده‌است.

خرید ملک در اسپانیا

مهاجران می‌توانند در اسپانیا ملک بخرند، زیرا هیچ محدودیتی در زمین و هیچ الزام خاصی برای سرمایه‌گذاری خارجی در املاک و مستغلات وجود ندارد. در واقع، این عمل به‌شدت مورد تشویق دولت اسپانیا است. اگر تصمیم به خرید ملک داشته‌باشید، حتی ویزای طلایی نیز به شما تعلق می‌گیرد.

اگر همیشه رؤیای خرید ملک را در کشورهای اروپایی را داشته‌اید، حتماً به اسپانیا مهاجرت کنید. از آنجایی که اسپانیا در سال ۲۰۰۸ به‌شدت تحت‌تأثیر رکود جهانی قرار گرفت، قیمت ملک حدود ۴۰ درصد کاهش یافت؛ هرچند بازار املاک و مستغلات به‌سرعت در حال بهبود است ولیکن کشور اسپانیا هنوز مکان خوبی برای سرمایه‌گذاری در قسمت ملک محسوب می‌شود. اگر علاقه‌مند به خرید خانه در اسپانیا هستید، می‌توانید به این کشور سفر کنید و اطلاعاتی را جمع‌آوری کنید.

ویزا و مجوزهای کاری مورد نیاز برای کشور اسپانیا

ویزا و مجوزهای کاری مورد نیاز برای کشور اسپانیا

اگر فکر می‌کنید که مزایای زندگی در کشور اسپانیا بیشتر از معایب آن است، وقت آن است که در مورد ویزاها و مجوزهای کاری که برای زندگی تمام‌وقت در اسپانیا نیاز دارید، به شما بگوییم.

اگر تبعه اتحادیه اروپا هستید، برای زندگی و کار در اسپانیا نیازی به ویزا یا مجوز کار ندارید. اگر اهل آمریکا یا کشوری هستید که بخشی از معاهده شینگن است، می‌توانید تا سه ماه بدون ویزا در این کشور زندگی کنید؛ اما نمی‌توانید کار کنید و در انتها، اگر به دنبال زندگی، کار یا تحصیل در اسپانیا برای بیش از ۹۰ روز هستید، شما باید از سفارت اسپانیا، ویزا تهیه کنید.

سخن پایانی

تصمیم‌گیری برای زندگی به‌عنوان یک مهاجر در اسپانیا، کاملاً بستگی به خود شخص شما دارد. اسپانیا سبک زندگی متمایز و جذابی را ارائه می‌دهد که یافتن آن در دیگر کشورهای اروپایی بسیار دشوار است، از سواحل آفتابی و دمای مطبوع گرفته تا فرهنگ غنی و مردم متفاوت. دردسترس‌بودن گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری برای دریافت ویزای طلایی نیز یک مزیت اضافه است. موارد زیر برخی از دلایل اصلی‌ای هستند که چرا زندگی در اسپانیا به‌عنوان یک مهاجر ممکن است تصمیم عاقلانه‌ای باشد:

۱. کیفیت زندگی خوب و راحت
۲. فرهنگ و تاریخ بسیار غنی
۳. جامعه چند فرهنگی و بسیار متنوع
۴. دسترسی کامل به قاره اروپا
۵. فرصت‌های زیاد کسب‌وکار و کارآفرینی
با تمامی این توصیفات، شما باید تمامی مواردی که در این مقاله برای شما آماده شده‌است را کاملاً مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت به کشور اسپانیا بگیرید.

وکیل لند: امور تخصصی مهاجرت و اقامت:

کارشناسان وکیل لند

وکیل لند یک شرکت حقوقی است که خدمات متنوعی در زمینه مهاجرت، تحصیل و سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد. این شرکت با ارائه خدماتی مانند دریافت وقت سفارت، اخذ اقامت، مهاجرت کاری، پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا در کشورهای مختلف، به مشتریان خود کمک می‌کند تا به رویاهایشان در تحصیل و کار در کشورهایی مانند کانادا، اسپانیا و آلمان دست یابند.

علاوه بر این، وکیل لند خدماتی مانند جستجوی جاب آفر مناسب، مذاکره و قرارداد با کارفرما و همچنین اقدام برای ویزای کاری را نیز ارائه می‌دهد.

 ما همواره در خدمت شما هستیم : ۰۲۱۲۵۹۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =